b_Newsآن 3 سالی که ما بودیم هم یک عده نمی‌خواستند پرسپولیس قهرمان شود

کفشگری: مهاجری به من انگ زد که با علی دایی تبانی کرده‌ام

b_News طاهری با 9 امتیاز اختلاف نیازی به بهانه ندارد/ برانکو 15 امتیاز را از این 5 بازی می‌خواهد
تاریخ: 1396/01/15
زمان: 13: 16
نوع: خبر
مهرداد کفشگری که لیگ امسال را در پدیده بازی می‌کرد قبل از نوروز 96 از این تیم مشهدی جدا شد و فعلا خانه‌نشین است.

مهدی نوری/ مهرداد کفشگری که لیگ امسال را در پدیده بازی می‌کرد قبل از نوروز 96 از این تیم مشهدی جدا شد و فعلا خانه‌نشین است. کفشگری مشکلات جدی با سرمربی پدیده یعنی رضا مهاجری پیدا کرده چرا که به قول خودش مهاجری به او انگ زده که با علی دایی تبانی کرده تا مقابل نفت تهران بازی نکند و در چنین شرایطی او دیگر نتوانسته تحمل کند و از این تیم جدا شده است.


چطور شد که تصمیم گرفتی از پدیده جدا بشوی؟
از اول فصل که به پدیده رفتم می‌گفتند که من حواسم به پرسپولیس است و با جان و دل برای پدیده بازی نمی‌کنم. این‌ها همه بهانه‌های خاص و توجیه مربی برای نتیجه نگرفتن خودش است. من بازیکن پرسپولیس بودم و وقتی از پرسپولیس می‌روی کارت سخت است چون نمی‌شود این جدایی را راحت هضم کرد. من به پرسپولیس علاقه داشتم و دارم اما یک نیم فصل با جان و دل برای پدیده بازی کردم و بهترین بازی فصل خودم را هم مقابل پرسپولیس انجام دادم. قبل از بازی با نفت تهران مصدوم شدم و قرار بود فردای همان روز 11درصد از پول بچه‌ها را بدهند اما به من گفتند که تو می‌خواستی با علی دایی تبانی کنی.

چه کسی این حرف را زد؟
سرمربی تیم رضا مهاجری گفت که می‌خواستی با علی دایی تبانی کنی و مصدوم شدی تا جلوی نفت تهران بازی نکنی و حتی می‌خواستند به فدراسیون فوتبال نامه بزنند. وقتی چنین شرایطی پیش آمد رفتم التماس کردم و حتی گریه کردم که رضایتنامه من را بدهید چون دیگر نمی‌توانم با این شرایط اینجا بازی کنم. وقتی به من انگ تبانی می‌زنند دیگر نمی‌توانم برای آن تیم بازی کنم. گفتم رضایتنامه من را بدهید، می‌خواهم بروم خانه‌ام بنشینم. همه این حرف‌ها را به سرمربی پدیده زدم چون آن حرف‌ها باعث شده بود فکرم خراب شود و دوباره جلوی استقلال خوزستان مصدوم شدم و یک ماه و نیم نبودم. در این مدت به شمال رفتم تا پایم خوب شود و وقتی که برگشتم به من گفتند باید جریمه بشوی چون این مدت که مصدوم بوده‌ای به شمال رفته‌ای و من هم گفتم با هماهنگی سرمربی تیم رفته‌ام و در نهایت قرار شد جلسه کمیته انضباطی باشگاه برگزار شود تا آنجا صحبت کنیم اما سه هفته من را در مشهد نگه داشتند و جلسه کمیته انضباطی برگزار نشد و در نهایت از طریق وکیلم از باشگاه پدیده شکایت کردم چون به من حق تمرین ندادند و جلسه کمیته انضباطی هم نگذاشتند و مجبور شدم شکایت کنم.

انگار خیلی از این اتفاقات شاکی هستی؟
بالاخره فوتبال همین است و آدم نباید به راحتی به کسی اعتماد کند. مربی چهار، پنج تا بازیکن اسمی می‌آورد و اگر نتیجه بگیرد که می‌گوید خودم نتیجه گرفتم و اگر نتیجه نگیرد هم می‌گوید تقصیر این‌ها بود. حالا حرف‌هایم بماند برای آخر فصل. من حرف نمی‌زنم و فکر می‌کنند می‌ترسم که چیزی نمی‌گویم اما حرف نمی‌زنم چون کسی را در حدواندازه خودم نمی‌بینم. من حرف نمی‌زنم تا نگویند کفشگری بازیکن پرحاشیه‌ای است اما فصل که تمام شود حرف‌هایم را می‌زنم. ما این فوتبال را دوست داریم اما ذات ما این‌طوری است که آویزان این فوتبال نیستیم اما یکسری‌ها آویزان فوتبال هستند. نیم‌فصل جلوی مهاجری اشک ریختم که رضایتنامه‌ام را می‌خواهم. به من گفت تو رضایتنامه می‌خواهی که به پرسپولیس بروی اما بحث پرسپولیس آن موقع تمام شده بود چون پرسپولیس در نیم‌فصل من را می‌خواست اما آن موقع گفتم که بحث پرسپولیس تمام شده و رضایتنامه‌ام را بدهید تا بروم خانه بنشینم چون نمی‌توانم با این شرایط بازی کنم. وقتی فقط اعصابم خرد می‌شود، نمی‌توانم بازی کنم و مدام مصدوم می‌شوم اما یکسری آدم‌ها می‌خواهند طرف را به زور نگه دارند تا خودشان بمانند. مهاجری الان شاید پیش خودش فکر می‌کند که من را نابود کرده در صورتی‌که هیچ‌وقت نمی‌تواند در زندگی من تاثیر بگذارد چون من در زندگی‌ام معیارهایی دارم که نابود نمی‌شوم اما آدم‌هایی که آویزان یکسری‌ها هستند نابود می‌شوند.

