b_Newsایران به دنبال برد دوباره

قطر را قورت بده!

تاریخ: 1396/01/03
زمان: 09: 14
نوع: خبر
بازی سرنوشت. ایران و قطر باز به هم رسیده اند. دو تیمی که در سال های اخیر رقابت های مختلفی را با هم برگزار کرده اند.

حامد جیرودی / بازی سرنوشت. ایران و قطر باز به هم رسیده اند. دو تیمی که در سال های اخیر رقابت های مختلفی را با هم برگزار کرده اند و حالا باید دیدار برگشت مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را انجام دهند. عنابی پوشان قطری در شرایطی برابر یوزهای ایرانی قرار می گیرند که در بازی اول خود در این رقابت ها برابر ایران دو بر صفر شکست خوردند. دیداری که حاشیه های زیادی را هم به همراه داشت و قطری ها وعده دادند که در دوحه جبران می کنند و همین موضوع حساسیت هایی را به وجود آورده است. البته قطر در ادامه راه هم ناموفق بود و به ازبکستان و کره جنوبی باخت تا سه شکست پیاپی را تجربه کند اما این تیم در بازی آخر خود موفق شد تا سوریه را به زحمت و با نتیجه یک بر صفر شکست دهد تا کمی امیدوار شود. آن ها حالا می خواهند با پیروزی بر ایران، امید به صعود را در دل های خود زنده کنند اما خود نیز به خوبی می دانند که کار سختی در پیش دارند.
شاگردان کارلوس کی روش اگر چه در پایان سال ۹۵ در دیداری دوستانه که پشت درهای بسته برگزار شد، یک بر صفر به عراق باختند اما مدت هاست که در بازی های رسمی خود به هيچ تیم آسیایی نباخته اند و می خواهند این رکورد خود را همچنان حفظ کنند.
تیم ملی پس از برتری مقابل قطر، ازبکستان و کره جنوبی را هم شکست داد اما در زمین گل آلود مالزی برابر سوریه به تساوی بدون گل رسید و حالا به دوحه رفته تا صدرنشینی خود را مستحکم تر کند.
نکته مهم اینجاست که سرمربی پرتغالی تیم ملی، خودش استاد جنگ روانی است و در کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی اعلام کرده همه قطری ها از فوساتی سرمربی این تیم گرفته تا بقیه را به خوبی می شناسد و می خواهد در دوحه امتیاز کامل را بگیرد تا ایران که صدرنشین گروه A است، راهش برای صعود پیاپی به جام جهانی هموار شود.
کی روش در این مسابقه چشم به خط حمله آتشین اش دارد. به رضا قوچان نژاد که در لیگ هلند می درخشد و کریم انصاری فر که در المپیاکوس درخشان ظاهر شده. البته در کنار آن ها، سردار آزمون و مهدی طارمی هم حضور دارند تا دغدغه ای شیرین برای کی روش برای انتخاب نوک پیکان تیم اش وجود داشته باشد. درون دروازه هم که به احتمال زیاد علیرضا بیرانوند خواهد بود و رامین رضاییان، سید جلال حسینی، پژمان منتظری و میلاد محمدی نیز در خط دفاع قرار می گیرند. هر چند که احتمال بازی کردن مرتضی پورعلی گنجی هم وجود دارد. سعید عزت اللهی و احسان حاج صفی دو هافبک دفاعی هستند که به احتمال زیاد علیرضا جهانبخش و مسعود شجاعی در کنار آن ها قرار می گیرند.
در هر صورت این دیدار می تواند شانس صعود تیم ملی به جام جهانی را به شدت افزایش دهد. مثل دیدار چهار سال پیش که تیم ملی در شرایطی که خیلی ها انتظارش را نداشتند، با تک گل گوچی برابر قطر در دوحه به پیروزی رسید و مسیر خود به جام جهانی را هموار کرد.بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.