b_Newsدلم برای تیم ملی تنگ می شود اما دیگر به آن فکر نمی کنم!

فرهاد ظریف: پرسپولیس هم مثل بانک سرمایه قهرمان می شود

b_News حاشیه های لیگ امسال کمتر بود
تاریخ: 1395/12/23
زمان: 22: 00
نوع: گفتگو
فرهاد ظریف پس از بازی با پیکان به این موضوع اشاره کرد که بازی با تیم های بزرگ همیشه سخت تر است.

حامد جیرودی/ رقابت های این فصل لیگ برتر والیبال در حالی به پایان رسیدکه بانک سرمایه در دومین دیدار خود هم موفق شد پیکان را با نتیجه سه بر صفر شکست دهد تا برای دومین فصل پیاپی مقام قهرمانی لیگ برتر والیبال را به خود اختصاص دهد. به همین خاطر به سراغ فرهاد ظریف، لیبروی با تجربه بانک سرمایه رفتیم تا با وی صحبتی داشته باشیم. این والیبالیست مشهدی و سابق تیم ملی در گفت وگویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که بازی با تیم های بزرگ همیشه سخت تر است.

قهرمانی تیم تان در لیگ برتر والیبال را تبریک می گوییم.
ممنون از لطف شما. تشکر  می کنم.

 

بازی فینال برابر پیکان چطور بود؟
من فکر می کنم آن هایی که علاقه مند به والیبال هستند و بازی های لیگ را دنبال می کردند، دیدند که شرایط چطور بود. این بازی از سال گذشسته به گل سرسبد لیگ تبدیل شده بود و همه، چه آن هایی که در سالن مسابقات حاضر بودند و چه کسانی که از تلویزیون بازی ها را می دیدند، شاهد بازی هایی جذاب و تماشاگر پسند بودند. ما پیش بینی می کردیم که اگر بتوانیم در گیم اول پیکان را شکست دهیم، می توانیم سه بر صفر به پیروزی برسیم. چون پیکان تمام توان خود را می گذاشت که در گیم اول به پیروزی برسد. همین طور هم شد و ما در گیم اول با تلاشی که بچه ها انجام دادند با نتیجه 32 بر 30 به پیروزی رسیدیم و همین موضوع باعث شد تا دو گیم بعدی را راحت ببریم.

 

با حضور این همه ملی پوش در تیم شما، پیش بینی می شد که زور پیکان به بانک سرمایه نرسد، درست است؟
هر کسی نظری دارد اما بازی با تیم های بزرگ همیشه سخت تر است. پیکان تیمی است که بازیکنان اش با تمام وجود بازی می کنند و اگر بازی را ساده فرض کنی، ریسک بزرگی است. در مورد تیم خودمان هم باید بگویم که آقای کارخانه همیشه در تیم اش بازیکنان خوبی را جذب می کند اما پیکان هم بازیکنان خوبی دارد. سعید معروف یک بازیکن بزرگ در والیبال دنیاست که نیازی به تعریف من ندارد. امیر غفور هم بازیکن بسیار خوبی است که مصدوم شد و اگر بود، شاید بازی سه بر یک یا سه بر دو می شد. محمدجواد معنوی نژاد، مهدی مرندی در تیم المپیک ما حضور داشت، فرهاد نظری افشار، مصطفی شریفات و بقیه همه خوب هستند و فقط شاید تعدادی از آن ها ذخیره بازیکنان ما در تیم ملی باشند اما به هر حال، هر تیمی که بیشتر سرمایه گذاری کند، بهتر نتیجه می گیرد. بچه های ما از ابتدای فصل فشار زیادی را تحمل کردند و ضمن این که ما زودتر هم یارگیری کردیم و بازیکنانی مانند فرهاد قائمی و میلاد عبادی پور را جذب کردیم که خیلی به کمک تیم ما آمدند.

