b_Newsباید از اعتبار پرچم سه رنگ کشورمان دفاع می‌کردیم

منصوریان: من عامل اصلی اتفاقات بودم چرا سراغ رحمتی و خسرو رفتید

تاریخ: 1395/12/23
زمان: 21: 50
نوع: خبر
سرمربی استقلال گفت: با شکست لوکوموتیو ازبکستان از اعتبار فوتبال ایران دفاع کردیم.

به گزارش سایت روزنامه گل، علیرضا منصوریان پس از پیروزی 2 بر صفر استقلال مقابل لوکوموتیو ازبکستان، اظهار داشت: در ابتدا به همه دوستان تبریک می‌گویم. خیلی خوشحالم که هواداران فوتبال ایران امروز خوشحال هستند. فارغ از هر رنگی باید از اعتبار پرچم سه رنگ کشورمان دفاع می‌کردیم.
وی ادامه داد: هفته شهداست و باید برد امروزمان را به خانواده شهدا تقدیم کنیم. به هواداران‌مان این برد را تبریک می‌گویم که یک لحظه در سخت‌ترین لحظه‌ها نیز ما را و بازیکنان جوان‌مان را تنها نگذاشتند. ما باید در سه جبهه بجنگیم که یک لحظه از کنارمان بغل پا نخوریم، در جبهه بعدی باید با جوانی تیم‌مان که خودمان  را هم شامل می‌شود بجنگیم و در جبهه سوم هم کسانی هستند که هر لحظه باید مراقب‌شان باشیم تا از عقب به ما ضربه نزنند.
سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: ما در این هفته‌ها خیلی سختی کشیدیم و برخی خواستند تمرکز ما را به هم بزنند. این برد و بردهای هفته‌های اخیر خیلی سخت به دست آمد و شرایط سختی داشتیم. باید بگویم متأسفم برای کسانی که معلوم نیست چگونه به فوتبال آمده‌اند و از این فوتبال بهره می‌برند. بار دیگر می‌گویم که فوتبال مارکتینگ نیست، فوتبال برای مردم است و ما هم عضوی از این فوتبال هستیم تا مردم از فوتبال لذت ببرند. فقط حیف که من مربی هستم و به خاطر جایگاهی که دارم، نمی‌توانم خیلی حرف‌ها را بزنم. ما کسی را جز خداوند، هواداران، شما و خانواده بازیکنان‌مان نداریم. چشم امید ما به این هواداران، به شما و بعد از آن به ساق پای بازیکنان جوان‌مان است که خوشحالم هر روز قیمت‌شان با بازی خوب‌شان بالا می‌رود. شاگردان من هر روز پیشرفت می‌کنند و خوشحالم امروز یک جوان 23 ساله ما (فرشید اسماعیلی) بهترین بازیکن زمین شده و کنار من نشسته است.
منصوریان در واکنش به این سؤال که آیا با توجه به اینکه قرار است فردا بخشی از مطالبات بازیکنان پرداخت شود، دیگر شاهد اعتصاب استقلالی‌ها نخواهیم بود، گفت: شما آدرس را اشتباهی رفته‌اید. لازم است عنوان کنم بخش اعظمی از اعتصاب تیم ما به خاطر مسائل غیرمالی بود. شما نباید همه مشکلات را در مسائل مالی جست‌وجو کنید. من به عنوان کسی که خودم فوتبالیست بودم و در باشگاه‌های دیگر هم مربیگری کرده‌ام، می‌دانم که مشکلات مالی در همه جا وجود دارد. بازیکنان ما هم این شرایط را درک می‌کنند، اما بی‌احترامی خیلی بدتر و سنگین‌تر از بی‌پولی است. ما می‌دانیم که مدیریت و اسپانسر باشگاه در تلاش‌اند تا مشکلات مالی را حل کنند اما مسئله‌ای که ناراحت‌مان کرده بود و باعث شد این چالش‌ها عمیق‌تر شود اظهارنظرها بود.
من نفر عاملی اصلی اتفاقات اخیر بودم، چرا سراغ رحمتی و حیدری رفتید؟!
سرمربی تیم فوتبال استقلال اضافه کرد: متأسفانه برخی افراد فضای فوتبال را با جای دیگری اشتباه گرفته‌اند و در صحبت‌های خود اعلام می‌کنند عوامل شناسایی شده‌اند! بله من نفر اول عوامل هستم، چرا دنبال خسرو و رحمتی رفته‌اید؟! من از صبح که از خواب بلند می‌شوم آرامش ندارم و هر روز صبح باید سایت‌ها را چک کنم که آقایان مصاحبه نکرده باشند. ترسی وجود ندارد که نخواهم گفتنی‌ها را بگویم، من امروز نمی‌توانم در مورد حریف ازبک صحبت کنم و می‌خواهم مسائل دیگری را عنوان کنم، هرچند که باید بگویم حریف امروز ما یک تیم ریشه‌دار و بسیار منسجم و منظم بود که کاملاً شبیه تیم ملی ازبکستان بازی می‌کند و اکثر نفراتش ملی‌پوش هستند، همان تیمی که تیم ملی در ازبکستان با آن بازی کرد. شما دیدید امروز لوکوموتیو تا دقیقه 92 دنبال بازی منظم و حساب‌شده بود و باید بگویم با تمام حریفان حوزه خلیج فارس تفاوت داشت. آنها فوتبال را خیلی محکم و فیزیکی بازی می‌کردند.
