b_Newsهر چه بود تمام شده و دیگر به گذشته برنمی گردم

پیمان اکبری: ما از این قهرمانی ها زیاد دیده ایم!

b_News امیدوارم در المپیک 2020 بتوانیم تیم ملی را به جایگاه واقعی اش برسانیم
تاریخ: 1395/12/25
زمان: 10: 00
نوع: گفتگو
اکبری به این موضوع اشاره کرد که هدف اصلی تیم اش قهرمانی نبوده است!

حامد جیرودی/ پیکان در حالی در لیگ برتر والیبال به مقام نایب قهرمانی رسید که در بازی اول برابر بانک سرمایه در 2 ست اول به پیروزی رسیده بود اما در نهایت سه بر دو بازی را واگذار کرد و در بازی دوم هم سه بر صفر باخت تا از رسیدن به قهرمانی بازماند. به همین منظور به سراغ پیمان اکبری سرمربی این تیم رفتیم تا با او صحبتی داشته باشیم. وی که به تازگی عنوان دستیار کولاکوویچ به کادر فنی تیم ملی والیبال هم اضافه شده، در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که هدف اصلی تیم اش قهرمانی نبوده است!

درباره نایب قهرمانی تان در لیگ برتر صحبت می کنید؟
تیم ما شرایط فوق العاده ای در این فصل از رقابت های لیگ برتر والیبال تجربه کرد. ما چند بازیکن باتجربه و خوب داشتیم و در کنار آن ها از هفت، هشت بازیکن جوان هم استفاده کردیم که هم برای آینده باشگاه پیکان مفید هستند و هم به کمک تیم ملی می آیند. با سیاستی که توسط باشگاه برنامه ریزی شده بود، توانستیم به فینال راه پیدا کنیم و من واقعا به تیم ام افتخار می کنم. از مدیریت باشگاه و مدیریت ایران خودرو تشکر می کنم که در این مدت از تیم ما حمایت لازم را انجام دادند. جوانان ما با جان و دل بازی کردند و انصافا هم تمام تلاش خودشان را انجام دادند اما درباره بازی فینال باید بگویم که ما متاسفانه دو مهره تاثیرگذار خودمان را از دست دادیم. یکی امیر غفور در بازی اول و بعد هم فرهاد نظری افشار که نبودن آن ها به ما ضربه زد اما در مجموع از عملکرد شاگردان ام راضی هستم و به نظرم آن ها عالی کار کردند.

 

این که گفته می شد با توجه به حضور ملی پوشان زیاد در بانک سرمایه، زورتان به آن ها نمی رسید را قبول دارید؟
این نظر دوستان است که روی کاغذ داده می شود. البته آن ها بازیکنان زیادی داشتند و این قدرت شان را افزایش داده بود اما در نهایت همان طور که گفتم، آسیب دیدگی تعدادی از بازیکنان ما هم تاثیرگذار بود.

 

اتفاقا ما به فرهاد ظریف هم صحبت می کردیم می گفت اگر امیر غفور بود، ممکن بود بازی سه بر یک یا سه بر دو شود.
آن وقت بازی اول نتیجه اش چه می شد؟

 

نمی دانیم اما منظورش تاثیر نبودن غفور بود.
ان شاء ا... که خیر است!

 

شما قبل از بازی فینال، انتقادهایی هم از مصطفی کارخانه سرمربی بانک سرمایه داشتید؟
هر چه بود تمام شد!

 

یعنی اختلاف ها به پایان رسیده است؟
گفتم که آن موضوع تمام شده و دیگر به گذشته برنمی گردم!

 

خب درباره حضورتان در کادرفنی تیم ملی صحبت کنید.
من به شخصه تشکر و قدردانی می کنم از اعتمادی که به من شده و امیدوارم که بتوانم به تیم ملی کمک کنم.

 

فکر می کنید با حضور شما و کولاکوویچ تیم ملی بتواند جایگاه خود را به عنوان یک تیم مقتدر و خبو به دست آورد؟
اتفاقی که در جامعه ما افتاده این است که انتظارها از والیبال زیاد شده است. ما تا یک سطحی رشد بسیار خوبی داشتیم اما بعد از آن این رشد میلیمتری می شود و این موضوع طبیعی است. ما در این چند سال مقابل تیم هایی بازی کردیم که اندازه هیکل ما قهرمانی و مدال داشتند و در لیگ جهانی و مسابقات جهانی و المپیک افتخار به دست آورده بودند. بنابراین آن ها حالا که ما خودی نشان داده ایم برنامه ریزی می کنند و این کار ما را سخت می کند. حالا ما باید پشتوانه سازی کنیم و کاری کنیم تا جوانان و نوجوانان ما پیشرفت خودشان را ادامه دهند و در المپیک 2020 بتوانیم تیم ملی را به جایگاه واقعی خودش برسانیم.

 

با حضورتان در تیم ملی، به کارتان در پیکان هم ادامه می دهید یا خیر؟
بله من همچنان در خدمت باشگاه پیکان خواهم بود. من فرزند پیکان و بزرگ شده این باشگاه هستم. در این باشگاه زحمت زیادی برای من کشیده شده و حالا هم در خدمت شان خواهم بود.

 

فکر می کنید فصل آینده طلسم دو فصل قهرمان نشدن تان در لیگ والیبال شکسته شود؟
در این فصل بحث قهرمان شدن یا نشدن ما مطرح نبود. ما برنامه ریزی مان از ابتدای فصل این بود که در کورس قهرمانی باشیم و بیشتر هدف مان سرمایه گذاری روی جوان های مان بود که در چند سال آینده می توانند در سال های آینده بدرخشند و به موفقیت برسند. البته ما از این قهرمانی ها زیاد دیده ایم و در گذشته به موفقیت های زیادی رسیده ایم و رسالت اصلی مان پشتوانه سازی برای آینده بود.