b_News بازیکنان استقلال مرا از خودشان می‌دانند

افتخاری: زمانی نمی‌تواند مقابل میکروفن خودش را کنترل کند!

b_News وزیر ورزش ببیند چرا زمانی از دستورش تخطی کرده است
تاریخ: 1395/12/19
زمان: 16: 18
نوع: خبر
مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: به نظرم باید خود وزیر به موضوع گفت‌وگوهای زمانی ورود کند و ببیند چرا از دستورش تخطی شده است.

به گزارش سایت روزنامه گل، سیدرضا افتخاری در پایان تمرین امروز (پنجشنبه) استقلال در جمع خبرنگاران گفت: جلسه خیلی خوبی داشتیم و رحمتی به نمایندگی از دیگر بازیکنان صحبت کرد. به بازیکنان قول دادم که مشکلات مالی تیم هر چه زودتر برطرف شود و دنبال این هستیم تا ان‌شاءالله روز شنبه پرداختی به بازیکنان داشته باشیم. برای اینکه بخواهیم مشکلات جاری باشگاه را برطرف کنیم مشکلی وجود ندارد، اما واقعیت امر این است که استقلال و پرسپولیس مشکلات عمده‌ای دارند که باید برای آنها فکر اساسی شود.


مجبور شدم 2 میلیارد از درآمد تیم را هزینه بدهی بازیکنان خارجی قبلی کنم
مدیرعامل باشگاه استقلال تصریح کرد: از زمان مدیریت من در باشگاه پنج میلیارد فقط هزینه بدهی‌های قبلی باشگاه شده است. پرداختی‌هایی که ضرورری بود و اگر انجام نمی‌شد مشکلات عدیده‌ای را برای ما رقم می‌زد. ما منتظر برگزاری مجمع هستیم تا گزارش کاملی را به وزیر ارائه دهیم و تصمیمی اساسی گرفته شود. واقعاً باشگاه بدهی‌های زیادی دارد. به شخصه فقط مجبور شدم دو میلیارد از درآمد تیم را هزینه بدهی بازیکنان خارجی قبلی استقلال کنم.


هدف‌مان این است که آرامش را بر تیم حاکم کنیم
وی همچنین خاطرنشان کرد: متأسفانه بدهی‌ها زیاد است و ما مجبوریم برای جلوگیری از محرومیت احتمالی فیفا آنها را پرداخت کنیم. این در حالی است که برای تأمین هزینه‌های جاری باشگاه و اداره تیم مشکلی نداریم و فقط همان اداره باشگاه برای ما مشکل‌ساز شده است. من این مورد را به بازیکنان هم گفتم. خوشبختانه آنها ارتباط‌شان با من خوب است و به عنوان یک پدر با همه بچه‌ها صحبت کردیم و آنها درددل‌شان را نزد من مطرح کردند. حرف‌های خوبی زده شد و هدف‌مان این است که آرامش را بر تیم حاکم کنیم تا بازیکنان با خیال راحت‌تر به بازی‌های خود ادامه دهند. ما باید دنبال حل مشکلات ریشه‌ای باشگاه باشیم و متأسفانه برخی بحث‌هایی مطرح می‌شود که اصلاً خوب نیست، همه باید تلاش کنیم باشگاه در مقابل تعهداتش برای بازیکنان عمل کند و دنبال این نباشیم که با یکسری اظهارنظرها آرامش تیم به‌هم بخورد.


مصاحبه‌های زمانی ادامه پیدا کند به مشکلات ما هم اضافه می‌شود
وی در واکنش به این پرسش که «گویا زمانی باز هم مصاحبه‌‌ای علیه کادرفنی استقلال انجام داده است و چه راهکاری برای جلوگیری از مصاحبه‌های او دارید؟»، گفت: به هر حال یکسری مشکلات خانوادگی است و باید در همین‌جا حل شود. در جلسه‌ای که با وزیر ورزش داشتیم او تأکید کرد که اعضای هیئت مدیره مصاحبه نکنند و فقط مدیرعامل اجازه صحبت کردن دارند. متأسفانه ما دوست نداشتیم کار به اینجا بکشد. با شرایط موجود ناچارم یا خودم نزد وزیر بروم یا اینکه با زمانی صحبت کنم. اگر قرار باشد این مصاحبه‌ها ادامه پیدا کند بر مشکلات‌مان اضافه می‌شود. نباید شرایطی پیش بیاید تا بازیکنان مقابل فردی در باشگاه موضع بگیرد. این‌طور مسائل فقط بازیکنان را درگیر مسائل حاشیه‌ای می‌کند و تمرکز آنها را برای بازی به‌هم می‌زند. من از همه آنها خواستم به مصاحبه‌ها توجه نکنند و روی بازی‌هایی که پیش رو دارند تمرکز کنند. بازیکنان باید کار خودشان را انجام دهند و ما هم دنبال حل مشکلات باشیم.


