b_Newsلیگ برتر والیبال تمام می‌شود؟

پیکان دنبال معجزه؛ سرمایه آماده‌ قهرمانی

تاریخ: 1395/12/21
زمان: 08: 22
نوع: گزارش
خانه والیبال دو بازی زیبا به خود می‌بیند. یکی ساعت ۱۴:۳۰ شروع می‌شود و دیگری ۱۷. خانه والیبال ظرفیت زیادی ندارد. هفته‌ پایانی لیگ را از دست ندهید.

فرزاد کفیلی / به نظر امروز ایستگاه آخر است و قهرمان لیگ برتر والیبال در بازی برگشت فینال از میان پیکان و بانک سرمایه مشخص می‌شود. کار از آنجا برای پیکان تقریبا سخت شد که امیر غفور آسیب دید و این تیم اصلا جایگزینی برای او نداشت. در بازی رفت پیکان در حالی که دو بر صفر پیش بود، سه بر دو باخت و امروز باید برای دومین بار  برابر لشکر ملی‌پوشان بانک سرمایه صف آرایی کند.
آنچه ورق را در بازی برگشت برای بانک سرمایه برگرداند، مصدومیت غفور و عملکرد خوب موسوی و محمودی برای این تیم بود. امروز هم در خانه والیبال، پیکان همچنان از نظر بازیکنان از ملی‌پوشان پر تعداد بانک سرمایه عقب تر است و اگر شانس صد درصدی برای قهرمانی بانک سرمایه در لیگ قائل نباشیم، روی کاغذ قهرمانی به این تیم رسیده است.  تنها معجزه‌ای که می‌تواند پیکان را مقابل بانک پیروز کند، پنجه‌های سعید معروف است. پیکان معروف دارد؛ بانک نه. سرمایه موسوی، محمودی، غلامی، قائمی و عبادی‌پور دارد، پیکان نه. جدال نسبتا نابرابری به نظر می‌رسد  اما ورزش نقطه‌های غیر قابل پیش‌بینی زیادی دارد. همین هفته پیش که پیکان دو بر صفر از بانک سرمایه پیش افتاده بوده و در ادامه سه ست را باخت.

 

سومی به ارومیه می‌رسد؟
بازی دوم رده‌بندی هم امروز در تهران برگزار می‌شود و سایپا و شهرداری ارومیه پیش از مسابقه فینال به زمین می‌آیند. شهرداری هفته پیش به راحتی سایپا را در ارومیه برد  و حالا با تماشاگرانش به تهران آمده تا سومی را به دست آورد. دو تیم از حیث بازیکن، تفاوت پیکان و سرمایه را ندارند اما تجربه ارومیه‌ ای ها بالاتر است. به ویژه با حضور پاسور کهنه‌کاری چون پرویز پزشکی که می تواند به کمک این تیم بیاید. هر چند که در مقابل سایپا تیمی پر از هیجان است که گاهی چشم‌ها را خیره می‌کند.  آنچه پیداست این است که ارومیه بعد از هفته‌ها فراز و نشیب و داستان‌های گوناگون، به اینجا رسیده است. تیمی که مربی و پاسور ایتالیایی اش را اواسط فصل به دلیل مشکلات مالی از دست داد و تحت فشارهای استانی زیاد به اینجا رسید. حتی برد سایپا در این مسابقه، همه چیز را به بازی سومی در ارومیه می‌کشاند و این یعنی شهرداری و طرفدارانش، همچنان از سایپا پیش هستند.
خانه والیبال دو بازی زیبا به خود می‌بیند. یکی ساعت ۱۴:۳۰ شروع می‌شود و دیگری ۱۷. خانه والیبال ظرفیت زیادی ندارد. هفته‌ پایانی لیگ را از دست ندهید.