b_Newsبرانکو هر تیمی را موفق می کند

محمد بنا : گفتند خائن هستم و ممنوع التصویرم کردند

تاریخ: 1395/12/27
زمان: 15: 49
نوع: گفتگو
سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی یادآور شده زمانی که قضیه جام جهانی پیش آمد، نمی خواسته برود اما صدا و سیما گفت بنا خائن است.

سال 95 برای محمد بنا یک سال سخت و تلخ بود. سالی که همه آنچه که بنا ساخته بود، ناگهان فرو ریخت و این فرو ریختن به اندازه ای تلخ بود که بابتش اشک بریزد. محمد بنا بعد از المپیک ریو روزه سکوت گرفت و از همه چیز برید و هرگز اطراف کشتی و ورزش دیده نشد تا اینکه بلاخره گفتگویی را با خبرگزاری فارس انجام داد.
مهم ترین جملات این مصاحبه این ها بودند که بنا گفته :« 3 هزار بار مستقیم و با واسطه صحبت کردند که برگردم، هدف اول و آخرشان این بود که از کشتی برای همیشه دور شوم و  گریه‌های المپیک بغض 4، 5 ساله بود.»
اما در بخش هایی از مشروح صحبت ها سرمربی پر افتخار کشتی فرنگی هم درباره تلخی های بعد از المپیک صحبت شده، او می گوید : من از کشتی فاصله نگرفتم و آن را تنها نگذاشتم اما بالاخره این راهی است که کشتی باید برود. باید جوان‌ها بیایند و آزمون و خطا کنند.
بنا همچنان ادامه داد: زمانی که قضیه جام جهانی پیش آمد، ناگهان رفتم که دیگر برنگردم اما صدا و سیما گفت بنا خائن است. حتی حق پخش تصویرم را نداشتند. با این کار من را در عمل انجام شده قرار دادند و به وسیله رسانه‌ها مجبورم کردند برگردم. همه این‌ها گذشته. بالاخره هر چیزی دوره‌ای دارد. آنها شرایط را به گونه‌ای به وجود آوردند که من از کشتی برای همیشه دور شوم. هدف اول و آخرشان همین بود. یعنی اگر من نمی‌آمدم، کشتی فرنگی المپیک نتیجه می‌گرفت؟
او درباره تیم محبوبش پرسپولیس هم عنوان داشت: چند هفته تا پایان لیگ مانده و فاصله امتیازات هم به 10 رسیده اما ممکن است هر اتفاقی بیفتد. البته من از اول فصل گفته بودم این تیم با برانکو قهرمان می‌شود. برانکو مربی بادانش و البته با دیسیپلینی است که هر تیمی را می‌تواند به موفقیت برساند. زمانی که برانکو سرمربی پرسپولیس شد، این تیم شرایط خوبی نداشت اما او توانست تیم را به یکی از مدعیان قهرمانی تبدیل کند که اگر تفاضل گل نبود، می‌توانست حتی به قهرمانی برسد. من از مدت‌ها قبل گفته بودم اما باز هم می‌گویم پرسپولیس با برانکو قهرمان می‌شود.شکشت دربی هم مهم نیست مهم اختلاف 12 امتیاز ما با آنها است.