b_Newsتلاش کیک بوکسینگ برای کمربند قهرمانی جهان

حجازی: بازی جوانمردانه در اولویت است نه برد و باخت

تاریخ: 1395/12/18
زمان: 14: 20
نوع: گزارش
روز جمعه نخستین مسابقه جام جهانی کیک بوکسینگ WKN به میزبانی ایران با حضور نمایندگان 11 کشور برگزار می شود.

نگار رشیدی

روز جمعه نخستین مسابقه جام جهانی کیک بوکسینگ WKN به میزبانی ایران با حضور نمایندگان 11 کشور برگزار می شود. به همین مناسبت سیدحمیدرضا حجازی رییس سبک WKN و مسوول برگزاری این مسابقات کنفرانس مطبوعاتی را برگزار و در آن توضیحاتی درباره این مسابقات ارایه کرد. این نشست علیرضا استکی به عنوان مربی تیم ملی کیک بوکس، آتسوشی اوناری بهترین داور سبک کیک بوکسینگ جهان و فایترهای حاضر در این رقابت ها برگزار شد.

حجازی ابتدا درباره چگونگی گرفتن این میزبانی صحبت کرد:«از پنج،شش ماه پیش کارهای برگزاری این مسابقات استارت خورد و درخواست میزبانی را دادیم. با مسابقاتی هم که پیش از این برگزار کرده بودیم و با توجه به سطح بندی که فدراسیون جهانی WKN انجام داده بود، در نهایت مجوز را گرفتیم. برای برگزاری این مسابقات آقای سلطانی فر از ما حمایت کردند. از طرفی ابتدای راه اسپانسرهای مالی خوبی کنار ما بودند که به تدریج تعدادشان کم شد. در پایان اما بانک قرض الحسنه مهر ایران خیلی به ما کمک کرد. باقی هزینه ها هم به صورت شخصی تامین شد. اما با این حال از کیفیت کار کم نکردیم و به تمام قول هایی که داده بودیم عمل کردیم.»

او در خصوص جوایز این رقابت ها نیز عنوان داشت:«ما 12 سال است که در ایران فعالیت می‌کنیم و ساخت کمربند قهرمانی 1500 تا 2 هزار یورو برای ما هزینه داشت. 5 هزار یورو نیز جایزه در نظر گرفته‌ایم که به نفر اول 2 هزار یورو، نفر دوم هزار یورو و به ترتیب تا 300 یورو به فایترها تعلق می گیرد. هرچند استفان رییس فدراسیون جهانی نشان گلد سازمان WKN را نیز به عنوان جایزه در نظر دارد.»

حجازی در پاسخ به سوال «گل» مبنی بر برنامه های آینده کیک بوکسینگ چنین توضیح داد:«ورزش قهرمانی دیگر به صنعت تبدیل شده و بنگاه های اقتصادی باید به این موضوع ورود کنند. تا چند سال گذشته فایترهای ما برای حضور در مسابقه باید پول می دادند اما از سال 90 نه تنها ما دیگر این پول را نمی گیریم بلکه در حد توان مان مبلغی را هم به عنوان جایزه اختصاص می دهیم. هدف ما این است که ورزش رزمی را در خانواده ها و جامعه فراگیر کنیم. به عنوان مثال برای این مسابقات شاهد بیلبوردهای فراوان در سطح شهر هستیم.»

علیرضا استکی هم از تلاش برای نگه داشتن کمربند قهرمانی در ایران صحبت کرد. در پایان هم حجازی فایترها را به جای اهمیت دادن به برد و باخت، به بازی جوانمردانه دعوت کرد. فایترهای خارجی نیز هدایایی را به حجازی بابت تولدش که روز جمعه است، اهدا کردند.