b_Newsامیدوارم مشکل رامین حل شود و همه با هم جشن قهرمانی را بگیریم

علی علیپور: شک نکنید طارمی با 20 گل هم آقای گل مي‌شود هم رکوردش را مي‌شکند

b_News بدوبیراه‌ها بعد از عذرخواهی در فضای مجازی اذیتم کرد اما انگیزه ام دو برابر شد
تاریخ: 1395/12/22
زمان: 11: 57
نوع: خبر
مهاجم جوان پرسپولیس هیچ تمایلی ندارد بابت اتفاقاتی که بین او و رامین رضاییان گذاشته صحبت کند اما امیدوار است مشکل او حل شده و در جشن قهرمانی پرسپولیس حضور پیدا کند.


سیدیاسر رضوی / مهاجم جوان پرسپولیس هیچ تمایلی ندارد بابت اتفاقاتی که بین او و رامین رضاییان گذاشته صحبت کند اما امیدوار است مشکل او حل شده و در جشن قهرمانی پرسپولیس حضور پیدا کند.

شروع صحبت‌مان با تو بر سر ماجرای اردوی دوبی قبل از بازی الوحده باشد که سوژه روز هست و خیلی روایت‌ها در مورد آن گفته شد..‌.
من در این مورد فقط به شما بگویم که بازیکن پرسپولیس و تابع تصمیم شخص برانکو و آقای طاهری هستم‌. من هرچه برانکو بگوید تابع نظر او هستم و حتی اگر بگوید سه بازی هم نباید باشی و روی سکو بنشینی به نظر ایشان احترام مي‌گذارم چون وظیفه من این است که به صحبت‌هاي ایشان گوش کنم‌. وقتی هم که به من گفت باید برگردی تهران اصلا مشکلی نداشتم چون بخش عمده ای از فوتبالم را مدیون برانکو و شخص آقای طاهری هستم که خودشان مرا به پرسپولیس آوردند‌. در مورد اتفاقی که در دوبی هم افتاد نمي‌خواهم به این مساله ورود کنم و فقط امیدوارم مشکل رامین هم حل شود و به تیم برگردد تا با هم جشن قهرمانی را بگیریم‌.


بعد از این تصمیم برانکو که گفت باید برگردی از حس خودت هنگام برگشت به ایران بگو‌. وقتی بر مي‌گشتی نگران این نبودی که دیگر کنار پرسپولیس نباشی یا اینکه موضوع آنقدر حاد نبود که منجر به جدایی تو بشود؟
روزی که آن اتفاق افتاد و با مشکلاتی که پیش آمد، برانکو دستور به بازگشت به ایران داد مهمترین دغدغه من پرسپولیس و هواداران این تیم بودند‌. برانکو قطعا آن موقع در شرایط سختی بود و من هم اصلا دوست نداشتم تیم در سختی باشد چون بازی حساسی داشتیم‌. زمانی که برمی گشتم تنها آرزوی من موفقیت پرسپولیس و گرفتن نتیجه بود تا هم دل هواداران شاد باشد و هم اینکه نگویند پرسپولیس به خاطر رامین و علیپور نتیجه نگرفت‌. مهمترین مساله نام پرسپولیس است و خدا را شکر با درایت آقای برانکو و تلاش تک تک بچه‌ها توانستیم نتیجه لازم را بگیریم و واقعا خوشحال بودم‌. بازهم تاکید مي‌کنم تابع نظر برانکو هستم و هر موقع صلاح بداند بازی مي‌کنم و هر موقع بخواهد روی سکو مي‌نشینم و مشکلی ندارم‌. تمام تلاشم را دوچندان مي‌کنم که در پرسپولیس گلزنی کنم تا به هدفم که تیم ملی است دست پیدا کنم‌. شک نکنید مي‌خواهم با پیراهن پرسپولیس سه جام جهانی را تجربه کنم‌.


بعد از آن اتفاقات و برگشت به تمرین بازی نفت تهران را پیش رو داشتید که یک بازی مهم و سرنوشت ساز بود‌. برای این بازی از نظر ذهنی آماده بودی؟
واقعا بازی سختی داشتیم و برای این بازی مشغله فکری داشتم که در شب بازی دیگر برایم مهم نبود چون با بچه‌ها صحبت کردم و خواستم که مقابل نفت بهترین عملکردم را به نمایش بگذارم و برای تیم مثمرثمر باشم‌. خدا را شکر توانستم در این بازی جواب اعتماد کادر فنی را بدهم و بازی را با برد پشت سر گذاشتیم‌.