 

دفاع از مقام قهرمانی فصل گذشته، انتظارها را درباره تیم شما بیشتر نکرده بود؟
نه راست اش را بخواهید زیاد به این موضوع فکر نمی کردیم و همیشه نگاه مان رو به جلو و به آینده بود. الان هم که قهرمان شده ایم، تضمینی نیست که سال آینده هم بتوانیم قهرمان شویم.

 

پیمان اکبری سرمربی پیکان هم گفته بود دوست دارد بانک سرمایه قهرمان شود، چون نمی خواهد تیم دیگری به دست مصطفی کارخانه منحل شود؟!
این مسائل ارتباطی به من بازیکن ندارد و بهتر است خود آقای اکبری و کارخانه در این باره صحبت کنند. بنابراین من دخالتی نمی کنم چون هر دو مربی برای من بسیار عزیز هستند.

 

البته لیگ والیبال هم در یکی دو سال اخیر مانند لیگ فوتبال، حاشه دار شده. خودت درباره این اعتراض های مربیان و بازیکنان به داوری ها و مسائل دیگر در این رقابت ها چه نظری داری؟
به نظر من حاشیه ها امسال کمتر بود. بعد از این که ویدیوچک آمد، خیلی از مشکلات کمتر شد. اما به هر حال، حرفه ای شدن مسابقات و رقابت نزدیک تیم ها و مسائل فنی و مالی، گاهی باعث به وجود آمدن حاشه ها می شود.

 

از شرایط خودت در این فصل راضی بودی؟
بله خدا را شکر سال خوبی را پشت سر گذاشتم، به خصوص این که با قهرمانی تیم ما هم منجر شد.

 

حالا با توجه به این که اکثر ملی پوشان مطرح والیبال در بانک سرمایه بازی می کنند، فکر می کنی تیم ملی هم در ادامه مقتدرتر ظاهر شود؟
تیم ملی که در این یکی دو سال مقتدر نبوده اما امیدوارم که با حضور کولاکوویچ در تیم ملی، بتوانیم عملکرد بهتری داشته باشیم. البته من از حضور آقای اکبری هم در کادرفنی تیم ملی بسیار خوشحال هستم و امیدوارم که موفق باشند.

خودت دلت برای حضور در تیم ملی تنگ نشده و دوست نداری که برگردی؟
دل آدم که تنگ می شود اما دیگر به آن فکر نمی کنم!

 

راستی دخترت «ترمه» چطور است؟
ممنون. او هم خدا را شکر خوب است.

 

گویا با «گلبو» دختر مهدی مهدوی خیلی دوست است؟
بله خب چون هم سن و سال هستند، خیلی با هم رفیق شده اند.

 

تو مثل بقیه بچه ها با فوتبالیست ها رفیق نشده ای؟
مثل بچه های دیگر با آن ها نزدیک نیستم اما چون مهدی طارمی و محسن مسلمان با شهرام محمودی دوست هستند، همدیگر را می بینیم و صحبت می کنیم. ضمن این که خودم هم پرسپولیسی هستم و گاهی که فرصت می شود به استادیوم می روم و بازی های این تیم را هم می بینم.

 

چه جالب! فکر می کنی پرسپولیس هم مثل بانک سرمایه قهرمان لیگ شود؟
مطمئن باشید پرسپولیس قهرمان خواهد شد.

 

بازی پرسپولیس مقابل الریان قطر را چطور می بینی؟
با توجه به این که بازی در دوحه است، فکر می کنم بازی سختی باشد. پرسپولیس تیم یکدست و خوبی دارد اما نیمکت قوی ندارد و فکر می کنم این مضوع در درازمدت آقای برانکو را اذیت کند و باید بازیکنان جدیدی جذب تیم شوند.

 

سال 95 در کل برایت چطور بود؟
سال 95 خوب برایم شروع نشد اما با این قهرمانی خوب تمام شد.

 

برنامه ات برای عید نوروز چیست؟
برنامه خاصی ندارم. استراحت می کنم و شاید مسافرتی هم بروم.

 

و آرزویت در سال 96
آرزویم در سال جدید موفقیت بیشتر و سلامتی دخترم است.