b_News امسال قهرمانی حق پرسپولیس است چون در همه خطوط حرف اول را می‌زند

خالقی‌فر:پرسپولیسی بودنم انگیزه‌ام را مقابل استقلال بیشتر می‌کند

b_News رامین و پیام سرمایه‌های کشور هستند و باید حفظ شوند
تاریخ: 1396/01/16
زمان: 10: 32
نوع: خبر
مهاجم گسترش فولاد که سابقه حضور در پرسپولیس را دارد معتقد است در اتفاقاتی که برای رامین رضاییان در این تیم رخ داده خودش هم مقصر است.

مهدی نوری/ رضا خالقی‌فر مهاجم گسترش فولاد که سابقه حضور در پرسپولیس را دارد معتقد است در اتفاقاتی که برای رامین رضاییان در این تیم رخ داده خودش هم مقصر بوده اما اطرافیان و پیشکسوتان پرسپولیس هم باید به او کمک کنند چراکه رضاییان مثل پیام صادقیان که دچار مشکلات زیادی شد، یک سرمایه ملی است و باید کمک کنیم تا این سرمایه‌های ملی حفظ شوند.

مقابل تراکتورسازی به تساوی رسیدید. این بازی چطور بود؟
ما بعد از دو هفته آخر سال 95 که خوب نتیجه نگرفته بودیم باید بازی را می‌بردیم. اما تراکتورسازی بازی را خوب شروع کرد و تیم باتجربه‌ای هم هست. تراکتور در این فصل روی ضربات ایستگاهی خوب کار کرده و مقابل ما هم روی یک ضربه ایستگاهی به گل رسید که توانستیم آن گل را جبران کنیم. به نظر من مساوی نتیجه عادلانه‌ای بود.

 

خیلی‌ها از زمین ورزشگاه یادگار امام تبریز شاکی هستند، وضعیت این زمین از نظر تو چطور است؟
دقیقا همین‌طور است و واقعا زمین یادگار کیفیت نداشت. اگر این همه مدت یادگار را تعطیل کردند و در آن بازی نکردند تا به این کیفیت برسند چه کاری بود؟ همان زمین قبلی بهتر بود. این چمنی نیست که این همه هزینه کنند و آخرش هم هیچی. چون کیفیت ندارد. زمین یادگار برای ما مشکل‌ساز شده بود چون تیم ما روی زمین بازی می‌کند و زمین تمرین و بازی ما جزو بهترین زمین‌های ایران است و این زمین را که دیدیم شوکه شدیم. چون نمی‌شد پاس داد یا پا به توپ شد و باید بازی مستقیم را انجام می‌دادیم.

 

این هفته میزبان استقلال هستید. چه تصوری از این بازی دارید؟
استقلال نسبت به اول فصل خیلی متفاوت شده و روند رو به رشدی دارند و الان هم جای تراکتورسازی را گرفت و دوم جدول است. استقلال در حمله و دفاع به ثبات رسیده و بازی سختی داریم. ما نیاز به سه امتیاز داریم چون از تیم‌های بالای جدول عقب افتاده‌ایم. به نظرم بازی ما با استقلال بازی خیلی خوبی می‌شود و ما سه امتیاز را می‌گیریم.

 

منصوریان در این بازی محروم است و نمی‌تواند روی نیمکت استقلال بنشیند. این مساله به نفع شماست یا به ضررتان؟
مربی وقتی کنار زمین هست خیلی تاثیر دارد. اما نمی‌شود گفت ضعف خیلی بزرگی برای استقلال خواهد بود چون مربی در طول هفته مسایل تاکتیکی را می‌گوید. مربی کنار زمین تاثیر دارد اما ضعف بزرگی نیست که به خاطر آن بازی را از دست بدهند.

 

رحمتی هم بعد از چند هفته محرومیت می‌تواند مقابل شما به میدان بیاید، در این رابطه چه صحبتی دارید؟
وقتی یک تیمی می‌خواهد موفق باشد نباید ببیند تیم مقابل بازیکنی را نداشته باشد تا ببرد. در بازی رفت هم ما 10 نفره در آزادی با استقلال دو- دو مساوی کردیم که نشان از قابلیت تیم ما دارد و تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا در این بازی خانگی سه امتیاز را بگیریم.