به عنوان نزدیک ترین بازیکن به گلر نفت که آن اشتباه را انجام داد چقدر او را مقصر مي‌دانی؟
روی آن صحنه دفاع نفت تهران بالا بود و وقتی محسن مسلمان توپ را از حریف گرفت با اولین نگاه آن را برای من فرستاد که از دفاع حریف رد شدم و آنها عقب ماندند‌. به نظرم دروازه بان نفت واقعا در محاسبات خودش اشتباه کرد چون آخرین لحظه به زمین خورد اما بلند نشد‌. من هم فکر کردم این توپ رد مي‌شود و گل خواهم زد اما با دست زد‌. به هرحال یک تصمیم سرنوشت ساز بود و شاید با اینکه 10 نفره شده بودند نتیجه دیگری رقم مي‌خورد‌.


سرعت تو هم نقش زیادی در این اشتباه محاسباتی داشت؟
محسن خیلی خوب پاس داد‌. پارسال هم جام حذفی مقابل ملوان یک پاس عالی به من داد که آن را برای طارمی ساختم‌. محسن که پاس داد مي‌دانستم خواهم رسید و با نوک پا هم گل خواهد شد که دروازه بان نفت نگذاشت‌.


در این بین برای این ریکاوری ذهنی نقش بزرگترهای تیم چقدر بود؟
بعد از دو معذرت‌خواهی در فضای مجازی دیگر کاری به صحبت‌ها و اظهارنظرها نداشتم و تمام تمرکزم را روی بازی با نفت گذاشته بودم که با بازی خوبم بتوانم جواب اعتماد را بدهم‌. خدا را شکر چند موقعیت گلزنی داشتم که متاسفانه با بدشانسی بیرون رفت‌. از فرصتی که به من داده شد کمال تشکر را دارم و خوشحالم حضورم با سه امتیاز همراه شد‌. در این بین همه دوستان و بازیکنان تیم و حتی پدر و مادرم با من حسابی صحبت کردند و از نظر ذهنی حسابی ریکاوری شدم‌. تک تک بچه‌هاي تیم به من گفتند دیگر نباید به آن موضوع فکر کنی و باید بهترین عملکرد را داشته باشی‌.


بعد از این دو عذرخواهی یعنی اصلا نرفتی کامنت‌ها را بخوانی و بفهمی در مورد تو چه قضاوتی مي‌کنند؟
اگر بگویم نرفته ام که دروغ گفته ام هرازگاهی یک نگاهی مي‌کردم‌.


محتوا و سمت و سوی این کامنت‌ها چطور بود؟
50 درصد به من فحش مي‌دادند 50 درصد به رامین فحش مي‌دادند..‌. واقعا نمي‌دانم خانواده من، همسرم چکار کردند که فحش مي‌دادند‌. به هرحال شاید خواسته بودند ناراحتی خودشان را خالی کنند اما واقعا اذیت شدم و ناراحت بودم‌. با این حال این بدوبیراه‌ها انگیزه من را دوچندان کرد تا خودم را نشان بدهم و اینگونه جواب انتقادها را بدهم‌. با این حال مطمئن هستم تمام کسانی که این طور فحش و ناسزا دادند هوادار واقعي پرسپوليس نبودند. هواداران فهیم پرسپولیس که از ابتدای فصل تيمرا همراهي مي‌كردند مثال زدنی بوده، و عده‌ای هستند که مي‌خواهند در پرسپولیس و بین بازیکنان تفرقه بیندازند‌.


از این بحث خارج شویم..‌. سال 95 تمام شد و به ما بگو از کارنامه خودت راضی هستی؟
من تا به حال یک گل و چهار پاس گل (دو پاس به طارمی و دو پاس به امیری) دادم و یک پنالتی گرفتم‌. از گلزنی خودم به هیچ وجه راضی نیستم اما در تمام مسابقاتی که به میدان رفتم سعی من این بود که تفکراتی که در ذهن کادرفنی بود را به بهترین شکل از یک تا 90 دقیقه که در زمین باشم، پیاده کنم و برای موفقیت تیم قدم بردارم‌. درست است وظیفه یک مهاجم گلزنی است اما مهم‌ترین مساله برای من و دیگر بازیکنان موفقیت پرسپولیس است‌.


