b_Newsهدف‌مان ماندن در لیگ نبود که می‌گویند خیال‌مان راحت شده

مهدی شیری: پیکان روزهای خوبی را سپری نمی‌کند

تاریخ: 1395/12/23
زمان: 11: 32
نوع: خبر
پیکان از نظر نتیجه گیری در نیم فصل دوم لیگ برتر شانزدهم کاملا در سراشیبی سقوط قرار گرفته است.

سیدیاسر رضوی/ پیکان از نظر نتیجه گیری در نیم فصل دوم لیگ برتر شانزدهم کاملا در سراشیبی سقوط قرار گرفته و برای مجید جلالی و شاگردانش کسب چهار امتیاز از 9 بازی نمی‌تواند یک نتیجه ایده‌آل باشد. مهدی شیری، مدافع پیکانی‌ها این باخت‌های پیکان را اذیت‌کننده می‌داند و امیدوار است هرچه زودتر شرایط تغییر کند. او در این خصوص مشکل اصلی تیمش را عدم تمرکز می‌داند که با یک بازی سراسر تهاجمی نمی‌توانند نتایج لازم را به دست بیاورند.

 

باخت مقابل پدیده و تداوم سریال نتیجه نگرفتن‌های پیکان. بازی چطور بود؟
پدیده تیم خوبی بود و بازیکنان و کادرفنی قابل احترامی دارد اما در این مسابقه ما واقعا هجومی بازی می‌کردیم و موقعیت‌های زیادی داشتیم که ما نزدیم اما حریف استفاده کرد و برنده این بازی شد. روزهای خوبی را سپری نمی‌کنیم و باخت واقعا اذیت‌کننده است. باور کنید خوب بازی می‌کنیم اما نمی‌دانم چرا نتیجه نمی‌گیریم و باید حتما یک فکری بکنیم. در این بازی هم تمام تلاش خودمان را به کار بستیم تا نتیجه بگیریم و موقعیت داشتیم اما در نهایت بازهم ضرر کردیم.

 

واقعا برای پیکانی که نیم‌فصل گفته می‌شد شگفتی‌ساز است و حتی می‌تواند به سهمیه آسیا برسد در نیم فصل دوم چرا چنین شرایطی پیش آمد در حالی که شما مثل بعضی تیم‌ها درگیر مشکلات مالی نیستید؟
همان‌طور که گفتید اصلا نتیجه خوبی در نیم فصل دوم به دست نیاوردیم و مطنئنا نه من بلکه کادرفنی و مدیران باشگاه و کارخانه هم راضی نیستند. مشکل ما مشکل مالی و روحی و روانی نیست چون همه چیز روتین پیش می‌رود. مشکل اصلی به نظرم استرس بچه‌هاست که از باخت هراس پیدا کرده‌اند و واقعا اذیت‌کننده است. در مورد اینکه گفتید خیال‌مان راحت شده هم باید بگویم اصلا این طور نیست و به شخصه خودم اصلا راضی نیستم و چنین هدفی در پیکان ندارم. مطمئن باشید هنوز هم امید داریم و اگر پدیده را برده بودیم و حتی مساوی هم جلوی آنها می‌گرفتیم جایگاه چهارم جدول را از آن خودمان می‌کردیم. با قدرت کار را پیش خواهیم برد چون هنوز هم می‌توانیم به روزهای خوب و حتی کسب سهمیه نزدیک شویم.

 

در نیم فصل دوم پیکان به تیم‌های در مرز خطر سقوط صبا، پدیده و نفت آبادان کمک کرد. سه بازی آینده شما هم مقابل ماشین‌سازی، پرسپولیس و ذوب‌آهن است که یکی برای فرار از سقوط، یکی قهرمانی و دیگری حفظ شانس برای سهمیه مقابل شما قرار می‌گیرد. این بازی‌ها را چطور می‌بینی؟
کار در نیم فصل دوم واقعا سخت است چون تیم‌ها راحت امتیاز نمی‌دهند و به خصوص اینکه مقابل تیم‌های مدعی قهرمانی یا قعر جدولی قرار بگیری که کار به مراتب سخت‌تر می‌شود. ما بعد از اینکه امتیازات خوبی در نیم فصل نخست جمع کردیم و خیال‌مان از ماندن تیم در لیگ راحت شد به دنبال سهمیه بودیم و کاملا بازی‌های تهاجمی را به نمایش گذاشتیم که به نظرم فکر به این موضوع و از دست دادن تمرکزمان باعث شد چنین شرایطی برای‌مان رقم بخورد چون واقعا خوب بازی می‌کنیم اما با بدشانسی نتیجه نمی‌گیریم.

 

این بدشانسی را می‌توان به برخی تغییرات مجید جلالی در ترکیب پیکان هم نسبت داد که در نیم فصل دوم تیم قدرتمند خودش را با یکسری تغییر و تحولات و جابه‌جایی هم بهم زد؟
من در این مورد نمی‌توانم نظری بدهم چون به هر حال کادرفنی بسته به شرایط بازی تغییراتی را ایجاد می‌کند. با این حال شاید این تغییرات به نفع پیکان نبوده و قطعا آقامجید و دستیاران ایشان با بررسی شرایط مشکلات را پیدا و با حل و فصل آنها کاری می‌کنند تا در ادامه رقابت‌های لیگ با قدرت کار را پیش ببریم و یک جایگاه درخور برای پیکان کسب کنیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.