تکرار قصه تلخ المپیک برای خجسته

تاریخ: 1395/12/20
زمان: 14: 17
نوع: خبر
عليرضا خجسته جودوكار ايران كه به خاطر تقابل احتمالی با نماينده رژيم اشغالگر به المپيك نرفت، بار ديگر اين اتفاق را در میدان دیگری تجربه کرد.

مسابقات جایزه بزرگ باکو در حالی از جمعه با حضور 183 جودوکار از 31 کشور به میزبانی جمهوری آذربایجان آغاز شد که تیم ملی کشورمان با 10 جودوکار در پنج وزن در این رقابت ها حضور پیدا کرده است.

در نخستین مبارزه این رقابت ها ابوالفضل محمودی نماینده وزن 60- کیلوگرم در گروه D دور نخست به مصاف یانیس لاو چرچیف نماینده بلغارستان رفت و ظرف ٣٣ ثانیه ایپون شد و از دور رقابت‌ها حذف شد. همچنین در وزن 66- کیلوگرم قاسم نوری زاده در گروه B به مصاف توموفومی از ژاپن رفت و در سه دقیقه ایپون شد و او نیز از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

در ادامه این مسابقات اما علیرضا خجسته دیگر نماینده وزن 66- کیلوگرم در گروه C ابتدا ووگار شیرنلی از آذربایجان را شکست داد. خجسته در دومین مبارزه خود و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل نماینده رژیم اشغالگر قدس به میدان نرفت و به دور بازنده ها رفت.

خجسته پیش از این تقابل با نماینده رژیم اشغالگر قدس را تجربه کرده است. منتهی از راه دور. آنقدر دور که حتی او را به مسابقه اعزام نکردند. خجسته سومین کسی بود که در تیم ملی جودو سهمیه المپیک ریو را کسب کرد اما در فاصله کوتاهی تا مسابقات اعلام کرد بنا به دلایل شخصی و خانوادگی از رفتن به بزرگ ترین رویداد جهان انصراف داده است. همان زمان می شد حدس زد که دلیل اصلی این تصمیم چیست اما نماینده جوان جودوی کشورمان زمانی لب به گفتن حقایق گشود که فدراسیون روی حرفش مبنی بر حمایت از او نمانده بود. حالا اما تاریخ خیلی زود برای خجسته تکرار شده است. باید دید این بار فدراسیون جودو که چند ماهی است با رییس جدید کارش را آغاز کرده است، چه تدبیری برای این استعداد جوانش می اندیشد تا بار دیگر زخم گلایه باز نشود.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.