b_Newsسعی می کنم در فرانسه سفره هفت سین بچینم

حسن تفتیان: سال تحویل سخت ترین روز تمرین من است

تاریخ: 1395/12/23
زمان: 08: 30
نوع: گفتگو
حسن تفتیان در حالی نوروز را در فرانسه می گذراند که به احتمال زیاد لحظه سال تحویل در پیست و درحال تمرین سخت است.

نگار رشیدی

حسن تفتیان سریع ترین مرد ایران مدتی است راهی اردوی بلند مدت فرانسه شده تا رکوردش را کمی فراتر از ایران ببرد. او که سخت به دنبال مدال قهرمانی آسیاست، نوروز را دور از خانواده اش و در فرانسه خواهد گذراند.

تفتیان در گفت و گو با «گل» از دلتنگی هایش در آستانه سال جدید گفت. موضوعی که سعی می کند با آن کنار بیاید چون معتقد است راه قهرمانی سختی هایی دارد که باید آنها را به جان خرید.

 

چند روز دیگر سال نو می شود. در فرانسه حال و هوای نوروزی هست؟

فعلا نه تا الان چیزی که مربوط به سال جدید باشد ندیدم اما احتمالا نزدیک عید خبرهایی باشد. شاید هم سفارت و ایرانی های ساکن فرانسه برنامه هایی برای نوروز داشته باشند.

 

برای تحویل سال برنامه ریزی کرده اید؟

من در ایام عید در فرانسه هستم. سال تحویل هم روز سه شنبه است و ما سه شنبه ها برنامه خیلی خیلی سختی داریم. فکر می کنم روز اول سال را در پیست باشم و آقای مربی یک تمرین خیلی سخت را به من عیدی بدهد (خنده).

 

سفره هفت سین می چینید؟

تا الان به آن فکر نکرده بودم اما اگر بتوانم وسایل لازم را پیدا کنم، سعی می کنم یک سفره کوچک داشته باشم تا نوروز را به مربی و دوستانم معرفی کنم.

 

تا به حال موقع سال تحویل دور از خانواده بودید؟

بله این برای چندمین بار است که وقتی سال نو می شود، کنار خانواده ام نیستم. اما همیشه ایران بودم. این برای اولین بار است که سال در کشور دیگری برایم تازه می شود.

 

پس باید حسابی دل تان برای خانواده تنگ شده باشد.

بله خیلی دلتنگ شان هستم. ولی خب این هم کار من است و هر کاری سختی های خودش را دارد. من از خانواده ام ممنون هستم که کمکم می کنند و با دوری ها و نبودن های طولانی من کنار می آیند. چون برای آنها موفقیت من خیلی مهم است و با شرایط یک ورزشکار حرفه ای کنار می آیند.

 

موقع تحویل سال با اینکه در تمرین هستید چه دعایی می کنید؟

من معمولا در این لحظات دعا و آرزوی کلی می کنم. اول برای بیمارها، بعد برای جوان ها و سربلندی کشورم و همینطور برای خانواده ام.

 

یعنی برای خودتان آرزویی ندارید؟

آرزو که زیاد دارم ولی برای خودم زیاد دعا نمی کنم.  تلاش می کنم و اگر خدا خواست برآورده می شود.  

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.