b_Newsآنالیز استقلالی‌ها در بازی با لکوموتیو

ابراهیمی یک‌طرف، بقیه طرف دیگر!

تاریخ: 1395/12/25
زمان: 07: 34
نوع: خبر
استقلال با پیروزی دو بر صفر در بازی دوشنبه اش برابر لكوموتيو ازبکستان، دومین برد خود را هم در لیگ قهرمانان آسیا به دست آورد تا با شش امتیاز در صدر جدول گروه A قرار بگیرد.

حامد جیرودی / استقلال با پیروزی دو بر صفر در بازی دوشنبه اش برابر لكوموتيو ازبکستان، دومین برد خود را هم در لیگ قهرمانان آسیا به دست آورد تا با شش امتیاز در صدر جدول گروه A قرار بگیرد. شاگردان علیرضا منصوریان حالا موقعیت مناسبی در پایان دور رفت این فصل از رقابت‌ها پیدا کرده اند و مي‌توانند با خیال آسوده تری، در سال آینده بازی‌هاي خود در دور برگشت را پیگیری کنند تا از این گروه صعود کنند. حالا و پس از بازی استقلال، به بررسی آنالیز بازیکنان این تیم پرداخته‌ایم.


پاس‌هاي کم
اگر به مجموع پاس‌هاي بازیکنان استقلال نگاه کنید مي‌بینید که به غیر از امید ابراهیمی، تعداد پاس‌هاي بازیکنان این تیم کمتر از 30 پاس است. در این بازی تعداد پاس‌هاي آبی‌پوشان از تعداد پاس‌هاي شان در بازی با التعاون عربستان بیشتر بوده است اما در مجموع به نظر مي‌رسد این تعداد پاس همچنان کمتر از تیم‌هاي دیگر است و آبی‌ها باید عملکرد بهتری را از خود در این زمینه به نمایش بگذارند.


ابراهیمی؛ بهترین پاسور
در این بازی هم طبق معمول، امید ابراهیمی بیشترین پاس را در بین هم تیمی‌هاي خود داده است. او که در بازی با التعاون 56 پاس داده بود، در این مسابقه 69 پاس داده است. در این میان او 58 پاس کوتاه هم داده که از بقیه استقلالی‌ها بیشتر است. جالب اینکه او با 4/69 درصد دقت پاس در نیمه حریف هم بهتر از بقیه عمل کرده است. هافبک ملی پوش و شماره شش استقلال 16 بار هم از بازیکنان لكوموتيو هم توپ‌گیری کرده تا در این قسمت هم از بقیه استقلالی‌ها بهتر باشد.


دقت پاس نورافکن
دیگر امید استقلال یعنی نورافکن که در کنار ابراهیمی در هافبک دفاعی بازی مي‌کند، اگر چه تعداد پاس‌هایش مانند دیگر بازیکنان این تیم است اما با 3/82 درصد دقت پاس‌هایش از سایر هم تیم‌هایش بیشتر بوده است.


خسرو در دفاع بهتر شد
خسرو حیدری در این مسابقه به دلیل مصدومیت وریا غفوری به دفاع راست رفته بود اما عنلکرد بهتری نسبت به بازی با التعاون داشت و با 13 پاس بلند هم بهتر کار کرد و هم از سایر هم تیمی‌هاي خود بهتر بود. حیدری پنج تکل هم زده که از بقیه استقلالی‌ها بهتر است. او هشت بار هم پیروز دوئل‌هاي دو نفره بوده که در کنار بهنام برزای موفق‌تر از هم تیمی‌هاي خود بوده است.


اسماعیلی؛ بازنده دوئل‌هاي 2 نفره
فرشید اسماعیلی اگر چه در یک ماه گذشته جزو ستاره‌هاي استقلال بوده و گل‌هاي حساسی مانند همین بازی با لكوموتيو به ثمر رسانده است اما در نبردهای تن به تن ضعف دارد. او 12 بار بازنده دوئل‌هاي دو نفره بوده که برای یک هافبک جوان آمار خوبی نیست.


کاوه؛ سرزنی یر به یر!
کاوه رضایی بازیکن سرزنی است. او در این مسابقه پنج بار برنده دوئل‌هاي هوایی بوده که از همه استقلالی‌ها بهتر است. اما همین کاوه در کنار اسماعیلی پنج بار هم بازنده نبردهای هوایی بوده تا در این زمینه یر به یر شده باشد!


کمک قربانی به دفاع
علی قربانی دیگر مهاجم استقلال در این مسابقه، دومین گل آبی‌ها را به ثمر رساند. اما جالب است بدانید او چهار بار دفع توپ هم داشته که از بقیه استقلالی‌ها بهتر بوده و نشان مي‌دهد که او در کارهای دفاعی هم به تیم اش کمک کرد‌ه‌است.


کار راحت رحمتی
سید مهدی رحمتی هم که در این مسابقه درون دروازه استقلال بود، کار سختی برای حراست از دروازه استقلال نداشت و طبق آمار تنها یک دفع توپ داشته است.