b_Newsشوک به تیم ملی کشتی فرنگی

سعید عبدولی: احتمال دارد که در جام جهانی کشتی نگیرم!

b_News دوست ندارم تصویری که از من وجود دارد، خراب شود
تاریخ: 1395/12/21
زمان: 13: 37
نوع: گفتگو
عبدولی، به این موضوع اشاره کرد که هنوز به آمادگی مطلوب نرسیده و دوست ندارد در این شرایط، تصویری که از او وجود دارد، خدشه دار شود

حامد جیرودی/ترکیب نهایی تیم ملی کشتی فرنگی برای شرکت در جام جهانی 2017 که قرار است طی روزهای 26 و 27 اسفند برگزار شود، در حالی اعلام شده که نام سعید عبدولی دارنده مدال برنز المپیک 2016 ریو هم در میان آن ها قرار دارد اما با این حال روی تشک رفتن این کشتی گیر اندیمشکی در این رقابت ها در هاله ای از ابهام قرار دارد. عبدولی در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که هنوز به آمادگی مطلوب نرسیده و دوست ندارد در این شرایط، تصویری که از او وجود دارد، خدشه دار شود و برای همین ممکن است در جام جهانی به میدان نرود!

 

سعید از اردوی تیم ملی کشتی فرنگی چه خبر؟
خوشبختانه شرایط بچه ها خوب است و اردوهای منظمی هم برگزار شده و در حال گذراندن روزهای آخر اردو هستیم تا در جام جهانی شرکت کنیم.

 

وضعیت خودت به چه صورت است؟
راستش را بخواهید خودم آن طوری که باب دلم باشد، خوب نیستم! من مدتی است که به اردو اضافه شده ام و با بچه ها تمرین کرده ام اما هم به کادر فنی و هم به آقای رسول خادم هم گفته ام باید شرایط ام مساعد باشد تا بتوانم در جام جهانی کشتی بگیرم چون به هر حال رقبای سر سختی در این مسابقات حضور دارند و من هم دوست ندارم که این مسابقات، تبدیل به یک نقطه ضعف برای من شود و همه بگویند سعید عبدولی دیگر آن کشتی گیر گذشته نیست.

 

اما علی اشکانی که می گفت سعید عبدولی می خواهد جور خیلی ها را در جام جهانی بکشد!
علی آقا به من لطف دارد. من اگر در اردوی تیم ملی هستم، بیشتر به خاطر روحیه دادن به بچه هاست تا لااقل یکی از بچه های المپیک در کنار آن ها باشد. البته من اگر هم در مسابقات نباشم، باز هم در کنار بچه ها خواهم بود!

 

با این حرف هایی که می زنی، احتمال کشتی گرفتن ات در جام جهانی چقدر است؟
احتمال کشتی گرفتن من در این مسابقات، 50- 50 است!

 

یعنی احتمال دارد کشتی نگیری؟
بله احتمال دارد نگیرم، احتمال هم دارد بگیرم چون آن طور که باید آماده نیستم. من شش ماه دور از تمرین بوده ام و یک سری مسائل مثل کار و زندگی آزارم می داد و حالا این که با یک اردو بخواهم مسابقه بدهم، خیلی سخت است. انشاء ا... که خدا کمک کند و بتوانم کشتی بگیرم.

 

وضعیت برادرت سامان در 59 کیلوگرم چطور است؟
سامان آماده است. او در اردوهای مختلف حضور داشته و به صورت منظم تمرین کرده است و انشاء ا... که به موفقیت هم می رسد.

 

فکر می کنی تیم ملی چقدر شانس برای قهرمانی در جام جهانی دارد؟
شانس که زیاد داریم. انشاء ا... که خدا کمک می کند و نتیجه می گیریم تا مردم خوشحال شوند. تیم ملی ما در حال حاضر از ستاره های قبلی خالی شده است. حمید سوریان، امید نوروزی، قاسم رضایی، حبیب اخلاقی و بشیر باباجان زاده کشتی گیرانی بودند که الان در تیم ملی نیستند اما در حال حاضر جوان هایی داریم که قبلا هم مدعی بوده اند. همین سامان ما رقیب سوریان بود. مهدی زیدوند نوروزی را برد ه بود. امیر قاسمی منجزی هم بشیر را برده بود. قاسمی حتی سهمیه المپیک را هم گرفت اما نهایت باباجان زاده انتخاب شد. همان طوری که گفتم ما تیم خوبی داریم که می تواند در جام جهانی به موفقیت برسد. من آینده روشنی را برای تیم ملی کشتی فرنگی متصور هستم و بسیار به این تیم امیدوارم.

 

مصدومیت امیر قاسمی برطرف شده؟
مصدومیت که هنوز دارد اما امیر کشتی گیر با تعصب و با غیرتی که با وجود آسیب دیدگی دست اش تمرین می کند. ضمن این که فکرهایی هم برای دست اش شده و با بانداژی که می شود، به احتمال زیاد، مسابقه هم خواهد داد.

 

اما با این حال، همه نگاه های علاقه مندان به کشتی به تو است.
من هم همین موضوع است است که حس و حالم را به هم ریخته است! همه از من انتظار دارند که بجنگم و آماده باشم و هیچ بهانه و دلیلی را هم از من قبول نمی کنند. این طرز فکر به جایی است اما من همان طوری که گفتم به خاطر یک سری مسائل شخصی و کاری از اردوهای تیم ملی دور بودم و حالا هم دوست ندارم تصویری که از من وجود دارد، خراب شود. با یک اردو نمی شود به اوج آمادگی رسید و من هم دوست دارم در آمادگی بالا به روی تشک بروم!

 

ما هم دوست داریم تو را همیشه پیروز و روی سکوی قهرمانی ببینیم.
شما لطف دارید. من هم دوست دارم همیشه به موفقیت برسم تا پرچم ایران را به اهتزاز در بیاورم و حالا باید دید که خدا چه می خواهد. انشاء ا... که خدا کمک کند.

 

 

 

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.