b_Newsدو تا بازی دیگر را از دست بدهند قهرمانی توسط استقلال تهدید می‌شود

درخشان: طارمی مشکلی ندارد بلکه خط هافبک برایش موقعیت خلق نمی‌کند

b_News صنعت نفت را می‌بردند طاهری این حرف‌ها را نمی‌زد/ پیکان دنبال سهمیه است و کار سختی داریم
تاریخ: 1396/01/15
زمان: 12: 18
نوع: خبر
سرمربی سابق پرسپولیس شکست تیم برانکو مقابل صنعت نفت آبادان را به دلیل خستگی بازیکنان پرسپولیس می داند.

به گزارش سایت گل، حمید درخشان سرمربی سابق پرسپولیس شکست تیم برانکو مقابل صنعت نفت آبادان را به دلیل خستگی بازیکنان پرسپولیس و همچنین بازی فشرده و بسته تیم حریف می‌داند، هرچند که چنین شیوه‌ای همیشه جواب نمی‌دهد اما مقابل تیم برانکو جواب داد چرا که سرخپوشان تهرانی راهکاری برای عبور از دفاع فشرده صنعت نفت آبادان نداشتند و هرچه زدند به در بسته خورد.


پرسپولیس در آبادان مقابل صنعت نفت شکست خورد. بازی را چطور دیدید؟
بازی بدی نبود. پرسپولیس میداندار بود و تمام زمان بازی توپ در اختیارش بود اما راهکاری برای گلزنی نداشت. تیم صنعت نفت هم خیلی خوب دفاع کرد و بسته بازی می‌کرد و پرسپولیس نتوانست از این دفاع فشرده رد شود و گل بزند. خستگی حضور در لیگ قهرمانان آسیا هم در بین بچه‌های پرسپولیس مشخص بود و بچه‌ها آن طراوت همیشگی را نداشتند به خصوص در خط هافبک که پرسپولیس همیشه شاداب بود اما در این بازی طراوت و شادابی سابق را نداشت. البته به خاطر فشرده بازی کردن صنعت نفت هیچ امکانی به پرسپولیس نمی‌دادند که خط هافبک برای مهاجمان موقعیت‌سازی کند.


شیوه بازی صنعت نفت را شیوه درستی می‌دانید؟
این هم یک شیوه است. وقتی حریف تیم بزرگی است چاره‌ای نیست جز اینکه دفاعی و بسته بازی کنید. صنعت نفت اگر مقابل پرسپولیس فوتبال بازی می‌کرد شاید دو، سه گل می‌خورد اما آنها اول دنبال یک امتیاز بودند و بعد اگر بتوانند سه امتیاز را بگیرند که یک اشتباه از خط دفاع پرسپولیس باعث شد که گل بزنند و بعد از آن هم پرسپولیس هرچه زد به در بسته خورد چون صنعت نفت خیلی خوب دفاع می‌کرد. شیوه صنعت نفت هم یک نوع شیوه بازی است اما همیشه صادق نیست.

این بازی قرار بود بدون تماشاگر برگزار شود اما روز بازی اجازه حضور تماشاگران در استادیوم را دادند. در مورد این تصمیمات دقیقه نودی در فوتبال ما چه صحبتی دارید؟
اتفاقا به نظر من بودن تماشاچی در هر بازی لازم است. بودن تماشاچی شور و حال به بازی داده بود و اینکه همیشه تماشاگران را محروم کنیم درست نیست. تیمی که می‌خواهد قهرمان شود چه با تماشاچی و چه بدون تماشاچی باید ببرد. به نظرم بودن تماشاچی در استادیوم‌ها لازم است چون آنها سرمایه‌های فوتبال ما هستند. اما در مورد اینکه روز بازی تماشاگران را می‌بخشند باید بگویم که ما در مورد تصمیمات کمیته انضباطی نمی‌توانیم صحبت کنیم. فکر نمی‌کنم که بودن تماشاگران زیاد تاثیرگذار باشد و از این مسایل دوری کنیم چون حضور تماشاگران باعث می‌شود فوتبال ما رونق بگیرد.

بازی بعدی پرسپولیس مقابل پیکان است. چه تصوری از این بازی دارید؟
بازی راحتی نیست به خصوص الان که پیکان خودش دنبال سهمیه آسیاست و به هیچ‌وجه بازی راحتی نیست. پرسپولیس باید حواسش را جمع کند تا این بازی را از دست ندهد چون اگر از دست بدهد رقبا به پرسپولیس نزدیک‌تر می‌شوند و قهرمانی سخت می‌شود. پرسپولیسی‌ها باید تمهیداتی در نظر بگیرند تا سه امتیاز این بازی را به دست بیاورند. پیکان تیم خوبی است و دور رفت هم مقابل پرسپولیس بازی خوبی انجام داد.

طاهری مدیرعامل پرسپولیس بعد از باخت مقابل صنعت نفت اعلام کرد که نمی‌خواهند پرسپولیس قهرمان شود. به نظر شما واقعا عده‌ای نمی‌خواهند پرسپولیس قهرمان شود؟
نه، این‌ها داستان‌های خودشان است و اگر پرسپولیس در آبادان می‌برد این حرف و حدیث‌ها دیگر نبود. پرسپولیس مقابل صنعت نفت به دلایلی که گفتم خوب نبود و امیدوارم مقابل پیکان بهتر شود و سه امتیاز را بگیرد.

استقلال به 9 امتیازی پرسپولیس رسید. به نظر شما تهدیدی برای قهرمانی پرسپولیس به‌حساب می‌آید؟
بله، هر لحظه که غافل بشوید و کوتاهی کنید مشکل‌ساز می‌شود. هنوز پنج بازی مانده و اگر دو تا بازی را از دست بدهید حریف به شما می‌رسد.

پس پرسپولیسی‌ها کار را تمام شده ندانند؟
نه، اصلا این‌طوری نیست و باید تا آخرین بازی با قدرت بازی کرد و حتی بازی آخر را هم فکر نکنیم تشریفاتی است و باید سه امتیاز را بگیریم.

مهدی طارمی هرچند در بازی‌های اخیر ملی و باشگاهی روند خوبی داشت اما مقابل صنعت نفت گل نزد و مورد انتقاد قرار گرفت. در این رابطه چه صحبتی دارید؟
اصلا مهدی مشکلی ندارد و این خط‌ هافبک است که باید برای او موقعیت ایجاد کند اما در بازی با صنعت نفت هیچ موقعیتی برای او خلق نشد.

یعنی مهدی همان مهدی سابق است؟
بله، مهدی هیچ فرقی نکرده و اگر برای او موقعیت ایجاد شود خطرناک است. باید شرایط را برای طارمی فراهم کنند تا او همچنان گل بزند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.