b_Newsپیست چوبی درخواست چندساله من است

محمد دانشور: نمی گذارم اتفاقات از دست رفتن سهمیه المپیک تکرار شود

تاریخ: 1395/11/03
زمان: 13: 10
نوع: گفتگو
محمد دانشور رکابزن پیست ایران این روزها با تیم ملی در اردوی اهواز حضور دارد تا خود را برای مسابقات قهرمانی آسیای هند آماده کند.

نگار رشیدی

تیم ملی دوچرخه سواری پیست این روزها در اهواز خود را برای مسابقات قهرمانی آسیا که 18 تا 22 بهمن در هند برگزار می شود، آماده می کند. محمد دانشور یکی از رکابزنان این تیم در حالی تمرین می کند که نامش باز هم به عنوان تاریخ ساز یاد می شود. او در آخرین رنکینگ اتحادیه جهانی دوچرخه سواری رتبه ششم جهان و اول آسیا در یک کیلومتر را از آن خود کرد.

دانشور در گفت و گویی که با «گل» داشت از شرایط اردوی اهواز گفت و اینکه دیگر نمی گذارد در راه کسب سهمیه المپیکش سهل انگاری های سال قبل تکرار شود.

تا چند روز دیگر عازم هند هستید. وضعیت اردو چطور است؟

خدا را شکر خوب است. مدتی است در اهواز زیر نظر محمد ابوحیدری در شرایط نسبتا ایده آل تمرین می کنم.

چرا نسبتا ایده آل؟

وضعیت اردو الان ایده آل است اما زمانی ایده آل تر می شود که ما در شرایط مسابقه و در پیست چوبی هند تمرین کنیم. ما باید در پیست چوبی مسابقه بدهیم و الان در پیست سیمانی تمرین می کنیم. ان شاءا... که این موضوع در رنگ مدال های مان تاثیرگذار نباشد.

شما پیش از این هم تجربه چنین وضعیتی را داشتید. چطور از آن عبور کردید؟

بله قبلا در چنین شرایطی بودم. خیلی سخت بود. چراکه واقعا شرایط دو پیست متفاوت است. هر پیست تکنیک های خاص خودش را دارد. پیست چوبی سریع تر است و پیست سیمانی اصطکاک دارد. ما پیشنهاد اردوی خارجی را به فدراسیون دادیم اما متاسفانه اعلام کردند فدراسیون هند به خاطر تعمیرات پیست اجازه تمرین به ما نمی دهد.

فکر نمی کنید زمانش رسیده که یک پیست چوبی در کشور داشته باشیم؟

این درخواست پنج،شش ساله من است. اگر چنین موضوعی اتفاق بیفتد می توانیم قول صددرصد مدال بدهیم اما با کمبود امکانات کوچک چنین چیزی رخ نمی دهد.

الان چند درصد قول مدال می دهید؟

رقابت های سرعت طوری است که ممکن است خیلی اتفاقات در آن بیفتد. ممکن است یک نفر اول یا حذف شود. هیچ چیز را نمی توان پیش بینی کرد.

شما باز هم تاریخ ساز شدید و با رده خوب به مسابقه می روید.

بله از این بابت خوشحالم. اگر در بازی های آسیایی بعدی در چنین رنکینگ هایی باشم می توانم نتایج خیلی خوبی بگیرم. اما باز هم همه چیز به شرایط مسابقه بستگی دارد.

خسرو قمری هم رییس فدراسیون ماند.

بله، امیدوارم بتوانیم مانند گذشته به موفقیت های زیادی دست پیدا کنیم.

اما شما در دوره قبل ریاستش روزهای سختی را گذراندید و سهمیه المپیک را از دست دادید؟

درست است، سختی هایی بوده ولی دیگر نمی گذارم آن اتفاقات تکرار شود و چهار سال آینده را از دست نمی دهم.

تمرین با ابوحیدری چطور است؟

خیلی خوب است. من از زمانی که دوچرخه سواری را شروع کردم زیر نظر ابوحیدری بودم. هر سالی هم که تیم زیر نظر او بوده نتایج خوبی گرفتیم که جا دارد از او تشکر کنم. همچنین می خواهم از اسپانسرم آباریس آوا و کربلایی که کارهای اداری و اسپانسری ام را انجام می دهد تشکر کنم. این شرکت تا چند روز دیگر دوچرخه ای که قرار است با آن مسابقه بدهم را آماده می کند.