به نظر مي‌رسد در این فصل‌ تفکرات کادرفنی این است که تو سرهای اول را بزنی و برای دیگر بازیکنان از جمله طارمی ایجاد موقعیت کنی؟
نحوه چیدمان و تاکتیک تیم در هر بازی متفاوت است‌. یک موقع دقیقه 70 است و جلو هستیم باید با یک شرایط بازی کنیم و یک موقع هم عقب هستیم و با سیستم دیگری بازی مي‌کنیم‌. با این حال در هر دقیقه ای که در میدان هستم هدفم موفقیت پرسپولیس است و حتی اگر موقعیت گلزنی باشد و همبازی ام شرایط بهتری داشته باشد بدون شک آن را پاس خواهم داد‌.


جدا از گلزنی از نظر پاس گل شرایط خوبی داشتی و این مساله را برای خودت کافی میدانی؟
قطعا باید در بازی‌هاي باقی مانده عملکردم در این فصل بهتر از سال قبل باشد‌. درست است عملکردم در پاس گل و گرفتن پنالتی بد نبوده است اما از نظر گلزنی اصلا از خودم راضی نیستم و باید در فرصت باقی مانده جدا از کمک به هدفی که تیم دارد شرایط خودم را از این نظر بهتر کنم‌.  


البته یک مقدار هم قبول داری بدشانس هستی..‌. به خصوص بازی نفت و ضربه سر تو که یک چرخش خوب داشتی و اگر گل مي‌شد یک گل زیبا به نام تو رقم مي‌خورد؟  
بازی با نفت تهران و استقلال خوزستان واقعا سخت بود و فشار بازی زیاد بود چون حتما باید نتیجه مي‌گرفتیم‌. به هرحال همه توپ‌ها نباید گل شود و بدشانسی هم بخشی از فوتبال و یک مهاجم است که ان شاء ا..‌. در این مدت این مساله را با گلزنی حل خواهم کرد‌. با این حال در جواب اینکه مي‌گویند کم گل مي‌زنم باید بگویم که هدف پرسپولیس برای قهرمانی مهم‌تر از گلزنی من است و با کادرفنی در یک مسیر هستم‌.


دوندگی تو باعث شده که این احساس به وجود بیاید که انگار یک موتور قورت داده ای‌. در اعلام آمار دویدن‌ها حتما جزو بالاترین‌ها هستی؟
به هرحال در هر تیمی بیشتر هافبک‌هاي وسط و کناری بیشترین دوندگی را دارند اما به عنوان یک مهاجم نمي‌گویم آمارم عالی است اما بدهم نیست‌.


خیلی‌ها مي‌گویند موفقیت مهاجمان پرسپولیس به حضور هافبک خلاقی مثل مسلمان بر مي‌گردد که حالا سروش رفیعی را هم در کنار خودش دارد.
ما واقعا هافبک‌هاي خوبی داریم‌. کمال کامیابی نیا کارش کمتر از هافبک‌هاي وسط نیست و توپ‌هاي مرده را به بهترین شکل جمع مي‌کند و کار خیلی سختی دارد‌. محسن مسلمان هم که عالی است و امسال بهتر از پارسال است و خیلی خوب کار مي‌کند‌. سروش هم که یک بازیکن عالی است که به جمع هافبک‌هاي خوب ما اضافه شده و همه در کنار هم به خوب بودن پرسپولیس کمک مي‌کنند‌.


با وجود این هافبک‌هاي خلاق خیلی‌ها معتقدند بی انصافی است مهاجمان پرسپولیس اینقدر در گلزنی ضعیف عمل مي‌کنند؟
اصلا این طور نیست‌. جلوی پرسپولیس همه دفاع مي‌کنند و باور کنید طی این بیست و چهار هفته ای که بازی کردیم فقط یکی، دو تیم جلوی ما فوتبال بازی کردند.این مساله کار را برای هافبک‌هاي ما سخت مي‌کند و باید در شرایط سخت پاس بدهند و این موضوع کار مهاجمان تیم را هم تحت الشعاع خود قرار مي‌دهد‌.


