آندو در انتظار هفتاد و چهارمین بازی با پیراهن آبی

تاریخ: 1395/11/03
زمان: 16: 30
نوع: خبر
بازگشت آندو به استقلال نکات مختلفی دارد ازجمله اینکه او در بازگشت هت تریک کرده است.

آندرانیک تیموریان پس از دو سال بازی در تیم‌های پایه‌ای استقلال برای پشت‌سر گذاشتن خدمت سربازی همراه با مجتبی جباری و خسرو حیدری به ابومسلم مشهد رفت. بازگشت دوباره او به استقلا‌ل سال‌ها طول کشید. آندو لیگ یازدهم به استقلال پرویز مظلومی آمد تا این بار در استقلال دوباره با خسرو و مجتبی همبازی شود. تیموریان پس از یک فصل بازی در استقلال مسیر لیگ قطر و الخریطیات را در پیش گرفت. امیر قلعه‌نویی در لیگ دوازدهم بدون بهترین هافبک دفاعی ایران تیمش را قهرمان کرد. در شرایطی که شایعه شده بود پسر شماره 14 دوست ندارد با ژنرال کار کند، آندو در لیگ سیزدهم به استقلال قلعه‌نویی برگشت. همکاری او با امیر چندان طولانی نبود. پس از حذف استقلال در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا و باخت در داربی آندو به خاطر آمدن با کلاه قرمز سر تمرین استقلال با لیدرها دچار اختلاف شد و سرانجام در نیم‌فصل دوم جمع آبی‌پوشان را ترک کرد و به تراکتورسازی رفت.

پس از بازی در تیم‌های تراکتورسازی، ام‌صلال قطر، سایپا و ماشین‌سازی او در نیم‌فصل لیگ شانزدهم برای سومین مرتبه به استقلال برگشت.

 

73 بازی، 3گل و یک جام

آندو در 5/2 فصل حضورش در استقلال 56 بازی در لیگ برتر، 9 بازی در جام حذفی و 8 مسابقه هم در لیگ قهرمانان آسیا برای این تیم انجام داد. تیموریان روی هم 73 بار پیراهن استقلال را بر تن کرده است. آندو در لیگ یازدهم و سیزدهم یک گل برای استقلال به ثمر رساند. گل معروف به سنجاقک که وارد دروازه بوریرام تایلند کرد هم تنها گل آسیایی تیموریان بود. او روی هم  سه گل برای آبی‌های تهران به‌ثمر رسانده است.

آندو فقط یک جام قهرمانی با استقلال دارد که به جام حذفی لیگ یازدهم مربوط می‌شود

 

آمار ملی آندو بهتر از استقلال

نکته جالب در مورد آندرانیک تیموریان این که تعداد بازی‌ها و گل‌های ملی او از آمار حضور و گل‌هایش در استقلال بیشتر است. او 101 بازی ملی و 9 گل ملی دارد. حالا باید دید تیموریان می‌تواند تا پایان خداحافظی‌اش از فوتبال به این آمار در استقلال هم دست پیدا کند یا سومین بازگشت او با سومین جدایی‌اش همراه خواهد بود.

 بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.