 

نورافکن که در بازی‌های اخیر استقلال تاثیر زیادی داشته، تنبیه انضباطی شده و به احتمال قوی مقابل شما بازی نمی‌کند. عدم حضور او چه تاثیری می‌تواند در این بازی داشته باشد؟
من در جریان اتفاقات استقلال نیستم. اما ما یک تیم هستیم و جلوی استقلال بازی داریم و فرقی نمی‌کند چه کسی در این تیم بازی کند یا نکند. ما باید سه امتیاز را بگیریم.

 

با توجه به پیشینه پرسپولیسی که داری چقدر دوست داری استقلال را ببرید؟
فرقی ندارد. من پرسپولیس هم که بودم دنبال نتایج خوب بودم. الان هم دوست دارم هم گل بزنم و هم سه امتیاز را از استقلال بگیریم. من در همه بازی‌ها با همین تفکر به زمین می‌روم اما کتمان نمی‌کنم که پرسپولیسی‌ بودنم انگیزه‌ام را مقابل استقلال بیشتر می‌کند. امیدوارم بازی خوبی شود تا مردم از دیدنش لذت ببرند.

 

صحبت پرسپولیس شد، خیلی‌ها از الان پرسپولیس را قهرمان لیگ می‌دانند. به نظر تو پرسپولیس را باید قهرمان بدانیم و کار تمام شده است؟
هنوز خیلی زود است که در مورد قهرمانی صحبت کنیم اما امسال قهرمانی حق پرسپولیس است. چون در همه خطوط حرف اول را می‌زند. حالا درست است یک هفته نتیجه نگرفته و روی افکار عمومی این قضیه تاثیر داشته اما پرسپولیس دو، سه هفته مانده به پایان لیگ قهرمان می‌شود.

 

رامین رضاییان دوباره مشکل‌ساز شد و توسط برانکو از تیم کنار گذاشته شده است، به نظر تو رامین با این رفتارها خودش را تباه نمی‌کند؟
در این اتفاقات یک بخشی را رامین مقصر است، یک بخشی هم اطرافیان هستند که می‌توانند به او کمک کنند. چون رامین نسبت به راه‌آهن فضای جدیدی را تجربه می‌کند. من با خانواده رامین ارتباط دارم و خانواده خیلی خوب و باشخصیتی هستند. پدرش هم خیلی آدم باشخصیتی است. به نظرم باید ریش‌سفیدی می‌کردند تا این اتفاق نمی‌افتاد چون رامین جوان است و به آن صورت بلوغ فکری ندارد. اتفاقاتی که برای پیام صادقیان هم افتاد بخشی را خود پیام مقصر بود. اما باید به این قضیه توجه کنیم که پیام از سرمایه‌های کشور است و از نظر فنی فوق‌العاده است اما اطرافیان و پیشکسوتان پرسپولیس باید کمک می‌کردند و او را در پرسپولیس نگه می‌داشتند و احیا می‌کردند. رامین یک بخشی را خودش مقصر است اما چون سرمایه ملی است و برای او زحمت کشیده شده تا به این‌جا برسد باید کمک کنند تا سرمایه ملی ما حفظ شود. به هر حال رامین جوان است و سخت است که خودش را کنترل کند. آدم باید در آن شرایط باشد که بداند چقدر کار سخت است. نظر من این است که رامین سرمایه کشور است و امیدوارم برگردد. این اتفاقات می‌افتد اما مهم این است که چطور با او برخورد کنند.

 

به نظر تو بهترین برخورد با رامین رضاییان چه برخوردی است؟
رامین به اندازه کافی تنبیه شده است و چند هفته هم بیرون بود و فکر می‌کنم الان به خودش آمده و سربه‌راه شده و می‌شد به او کمک کرد. اگر تکرار مکررات بود بحث فرق می‌کرد. اما چون از خانواده او باخبر هستم و آنها باشخصیت هستند صد درصد به او کمک می‌کردند که دیگر این مسایل تکرار نشود. اما تصمیم نهایی را در این رابطه برانکو و باشگاه می‌گیرند.

 

به نظر تو رامین هم راه پیام را می‌رود؟
نه، هر بازیکنی یک هدفی دارد. منظورم این است که اشتباهات‌شان مشابه بود و من عملکرد اطرافیان را می‌گویم که ما هم در قبال سرمایه‌های کشور یک مسوولیتی داریم و نباید آنها را به راحتی از دست بدهیم. روی رامین و پیام سرمایه‌گذاری شده که به اینجا رسیده‌اند و نباید به راحتی آنها را از دست بدهیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.