اگر بخواهی جنس فوتبال خودت را با مهدی طارمی مقایسه کنی حق مي‌دهی که او مهاجم اصلی و در ترکیب باشد؟
مهاجمان پرسپولیس که من، مهدی طارمی و وحید امیری هستیم در طول بازی همدیگر را کاور مي‌کنیم‌. ما با دو مهاجم بازی مي‌کنیم و مثلا هر موقع وحید و مهدی به عنوان مهاجمان نوک بازی مي‌کنند یک نفر که حمله مي‌کند و پرس انجام مي‌دهد با خستگی جای خودش را با دیگر مهاجم عوض مي‌کند‌. من هم اگر به میدان بیایم همین شرایط ادامه پیدا مي‌کند و همین روش را پیاده مي‌کنیم‌. البته مهدی و وحید همیشه در دفاع‌ها حضور دارند و بعضی موقع‌ها مي‌بینید که طارمی، وحید و حتی من تا پشت هجده هم عقب مي‌آییم تا بازی را کنترل و نتیجه را حفظ کنیم‌.


وقتی با مهدی طارمی در میدان هستی این حس که همه پاس‌ها به او ختم مي‌شود یک مقدار تو را ناراحت نمي‌کند و اینکه مثلا به خودت بگویی اگر این پاس‌ها را به من بدهند تو هم موفق به گلزنی مي‌شوی؟
همانطور که گفتم همه ما برای یک هدف یعنی قهرمانی پرسپولیس تلاش مي‌کنیم و اصلا خود من به این مسایل دقت نمي‌کنم‌. مهدی طارمی واقعا مهاجم خوبی است و خیلی خوب در شرایط گلزنی قرار مي‌گیرد و خدا را شکر در کورس آقای گلی هم قرار گرفته است‌.


تو که یک مهاجم هستی چرا طارمی سخت ترین توپ‌ها را گل مي‌کند اما توپ‌هاي راحت را مفت از دست مي‌دهد؟
خود من همین طور هستم و باور کنید بعضی اوقات راحت ترین توپ را نمي‌توانم گل کنم‌. مثلا در بازی با نفت تهران و ضربه سری که زدم در شرایط سختی بود اما خوب رفتم برای آن که متاسفانه گل نشد‌. یکی از دلایل خوب بودن طارمی این است که مهدی بعد از چند موقعیتي که از دست مي‌دهد با قدرت کارش را ادامه مي‌دهد و با قدرت برگشته و گل هم مي‌زند‌. واقعا روحیه خوبی دارد که مي‌بینید اگر دو، سه موقعیت خراب کند، چهارمین آن را به گل تبدیل مي‌کند‌.


وقتی موقعیت خراب مي‌کنید دیالوگ بین تو و مهدی چطور است و چگونه خودتان را از نظر ذهنی به عنوان دو بازیکن آماده مي‌کنید..‌.
هر موقع که موقعیت خراب مي‌کنیم حالا هرکدام ما که باشد با هم صحبت مي‌کنیم‌. مهدی اگر من خراب کنم مي‌گوید اشکالی ندارد و بعدی را گل مي‌کنی و این قاعده بالعکس هم برقرار است و خدا را شکر این رفتار بین همه بازیکنان باعث شده نتیجه بگیریم‌.


طارمی به ساسان انصاری رسید‌. به نظرت آقای گلی را به دست مي‌آورد و از رکورد فصل گذشته خودش عبور خواهد کرد؟
شک نکنید صددرصد مهدی آقای گل است و به نظرم با 20 گل این عنوان را به دست خواهد آورد‌.


برای تو فرقی مي‌کند با کدام مهاجم زوج بازی کنی‌. یعنی با طارمی در خط حمله راحت‌تر هستی یا وحید امیری؟
من تابع نظر کادرفنی هستم اما نه برای من بلکه برای دیگر بازیکنان تیم هم فرقی ندارد‌. آنقدر با هم کار کرده ایم و هماهنگ هستیم که چشم بسته هم همدیگر را پیدا مي‌کنیم‌.


عکس‌هاي پرسپولیس که منتشر مي‌شود موجی از رفاقت بین بازیکنان دیده مي‌شود اما چرا تو در این عکس‌ها حضور کمرنگی داری و زیاد قاطی نمي‌شوی؟
اصلا این طور نیست و همه ما با هم رفیق هستیم‌. یک مقدار بحث من شاید فرق کند چون فرزندم تازه به دنیا آمده و متاهل هم هستم شرایط طوری است که زودتر از تمرین به خانه مي‌روم تا به همسرم کمک کنم و در کنار او باشم‌. شغل اول من فوتبال است و در بقیه موارد هم که باید به خانواده ام خدمت کنم‌.