وی با اشاره به اختلافش با حسن زمانی، عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال تصریح کرد: هواداران باید خیلی از مسائل را بدانند، تیم ما جوان است  و کلاً دو بزرگ‌تر به نام خسرو و رحمتی دارد. چرا می‌خواهند با برخی صحبت‌ها بالانس تیم ما را برهم بزنند؟! دلیل نداشت آقایان بخواهند در مورد تک‌تک قراردادها صحبت کنند و بگویند که چقدر گرفته‌اند. روز بازی با سایپا آقایان در سه برنامه زنده شرکت کردند! دلیل ندارد آقایان عنوان کنند که 10 درصد قرارداد کاوه رضایی و بهنام برزای کسر شده است و بعد خودشان جای دیگر تکذیب کنند، نه سر من و نه سر اکثر شما خبرنگاران کلاه نمی‌رود. الان در مقطعی هستیم که خبرنگاران تا مسئله‌ای به آنها ثابت نشود به آن نمی‌پردازند، چرا که اگر چاپ کنند و خبر تکذیب شود مسئله حقوقی دارد. یکسری اتفاقات خطرناک اطراف تیم رخ می‌دهد و فقط به این جمله بسنده می‌کنم که خدا برای همه این عوامل کافی است.
منصوریان درباره اینکه تیم جوانش بازی‌های خوبی انجام داده و فکر می‌کند در آسیا تا چه مرحله‌ای بالا خواهد رفت، گفت: اول آرزو می‌کنم هر چهار نماینده ایران در آسیا صعود کنند که این باعث می‌شود سهمیه 1+3 ما حفظ شود. اتفاق بعدی بالا رفتن تجربه پلکانی تیم ماست. همان‌طور که به صعود فکر می‌کنیم، می‌خواهیم در مرحله حذفی هم موفق شویم و صعود کنیم. هرچقدر به مرحله بالاتر می‌رسیم، باید باتجربه‌تر و کم اشتباه‌تر باشیم. از یک مسئله خوشحالم که بازیکنان ما موارد تاکتیکی را می‌گیرند و هر نکته‌ای می‌گوییم، در زمین اجرا می‌کنند. البته همه چیز فقط تمرین نیست و شما نیاز به حمایت دارید. حمایت همه جانبه. اگر ما وسط خیابان برویم و دست‌مان را بگیرند، اگر یکی دست‌مان را رها کند، همان‌جا می‌مانیم. درست است در یک راه توکل‌تان به خداست، اما خداوند می‌گوید در یک راه آدم‌های خوب باید وسیله باشند. امیدوارم همه از ما حمایت همه جانبه کنند.
وی در پاسخ به این سؤال که بعد از بازی با السد قطر با پرچم ایران به نشست خبری آمد و این بازی با شال استقلال به نشست آمده و آیا دلیل خاصی دارد، گفت: این شال را وقتی به نشست خبری می‌آمدم، یکی از هواداران به من داد. یک شال هم دستم بود که قبل از بازی و در هتل یکی از هواداران از من گرفت و یکی دیگر از هواداران هم بغل ماشینم یادگاری می‌خواست و انگار شالی که پشت ماشین بود را دیده بود و  می‌دانست شال آنجاست که آن را هم یادگاری به هواداران دادم. این شالی هم که دستم است، بعد از نشست باید به همان هوادار یادگاری بدهم. ضمن اینکه بازی السد روز مهمی برای فوتبال ایران و ما بود؛ روزی بود که اگر شکست می‌خوردیم، اوت می‌شدیم و لیگ قهرمانان آسیا برای ما تمام بود. ما همیشه پرچم ایران را داریم و این شال هم امانتی است، دست من. من بعد از خداوند همه چیز را در زندگی‌ام از این رنگ آبی گرفته‌ام. بعد از خداوند، اعتباری که خانواده من از اسم علیرضا منصوریان گرفته از پرچم ایران و پرچم استقلال است. پدر من این رنگ را برای من ارث گذاشته و گفته است هیچ وقت مقابل این رنگ نباشم و خوشحالم که یک استقلالی هستم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.