b_Newsدوست ندارم درباره برنامه سه ستاره حرف بزنم!

قاسم رضایی: می خواهم کشتی گیرانی مثل خودم تربیت کنم

b_News سعید عبدولی با روحیه بالایی که دارد نیاز به تمرین چندانی ندارد
تاریخ: 1395/12/22
زمان: 20: 00
نوع: گفتگو
رضایی ترجیح داده در مورد انتقاد محمد بنا از برنامه سه ستاره سکوت اختیار کند و حرفی در این مورد نزد!

حامدجیرودی/ قاسم رضایی دارنده مدال برنز المپیک 2016 ریو، با این که بعد از بازگشت از برزیل دیگر کشتی نگرفته اما همچنان خبرهای مختلفی درباره او منتشر می شود. در تازه ترین رنکینگ اعلام شده از سوی اتحادیه جهانی کشتی، نام رضایی در رده سوم وزن 98 کیلوگرم قرار دارد. با این حال، این تنها خبر مهم درباره این فرنگی کار بابلی نبود. چرا که محمد بنا سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی چند روز قبل در انتقاد به احسان علیخانی مجری برنامه سه ستاره بابت انتخاب نشدن نام رضایی در بین برترین های ورزش سال 95 در این برنامه در صفحه اینستاگرام خود نوشت:« با احترام به حسن یزدانی و کمیل قاسمی عزیز، خجالت برای برنامه سه ستاره که برنده یک طلا و یک برنز المپیک، قاسم رضایی پر از افتخار رو عمدا فراموش می کنه، چون سال هاست آدم هایی هستند که می خواهند بزرگی های فرنگی فراموش شود ولی بدانید این ها در دل مردم جای دارند. شما چه کاره هستید. عزت دست خداست، نه برنامه تو مجری!» اما رضایی ترجیح داده در این مورد سکوت اختیار کند و در گفت و گویی که با «گل» داشت، حرفی در این مورد نزد!

 

در رنکینگ جدید اعلام شده از سوی اتحادیه جهانی کشتی، نام شما هنوز در بین سه نفر برتر وزن 98 کیلوگرم قرار دارد.
خب این افتخاری است که نصیب من شده و من از این که هنوز هم در بین برترین ها قرار دارم خوشحالم. من بعد از المپیک در مسابقه ای شرکت نکرده ام و در سال 2017 هم می خواهم استراحت کنم اما با این حال نامم در بین بهترین هاست. البته این روزها چندان هم بیکار نیستم و کشتی گیران نوجوان و جوان را در آمل تمرین می دهم.

 

پس یک جورهایی تمرین مربیگری می کنی؟
(می خندد) بالاخره باید تجربیات خودمان را در اختیار دیگران هم قرار دهیم. کشتی عشق مان است و نمی توانیم از آن فاصله بگیریم. به هر حال 15 سال از جوانی ام را در این رشته گذاشته ام و در مسابقات مختلف داخلی و خارجی و جهانی و المپیک شرکت داشته ام و علاقه دارم که این تجربیات ام را به بقیه هم منتقل کنم.

 

فکر می کنی که بتوانی به مربی خوبی هم تبدیل شوی؟
زمان این موضوع را نشان می دهد. من در میادین مختلفی حضور داشته ام و حالا هم دوست دارم که کشتی گیرانی مانند خودم را تربیت کنم که در مسابقات جهانی و المپیک بدرخشند.

 

در بین این کشتی گیران نوجوان که آن ها را تمرین می دهی، استعدادهای خوبی هم وجود دارند؟
صد در صد وجود دارد. مازندران سرشار از استعداد است. نه فقط در کشتی. بلکه در رشته های دیگر مانند وزنه برداری هم استعدادهای فراوانی وجود دارند که می توانند همان مسیری که ما رفتیم را ادامه دهند و به موفقیت برسند.

 

چند روز دیگر مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی آغاز می شود. شرایط تیم ملی را چطور ارزیابی می کنی؟
من افتخار می کنم که الان هم دو کشتی گیر خوب از آمل در تیم ملی حضور دارند. محسن حاجی پور در وزن 59 کیلو گرم و علی ارسلان در 66 کیلوگرم. تیم ما با این که جوان است اما سرشار از تجربه است و با این که می گویند روسیه، ترکیه و آذریایجان قدرتمند هستند اما تیم ملی ما هم نشان داده که یک قدرت در کشتی فرنگی است و بازهم می تواند بهترین نتایج را به دست آورد. در همین تیم بهترین نفرات حضور دارند. از حاجی پور و ارسلان گرفته تا سعید عبدولی، امیر قاسمی منجزی، مهدی زیدوند، یوسف قادریان و بقیه همه نفرات خوبی هستند که تا پنج شش سال دیگر به خوبی می توانند برای تیم ملی کشتی فرنگی مسابقه بدهند.

 

پس به قهرمانی تیم ملی در جام جهانی امیدوار هستی.
ان شاء ا... که همین طور خواهد شد و بچه ها با قهرمانی دل مردم را شاد می کنند.

 

با سعید عبدولی که صحبت می کردیم می گفت چون در یک اردو بیشتر نبوده، آمادگی کامل را ندارد و احتمال کشتی گرفتن اش در جام جهانی 50-50 است و نمی خواهد تصویری که از او وجود دارد خراب شود. به نظرت سعید کشتی بگیرد یا نه؟
(می خندد) سعید عبدولی با روحیه بالایی که دارد نیاز به تمرین چندانی ندارد. او قدرت بدنی بالایی دارد و توانش زیاد است و می تواند تک کشتی ها را بگیرد. این درست است که آمادگی خوب لازم است اما سعید خودش بمب روحیه است و در جام جهانی هم چون مسابقات تیمی است، می تواند در تک کشتی ها به میدان برود و به تیم ملی کمک کند.

 

اتفاق دیگری که در این چند روز افتاد، حمایت محمد بنا از شما و انتقاد شدید از برنامه سه ستاره بابت انتخاب نشدن تان بود.
این همه سوال پرسیدی به این جا برسی؟! ( می خندد)

 

خب این هم موضوع مهمی است که نام شما را در بین بهترین ها قرار ندادند؟
راستش را بخواهید من صحبتی در این رابطه ندارم و دوست ندارم که در این باره حرف بزنم!

 

اما حمایت بنا از شما خیلی جالب بود!
از این موضوع بگذریم!

 

در این چند روز این صحبت مطرح شده بود که چند سال پیش بنا تمایلی به دعوت شما نداشته و شما با کشتی های خوب، خودتان را به تیم ملی تحمیل کرده بودید.
گذشته ها گذشته و صحبت کردن هم درباره آن ها فایده ای ندارد. شما هم مواظب خودتان باشید!