b_Newsهیچ کجا نگفتم پرسپولیسی‌ها حالا که باختند هواداران را بهانه نکنند

عبدا...زاده: غیر از گلی که زدم چند بار هم نگذاشتم طارمی گل بزند

b_News تنها نگرانی‌ام این بود که نظر برانکو روی من برنگردد/در بدن من خون زرد در جریان است اما عاشق پرسپولیس هستم
تاریخ: 1396/01/15
زمان: 09: 22
نوع: خبر
خودش هنوز در حال و هوای بازی خوب نفت آبادان و پرسپولیس است و حسابی از گلزنی در این بازی خوشحال است.

سیدیاسر رضوی/ خودش هنوز در حال و هوای بازی خوب نفت آبادان و پرسپولیس است و حسابی از گلزنی در این بازی خوشحال است. هرچند که همه گل علی عبدا. . . زاده را دیدند اما خودش معتقد است در کل جریان بازی خوب بوده و در چند صحنه اجازه گلزنی به طارمی را در موقعیت‌های صددرصدی گل را نداده است. این مدافع میانی زردهای آبادانی در گفت‌وگو با «گل» برخلاف همه ادعاها دلیل نتیجه نگرفتن پرسپولیس در آبادان را هواداران ندانسته و گرمای این شهر را عامل اصلی می‌داند.
 
برد خوب و حساسی را مقابل پرسپولیس به دست آوردید. بازی چطور بود؟
باور کنید هنوز هم در فکر این بازی خوب هستم که در حضور تماشاگران نمایش مناسبی داشتیم. آبادان پر از مسافران نوروزی بود و برگزاری این بازی با حضور تماشاگران خیلی کمک کرد تا به ورزشگاه بیایند و بازی ما با پرسپولیس را تماشا کنند. همان‌طور که همه می‌دانند در بازی‌های نفت آبادان به غیر از لباس زرد و سفید هیچ رنگ دیگری وجود ندارد و به خصوص قرمز و آبی حق ورود به ورزشگاه را ندارند و حتی شنیدم یک نفر که با لباس قرمز آمده بود اجازه ندادند و لباس او را عوض کرده و بعد راهی ورزشگاه کردند. این بازی در هوای بسیار گرمی انجام شد و خودم هم با توجه به نیم نگاهی که به من داشتند به دنبال این بودم که در این شرایط عملکرد خوبی داشته باشم. در این گرما می‌ترسیدم بدنم کم بیاورد و عملکرد ضعیفی داشته باشم و نظرها روی من برگردد که خدا را شکر عملکردم در این بازی هم خوب بود.

 

شما پرسپولیس را در حالی بردید که خیلی‌ها معتقد بودند این تیم شما را دستکم گرفته بود و با خوب بازی نکردنش اجازه برد به شما را داد.
اصلا این طور نبود. پرسپولیس تیم‌ملی است و من به عنوان بازیکنی که جلوی آنها بازی کردم، می‌دانم که چه تیم قوی بود و واقعا ما را اذیت کردند. به نظر من تنها چیزی که حسابی جان تیم برانکو را گرفت نه بحث حضورشان در تیم‌ملی بود و نه هواداران و مساله مهم گرمای زیاد هوا بود که آنها را از پا در آورد. باور کنید آنقدر هوا گرم بود که من می‌دیدم آنها به دنبال پرس کردن بودند اما توانش را نداشتند.


 
یعنی حضور هواداران و ناراحتی پرسپولیسی‌ها دلیل سخت شدن بازی برای تیم برانکو نبود چون تو خودت در مصاحبه‌ای گفته بودی که این موضوع بهانه‌گیری پرسپولیسی‌ها بوده است.
اولا باید بگویم مصاحبه‌ای که از من در یکی از خبرگزاری‌ها منتشر شده بود و در آن گفته شده بود پرسپولیسی‌ها اگر می‌بردند این بهانه را نمی‌آوردند را کاملا تکذیب می‌کنم و در صفحه اجتماعی خودم هم به این موضوع اشاره کردم و از طریق روزنامه شما اعلام می‌کنم من هیچ وقت به شخص یا تیمی توهین نمی‌کنم و این حرف‌ها اصلا صحبت‌های من نبوده است. بااین حال حضور هواداران صددرصد تاثیر دارد اما پرسپولیس تیمی است که همیشه در حضور هواداران زیاد بازی می‌کند و این موضوع نمی‌تواند عامل اذیت شدن آنها باشد. به نظرم مهمترین عامل همان‌طور که گفتم پرسپولیسی‌ها را اذیت کرد گرمای هوا بود و اجازه خودنمایی به آنها را نداد. باور کنید اگر هوای آبادان اینقدر گرم نبود این تیم قدرتمند به سختی اجازه کار را به ما می‌داد.