بگذریم، در مورد پرسپولیس صحبت کنیم. بازی پرسپولیس و صنعت نفت چطور بود؟
من بازی را ندیدم چون تمرین داشتم اما صحنه‌های بازی را دیدم که پرسپولیس شادابی همیشگی را نداشت و موقعیت چندانی هم ایجاد نکرد. البته آنها هم فرصت چندانی نداشتند و مساوی عادلانه‌تر بود تا برد صنعت نفت. اما در زمین خودشان و با تماشاچی بازی را بردند.

چرا پرسپولیس شادابی همیشگی را نداشت؟
بالاخره تغییر فصل بود و بهار که می‌شود بدن‌ها حالت خوبی ندارند. خود برانکو هم همیشه تاکید داشت که تغییر فصل روی بدن تاثیر می‌گذارد و فکر کنم به همین دلیل پرسپولیسی‌ها شاداب نبودند و از نظر بدنی مشکل داشتند اما این‌طوری هم نبود که ببازند.

این بازی قرار بود بدون تماشاگر برگزار شود اما روز بازی محرومیت هواداران صنعت نفت بخشیده شد و بازی با حضور تماشاگران برگزار شد. در مورد این اتفاقات چه صحبتی داری؟
من در جریان نیستم که چه اتفاقی افتاده است اما پرسپولیس تیم کوچکی نیست و تماشاچی تاثیری نباید داشته باشد و باید فوتبال خودش را بازی کند. پرسپولیس همیشه در این شرایط بوده و چندان تاثیرگذار نبود اما این اتفاق که روز بازی محرومیت تماشاگران را می‌بخشند از نظر روحی و روانی روی بازیکن تاثیر می‌گذارد چون فکر می‌کنند که بازی بدون تماشاگر است و وقتی به استادیوم می‌آیند می‌بینند که تماشاگر هست و همین مساله روی روحیه بازیکن تاثیر می‌گذارد اما نباید این‌قدر تاثیرگذار باشد.

پس از باخت مقابل صنعت نفت هم طاهری اعلام کرد که برخی از دوستان نمی‌خواهند پرسپولیس قهرمان شود. با صحبت‌های طاهری موافق هستید؟
خودم شخصا این مساله را قبول دارم که نه‌تنها امسال بلکه خیلی سال‌های دیگر هم نمی‌خواستند که پرسپولیس قهرمان شود. در این سه سالی که در پرسپولیس بودم یکسری چیزهایی دیدم که حس می‌کردم نمی‌خواهند پرسپولیس قهرمان شود. وقتی طاهری تیمش با تیم دوم جدول 9امتیاز اختلاف دارد حتما یک چیزهایی هست که چنین حرفی می‌زند وگرنه 9امتیاز فاصله با تیم دوم جدول جای هیچ بحثی نمی‌گذارد که مدیرعامل بخواهد بهانه بگیرد. وقتی طاهری چنین حرفی زده یعنی یکسری چیزها برای‌شان سنگین تمام شده و یکسری داستان‌ها هست که این حرف‌ها را می‌زنند. من هم اعتقاد دارم که یکسری‌ها نمی‌خواهند پرسپولیس قهرمان شود.

چرا؟ واقعا چرا عده‌ای نمی‌خواهند پرسپولیس قهرمان شود؟
اگر دلیلش را می‌دانستم که در این سه سال یک راه‌حلی پیدا می‌کردیم تا یک قهرمانی به دست بیاوریم. نمی‌دانم قهرمانی پرسپولیس چقدر یکسری‌ها را اذیت می‌کند که نمی‌خواهند این تیم قهرمان شود. شاید هم پرسپولیس آن‌قدر بزرگ هست که نیازی به قهرمانی ندارد چون اگر پرسپولیس قهرمان شود دیگر تیمی با پرسپولیس در ایران قابل مقایسه نمی‌شود.

بازی بعدی پرسپولیس با پیکان است. چه تصوری از این بازی دارید؟
پیکان تیم پرنوسانی در لیگ امسال بوده چون گاهی نتایج خوب می‌گرفت اما پنج هفته نتیجه نمی‌گرفت. پیکان تیم خوبی است و صد درصد جلوی پرسپولیس در آزادی کار سختی دارد. پرسپولیس فرصت اشتباه ندارد و سریع‌تر باید کار قهرمانی را تمام کند. هواداران دیگر فقط به قهرمانی راضی نیستند و به قهرمانی قاطع و با اختلاف امتیاز فکر می‌کنند. پرسپولیس به این سه امتیاز خیلی نیاز دارد.

استقلال 9 امتیاز از پرسپولیس عقب‌تر است. این فاصله تهدیدی برای قهرمانی پرسپولیس محسوب می‌شود؟
نه، تهدیدی برای قهرمانی پرسپولیس حساب نمی‌شود. تراکتور و استقلال باید برای نایب‌قهرمانی بجنگند. به نظرم 9 امتیاز در پنج هفته قابل جبران نیست. درست است که پرسپولیس یک هفته باخته اما پرسپولیس دیگر کوتاه نمی‌آید و با شناختی که از برانکو دارم مطمئن باشید که برانکو این پنج بازی را برای 15 امتیاز به زمین می‌رود چون همه مربیان دوست دارند قهرمانی‌شان قاطع باشد. به نظرم پرسپولیس امسال با شش، هفت امتیاز اختلاف قهرمان می‌شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.