b_Newsاستقلال امروز و صنعت فیروز

بپا نفتی نشی!

تاریخ: 1395/11/02
زمان: 08: 25
نوع: گزارش
ماموریت سخت پیروزی! این هدفی است که استقلال در آبادان آن را دنبال می‌کند.

حامد جیرودی / ماموریت سخت پیروزی! این هدفی است که استقلال در آبادان آن را دنبال می‌کند. آبی پوشان پایتخت در حالی امروز مقابل نفت آبادان قرار می‌گیرند که با شکست در بازی قبلی‌شان مقابل استقلال خوزستان، دوباره وضعیت این تیم را در هاله‌ای از ابهام و تردید فرو برده‌اند!
علیرضا منصوریان سرمربی استقلال در بازی با سپاهان تغییر رویه داد و تیمی جوان را به میدان فرستاد که نمایشی دیدنی از خود ارایه داد که تحسین علاقه‌مندان به فوتبال را در پی داشت. در ادامه باز هم منصوریان در بازی با نفت تهران از همان ترکیب استفاده کرد که باعث شد تیمش - با وجود اشتباه داوری در خطا اعلام کردن به سود این تیم - به پیروزی برسد. این رویه در بازی قبلی استقلال برابر استقلال خوزستان ادامه پیدا کرد اما آن اتفاقی که آبی‌ها به دنبالش بودند نیفتاد و این تیم برابر قهرمان فصل گذشته لیگ برتر حرفی برای گفتن نداشت و مانند بازی رفت با نتیجه دو بریک مغلوب حریف همنام اهوازی خود شد تا چهارمین باخت فصل خود را تجربه کند.
حالا پروژه موسوم به بنزین سبز در استقلال، در نخستین گام‌های خود شکست خورده و علیمنصور در ادامه بازی‌های لیگ شانزدهم راهکارهای تازه‌ای را برای ترمیم برنامه‌‌هایش در پیش گرفته است. اقداماتی که در نقل و انتقالات نیم فصل با جذب سرور جباروف هافبک 34 ساله تیم‌ملی ازبکستان و آندرانیک تیموریان هافبک 34 ساله و کاپیتان سابق تیم‌ملی آغاز شده و باید دید این دو بازیکن پا به سن گذاشته اما باتجربه چقدر می‌توانند وزن تجربه و

جوانی را در استقلال متعادل کنند؟
نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد این است که استقلالی‌ها امروز باید مقابل تیمی قرار بگیرند که به نظر می‌رسد در آمادگی خوبی قرار دارد. صنعت نفت که در نیم فصل اول نادر دست‌نشان را روی نیمکت خود داشت، در نیم فصل دوم دست به تغییرات در کادر فنی خود زد و فیروز کریمی را سرمربی خود کرد. آنها با مربی جدید خود، در اولین بازی‌شان برابر صبا به پیروزی رسیدند و در بازی قبل خود هم موفق شدند در تبریز تراکتورسازی مدعی را با تساوی دو-دو متوقف کنند و حالا هم به نظر می‌رسد با حضور سرمربی اسبق استقلال در لیگ هفتم روی نیمکت تیم شان، از انگیزه‌های زیادی برای پیروزی و کسب سه امتیاز برخوردار باشند.
اما استقلال در شرایطی به آبادان رفته که تعدادی از بازیکنان خود را در اختیار ندارد. لئوناردو پادوانی مدافع اصلی این تیم محروم است و هرایر مگویان و جابر انصاری نیز به این بازی نمی‌رسند. ضمن این که یعقوب کریمی هم به دلیل آن چه مصدومیت اعلام شده، در لیست استقلال برای این مسابقه قرار نگرفته است و جباروف و تیموریان هم که هنوز شرایط بازی کردن‌شان مهیا نشده است اما امید ابراهیمی که در بازی قبل به دلیل محرومیت غایب بزرگ آبی‌ها بود، می‌تواند در این مسابقه استقلال را همراهی کند.
در سمت مقابل اما، تیم نفت آبادان بازیکن محروم نخواهد داشت و فیروز کریمی می‌تواند همه بازیکنانش را در اختیار داشته باشد. این تیم در نیم فصل دست به تقویت خود هم زده و علیرضا نورمحمدی کاپیتان سابق پرسپولیس را که در ابتدای لیگ شانزدهم دو بازی برای سیاه جامگان انجام داده بود را به خدمت گرفته و بهادر عبدی که در نیم فصل اول برای پیکان بازی می‌کرد را هم جذب کرده است. ضمن این که این تیم بازیکنانی چون رضا نوروزی، حسین بغلانی، مجمد شادکام و زبیر نیک نفس را هم در اختیار دارد که نفتی‌ها روی آن‌ها حساب ویژه‌ای باز کرده اند.
در مقابل، امید اصلی منصوریان به کاوه رضایی است. مهاجمی که در بازی قبل هم گل زده و بهترین گلزن و پاسور این تیم هم محسوب می‌شود. در هر حال، استقلال در حالی در بازی قبل خود باخت که فکرش را نمی‌کرد. مانند بازی رفت با نفت که در دقیقه‌های پایانی دروازه‌اش باز شد و دو بر یک باخت و حالا منصوریان می‌خواهد شکست مقابل برزیلی‌ها تکرار نشود!

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.