b_Newsضدحمله جلوی تیم تهاجمی برانکو جواب داده اما تنها شیوه ما نیست

مهدی شیری: شکست پرسپولیس سکوی پرتاب پیکان به آسیاست

b_News پارسال با نفت قهرمانی را از پرسپولیس گرفتیم اما این بار ببریم فقط آن را به تاخیر می‌اندازیم
تاریخ: 1396/01/16
زمان: 12: 03
نوع: خبر
مدافع راست پیکان بازی با پرسپولیس و نتیجه گرفتن مقابل تیم برانکو را سکوی پرتاب شاگردان مجید جلالی در آسیا می‌داند.

سیدیاسر رضوی/ مدافع راست پیکان بازی با پرسپولیس و نتیجه گرفتن مقابل تیم برانکو را سکوی پرتاب شاگردان مجید جلالی در آسیا می‌داند. مهدی شیری که سال قبل با نفت تهران جلوی قهرمانی پرسپولیس را گرفتند این بار می‌گوید فقط در صورت پیروزی برابر سرخپوشان پایتخت فقط رسیدن به خواسته آنها را به تاخیر خواهند انداخت.


 
شرایط پیکان بعد از پاره شدن نوار ناکامی‌ها، پس از شکست ماشین‌سازی برای بازی با پرسپولیس چگونه است؟
خدا را شکر توانستیم ماشین سازی را ببریم چون این برد کمک کرد بعد از چند هفته ناکامی که خوب بازی می‌کردیم اما نتیجه نمی‌گرفتیم دوباره از نظر روحی ریکاوری شویم. شرایط تیمی هم برای بازی با پرسپولیس خوب است و آماده ارایه یک بازی عالی مقابل حریف قدرتمند خودمان هستیم.


 
بازی با پرسپولیس را چطور می‌بینی؟
دیگر احتیاجی به گفتن ندارد که بازی سخت و دشواری مقابل پرسپولیس داریم که مدعی قهرمانی است و در کنار هوادارانش کار را برای ما حسابی دشوار خواهد کرد. در بازی با پرسپولیس حق اشتباه نداریم و همه بازیکنان این تیم از جمله خود من برای این بازی انگیزه بالایی داریم و با هدف کار را پیش می‌بریم تا یک نمایش قابل قبول از خودمان ارایه دهیم.


 
در نیم فصل نخست پیکان جزو معدود تیم‌هایی بود که به پرسپولیس باج نداد و دروازه‌اش را مقابل این تیم بسته نگه داشت. فکر می‌کنی در این بازی هم شرایط را بتوانید به همین منوال پیش ببرید؟
بدون‌شک در نیم فصل دوم کار بسیار دشوار است و تیم‌ها از نظر تجربه و نظم تیمی وضعیتی به مراتب بهتر از نیم فصل نخست دارند. ما با تمام قدرت مقابل تیم خوب پرسپولیس قرار می‌گیریم و می‌خواهیم با کمترین اشتباه خودمان را به هدف گذاری شخصی و تیمی که کسب سهمیه است نزدیک کنیم.


 
همه ارکان باشگاه از جمله خود تو و سرمربی تیم‌تان امیدوارانه از کسب سهمیه صحبت می‌کنید. واقعا چقدر شانس برای رسیدن به این خواسته قائل هستید؟
شانس که داریم و همه چیز برای رسیدن به این خواسته در اختیار خودمان است که به نحو احسن از آن استفاده کنیم. بازی بزرگی با پرسپولیس داریم که برد در آن می‌تواند سکوی پرتاب پیکان به آسیا باشد. سه امتیاز این بازی بزرگ فرصت خوبی است تا بتوانیم توانایی‌های خودمان را نشان بدهیم به خصوص خود من که انگیزه زیادی برای این بازی دارم.


 
لابد این انگیزه تو استفاده از نقطه ضعف پرسپولیس در سمت چپ است. در نبود آقاخان توانستی با سیامک نعمتی که جای او را گرفته بود زوج خوبی را تشکیل بدهی؟
من فصل گذشته با نفت توانستم جلوی قهرمانی پرسپولیس را بگیریم هرچند که امسال شرایط فرق می‌کند و در بهترین شرایط می‌توانیم تنها مقداری قهرمانی پرسپولیس را به تاخیر بیندازیم. در مورد نبود آقاخان و حضور سیامک نعمتی به جای او در این بازی در ابتدا دعا می‌کنم که مرتضی که یک بازیکن خوب و تاثیرگذار و همچنین زحمتکش برای پیکان بوده زودتر بهبود پیدا کند و به تیم اضافه شود. در بازی با ماشین‌سازی اولین تجربه حضور من و نعمتی بود که یک مقدار ناهماهنگ بودیم که امیدوارم اگر قرار شد در این بازی هم در کنار یکدیگر سمت راست پیکان را پوشش دهیم عملکرد بهتری داشته باشیم و مثمرثمرتر کار کنیم. در این بازی هم نیم نگاهی به پاس گل و گل زدن دارم که امیدوارم در یک بازی تهاجمی بتوانم یک نمایش خوب داشته باشم.


 
این خواسته تو با علاقه مجید جلالی که گفته استفاده از ضدحمله‌ها را یک افتخار می‌داند و گفته شاید مقابل پرسپولیس تهاجمی که سه امتیاز این بازی برایش بسیار مهم است با این شیوه بازی کند، منافات ندارد؟
به هرحال استفاده از ضدحمله یک تاکتیک است و ترفندی که می‌تواند جلوی پرسپولیس تهاجمی نتیجه بدهد چون قبلا هم چند تیم با این شیوه مقابل آن‌ها نتیجه گرفته‌اند. این تاکتیک در کل دنیاست و با استفاده از سرعت تیمی می‌توانیم از این فاکتور ضدحمله به بهترین شکل مقابل تیم‌های هجومی مثل پرسپولیس بهره برد. البته این یکی از تاکتیک‌های ما خواهد بود و برنامه‌های دیگری هم برای رویارویی با پرسپولیس داریم که هرکدام را با توجه به شرایط بازی به کار خواهیم بست.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.