 
واقعا فکر چنین نتیجه‌ای را جلوی پرسپولیس می‌کردید؟
راستش را بخواهید فکر کردن به چنین نتیجه‌ای سخت بود اما قطعا تیمی که داخل زمین می‌رود با فکر برد وارد مسابقه می‌شود و ما با این فکر نرفتیم که 5 تا نخوریم و آخر سر با دوگل به عنوان بازنده از زمین بیرون برویم چون اگر این طور بود باور کنید با 10 گل خورده بازی را ترک می‌کردیم. انتظار برخی هواداران در پیام‌های ناامید کننده‌ای که روحیه ما را تحت الشعاع قرار می‌داد این بود که کمتر گل بخوریم اما خدا خواست و توانستیم با عملکرد خوب‌مان نتیجه بگیریم.

 
نکته جالب در گلزنی تو در این مسابقه این بود که به عنوان یک مدافع آخر در محوطه جریمه حریف گلزنی کردی. در آن لحظه آنجا چه می‌کردی؟
در این بازی هم دفاع وسط بودم اما اعتقادم این است که خدا هرچه بخواهد همان خواهد شد. شاید هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد ضربه آزاد برگشتی را که نصیب پرسپولیس شد، حکیم بگیرد و توپ برگشتی به شادکام برسد و ارسالش را من گل ‌کنم. من آن موقع که پرسپولیس ضربه را زد ایستادم تا ببینم توپ برگشتی چه می‌شود که خدا را شکر یک ضربه خوب از روی نقطه پنالتی زدم که به گل تبدیل شد. این دومین گل من در لیگ بود اما تنها مسابقه‌ای بود که برای شادی گل آن فکر کرده بودم و به خودم گفته بودم اگر گلزنی کنم با ضربه به سینه‌ام به سمت هواداران می‌روم.

 
در نیم فصل گفته می‌شد در تیررس پرسپولیس هستی و خودت هم در بالا به آن اشاره کردی. با این پیش زمینه به عنوان یک دفاع مقابل خط حمله آتشین پرسپولیس استرس نداشتی که نتوانی نمایش خوبی از خودت داشته باشی؟
من کلا وقتی وارد زمین می‌شوم گوش هایم نمی‌شنود و چشم هایم جز توپ چیزی را نمی‌بیند. خدا را شکر آن روز یکی از روزهای خوب من بود و دنبال این بودم که نظرها روی من برنگردد. در این بازی همه گلزنی من را دیدند اما خوب بودن من در این بازی فقط گل نبود و فقط طی دو، سه موقعیت اجازه گلزنی به طارمی را ندادم که در یک قدمی ضربه زدنش جلوی او را گرفته و اجازه به ثمر رسیدن گل‌های صددرصدی‌اش را ندادم.

 

و اینکه چقدر امیدواری با پایان این فصل که قراردادت با نفت آبادان تمام می‌شود شاگرد برانکو شوی و لباس قرمز را برتن کنی؟
هر بازیکنی دوست دارد به تیم‌ملی برسد و حضور در تیم‌های قدرتمند این فرصت را برای هرکس ایجاد می‌کند. من با اینکه در بدنم خون زرد در جریان است اما همان طور که در مصاحبه‌های قبلی خودم هم گفتم از بچگی عاشق پرسپولیس بوده و هستم. باید دید در ادامه چه اتفاقی خواهد افتاد اما فعلا تمام تمرکزم روی بازی‌های نفت آبادان است تا با شرایط خوبی لیگ را به پایان برساند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.