با این فرمان که پرسپولیس مي‌رود و با بالارفتن دست تراکتور به نشان تسلیم دیگر باید منتظر قهرمانی باشیم..‌.
ما کاری به تراکتورسازی و دیگر تیم‌ها نداریم و کارمان را با قدرت تا انتهای لیگ پیش مي‌بریم چون هر بازی برای ما حکم فینال را دارد‌. ان‌شاءا..‌. با تلاش بچه ها، کادرفنی و حمایت هواداران به این مهم هم به زودی خواهیم رسید‌.


به نظرت کدام تیم امسال پرسپولیس را بیش از سایر تیم‌ها اذیت کرد؟
به نظرم سخت ترین بازی ما این فصل در تبریز و در بازی رفت مقابل تراکتورسازی بود که خیلی روی ما فشار آوردند‌.


در مورد داربی بگو‌. به نظر مي‌رسد در این بازی بازیکنان یک مقدار خودشان را دست بالا گرفتند که این نتیجه رقم خورد؟
اصلا این طور نبود‌. اتفاقا برای این بازی کاملا با هم همدل بودیم و مي‌گفتیم که از قبل برنده نبوده و باید با قدرت به میدان برویم تا برنده باشیم‌. داربی چه اول و چه میانه جدول باشی سخت است و وقتی ما گل اول بازی را زدیم سر یک اتفاق گل مساوی را خوردیم‌. دوباره در حمله بودیم که روی ضدحمله گل خوردیم و بازی سخت شد‌. در ادامه هم استقلال فقط دفاع مي‌کرد و کلا برنامه شان مقابل ما در این بازی استفاده از ضدحمله‌ها بود‌.


وقتی مهدی طارمی آن ضربه سرش گل نشد و بازی به نفع استقلال برگشت حسرت نخوردید؟
داربی حساسیت‌هاي خودش را دارد اما بعد از مسابقه که تمام شد به یکدیگر گفتیم نباید به این مسابقه دیگر فکر کنیم چون ما را از مسیر و هدف اصلی دور خواهد کرد‌. بازی بعدی هم که با سپاهان بود و کوچکترین بهم ریختگی کارمان را سخت مي‌کرد‌. همین تفکر باعث شد با فراموشی آن ديدار در بازی با سپاهان یک برد ارزشمند به دست بیاوریم و عملکرد خوبی داشته باشیم‌.


شیرین‌ترین لحظه حضورت در پرسپولیس را کدام لحظه مي‌دانی؟
همه لحظات با پرسپولیس شیرین است اما برای خودم گلی که در داربی زدم از شیرینی زیادی برخوردار است و یک خاطره خوب در زندگی من رقم زد‌.


ایمون زاید بعد از سه گلی که به استقلال زد به نحوی تاریخ ساز شد که در خاطره ای گفته بود که در ایتالیا یک ایرانی او را دیده و از آن بازی با او صحبت کرده است‌. این مساله و گلزنی در داربی چقدر زندگی ات را متفاوت کرد؟
به هرحال داربی مسابقه بزرگی است و هرکسی دوست دارد در آن گل بزند که این اتفاق خدا را شکر برای من هم افتاد و با پاس گل هادی نوروزی خدا بیامرز گل پیروزی بخش پرسپولیس را مقابل استقلال زدم‌. آن بازی برایم شیرینی خاصی داشت و خوشحالم که به بهترین شکل جواب اعتماد را دادم‌.


و به عنوان سوال آخر از تجربه امسال شب عید در کنار سفره هفت سین بگو که شنتیا را در کنار خودت و همسرت مي‌بینی؟
به دنیا آمدن شنتیا یکی از بهترین اتفاق‌هاي زندگی ام بود و امسال شیرینی خاصی را کنار سفره هفت سین با او تجربه خواهیم کرد‌. شنتیا و شیرینی هایش روز به روز بیشتر از قبل مي‌شود و بعد گذر از سختی‌هاي به دنیا آمدن او حالا بزرگ‌تر شده و حسابی در کنارش لذت مي‌برم‌. باور کنید خسته به خانه مي‌روم اما لبخندها و شیرینی شنتیا کلا همه خستگی را از تنم بیرون مي‌کند‌. از طریق روزنامه شما بهترین آرزوها را در آغاز سال جدید برای همه هموطنانم آرزومندم و امیدوارم همه عاقبت بخیر شوند‌. در کنار آن سلامتی خانواده ام، رسیدن به آرزوی فوتبالی خودم و همچنین قهرمانی پرسپولیس دیگر خواسته هایی است که از خداوند بر سر سفره هفت سین دارم.