بازیکنان استقلال مرا از خودشان می‌دانند
افتخاری تصریح کرد: ان‌شاءالله مشکلات هر چه زودتر برطرف شود تا بازیکنان بتوانند بدون دغدغه مسیر خوبی را که در پیش گرفته‌اند، ادامه دهند. بازیکنان اعتقاد داشتند که من را جزیی از خودشان می‌دانند، اما باید حرف‌های‌شان به گوش کسانی می‌رسید که رسید.


دنبال این هستیم که در اولین فرصت مشکلات را حل کنیم
مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد اینکه آینده تیمش به چه شکل خواهد بود، عنوان کرد: مسلماً شرایط این‌طور نمی‌ماند و ما دنبال این هستیم که در اولین فرصت مشکلات را حل کنیم. ان‌شاءالله تا قبل از سال نو به تعهدات مالی‌مان عمل کنیم تا بازیکنان با خیال راحت به تعطیلات نوروز بروند و کنار خانواده‌شان خوش باشند. ما برای سال بعد تازه بازی‌های سخت‌مان آغاز خواهد شد، هرچند بازی با نماینده ازبکستان هم در هفته آینده حساس است و باید تلاش کنیم سه امتیاز این بازی خانگی را کسب کنیم.


وزیر ورزش ورود کرده و ببیند چرا زمانی از دستورش تخطی کرده است
وی در خصوص مصاحبه‌های حسن زمانی علیه برخی از بازیکنان تیم استقلال گفت: همان‌طور که قبلاً هم گفتم بحث من این است که وقتی رئیس مجمع ما می‌گوید کسی حق مصاحبه ندارد این تخطی از دستور رئیس است که کسی مصاحبه کند. به نظرم باید خود وزیر در این مسئله ورود کند و ببیند چرا از دستورش تخطی کرده‌اند. مطمئنم وزیر در این مسئله ورود خواهد کرد.


باشگاه یا نباید با بازیکن قرارداد می‌بست یا اگر قراردادی بسته باید به آن پایبند باشد
افتخاری درباره اینکه زمانی می‌گوید بازیکنان 60 درصد از قراردادشان را دریافت کرده‌اند، اما برخی بازیکنان می‌گویند فقط 50 درصد از این مبلغ را گرفته‌ایم، تصریح کرد: قرارداد برخی از بازیکنان آپشن‌هایی دارد که اگر با آنها حساب شود، بله 60 درصد گرفته‌اند و اگر بدون آپشن حساب شود 50 درصد از مبلغ قراردادشان را دریافت کرده‌اند. نمی‌خواهم بیشتر از این به این مسئله ورود کنم. به طور کلی بازیکن با باشگاه قرارداد بسته و باشگاه هم متعهد است که پول او را به موقع پرداخت کند. باشگاه یا نباید با بازیکن قرارداد می‌بست یا اگر قراردادی بسته باید به آن پایبند باشد. مدیران قبلی قرارداد بسته‌اند و حالا که من آمده‌ام باید آنها را پرداخت کنم و نباید بگذارم این مبالغ روی هم انباشته شود.


برخی مسائل باید در هیئت مدیره مطرح شود نه در رسانه‌ها
مدیرعامل باشگاه استقلال  در خصوص اینکه زمانی گفته است منصوریان پنج بند از قراردادش را نقض کرده است، گفت: اگر این بحث‌ها ادامه پیدا کند از این حرف‌ها هم زده می‌شود. به طور کلی باید این صحبت‌ها را حذف کنیم. در این حال که استقلال به عنوان نماینده ایران در لیگ قهرمانان باشگاه‌های ایران حضور دارد، زدن این حرف‌ها به سود ما نیست. من در این فوتبال سال‌ها بوده‌ام و می‌دانم کی باید این حرف‌ها را بزنیم. استقلال هیئت مدیره دارد و این بحث‌ها باید آنجا مطرح شود نه اینکه رسانه‌ای کنیم.
وی افزود: در خانه هم ممکن است شخصی با همسرش بحث کند، اما نباید این حرف‌ها به بیرون از خانه برود.


زمانی نمی‌تواند مقابل میکروفن خودش را کنترل کند
افتخاری در پاسخ به این پرسش که آیا با زمانی صحبت نشده است که دیگر مصاحبه نکند، گفت: بله صحبت شده است. ما قبلاً با زمانی در عمان صحبت کرده بودیم و اگر دوباره او را ببینم باز هم با وی صحبت خواهم کرد. در عمان هم من و هم عبداللهی با او صحبت کردیم، اما فکر می‌کنم شاید وقتی میکروفن مقابل او قرار می‌گیرد نمی‌تواند خودش را کنترل کند. زمانی که تیم در عمان بود، مشکلی نداشتیم. اکنون هم اصلی‌ترین مشکل استقلال پرداخت بدهی بازیکنان است.
مدیرعامل باشگاه استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا راهکاری برای موضوع  پیدا کرده است یا خیر، خاطرنشان کرد: راهکارش این است که با وزیر صحبت کنم و این مسائل را به او انعکاس دهم تا وی در این مورد تصمیم بگیرد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.