b_Newsآنهايي كه از كي‌روش انتقاد مي‌كنند حسود هستند!

آرفي: نقش اول فيلم شريفي‌نيا شدم

b_News چرا دايي به كارلوس گير نمي‌دهد؟! / فكر می‌كنم سامان مقدم از من خوشش آمده!
تاریخ: 1396/01/16
زمان: 11: 56
نوع: خبر
اشپيتيم آرفي پس از حضور در فيلم آوار، به دعوت سامان مقدم در سريال ديوار به ديوار حاضر شد.

سيداحسان هاشمي / اشپيتيم آرفي مهاجم سابق تيم پرسپوليس پس از حضور در فيلم آوار، به دعوت سامان مقدم در سريال ديوار به ديوار حاضر شد و پس از آن با دعوت شريفي‌نيا به نقش اول سريال لژيونر تبديل شد.
آرفي كه علاقه خاصي به ايران و حتي غذاهاي سنتي ايراني دارد، حتي روي تيم ملي ما نيز تعصب خاصي دارد. حمايت آرفي از تيم‌ملي و كي‌روش در نوع خودش قابل توجه است: «بي‌دليل از كي‌روش انتقاد مي‌كنند و همه‌اش از روي حسادت است... چرا علي دايي اين كار را نمي‌كند؟»

از اسكي و پيست ديزين چه خبر؟
(خنده) خيلي خوب بود... اين دومين بار بود كه به پيست مي‌رفتم و اسكي مي‌كردم! اولين‌بار چهار سال پيش بود كه بعد از پايان دوران بازيگري‌ام به اسكي رفتم. چون كه من فوتباليست بودم، به من اجازه نمي‌دادند كه به اسكي بروم و برايم ممنوع بود. به همين دليل وقتي كه دوران فوتبالم تمام شد، همراه دخترم به اسكي رفتم. دخترم عاشق اسكي است. ما در اتريش به اسكي مي‌رفتيم و وقتي كه او اسكي مي‌كرد، من پياده‌روي مي‌كردم و اجازه اسكي كردن نداشتم. چهار سال پيش همراه دخترم اسكي كردم و امسال همراه دوستانم در ديزين.

كلي هم عكس گرفتي!
(خنده) من عاشق عكس هستم و هر جا مي‌روم عكس مي‌گيرم... كلي سلفي هم گرفتم كه خيلي خوب شده... چند تا از عكس‌ها را برايت مي‌فرستم.

جدا از اسكي به غذاها هم خيلي علاقه داري و هر روز يك غذاي جديد در تهران مي‌خوري!
من عاشق غذاهاي ايراني هستم. اي كاش مي‌شد مرا براي تست غذاها و معرفي غذاهاي ايراني به جاهاي مختلف بفرستند تا فقط غذا بخورم! (خنده)

اين روزها كدام غذا را بيشتر از بقيه دوست داري؟
يك زماني عاشق فسنجان بودم و خيلي اين غذا را دوست داشتم ولي چند وقتي است كه روي «قليه ماهي» زوم كرده‌ام و به نظرم كه اين غذا خيلي خوشمزه است.

از سريال «ديوار به ديوار» چه خبر؟
كار من در سريال ديوار به ديوار تمام شد. من هم مثل بقيه نقش يك مهمان را در اين سريال داشتم و با آقاي سامان مقدم همكاري كردم. هرچند كه كارم تمام شده ولي آقاي مقدم از من خواسته كه دوباره برگردم و چند قسمت ديگر در اين سريال باشم... فكر کنم كه از من خوشش آمده (خنده).

كار سريال لژيونر به كجا رسيد؟
در آنجا من نقش اول هستم و اين خيلي خوب است. آقاي شريفي‌نيا هم آنجاست و توي اينكار است. كار من آنجا خيلي طولاني‌تر است و بايد حسابي كار كنم. كار ما قبل از عيد شروع شد و چند هفته‌اي هم كار كرديم. چون به تعطيلات عيد رسيديم، كار تعطيل شد و قرار است كه از چند روز آينده دوباره كارمان را استارت بزنيم.

بازي پرسپوليس – صنعت نفت را ديدي؟
بله... خوب نبود... پرسپوليس باخت و اين اتفاق بدي براي پرسپوليس بود. آنها گل خوبي زدند و توانستند سه امتياز را بگيرند. پرسپوليس اگر اين سه امتياز را مي‌گرفت اوضاعش خيلي بهتر مي‌شد و خيالش براي قهرماني راحت مي‌شد. من اميدوارم كه پرسپوليس دوباره درست شود! دوست دارم كه دوباره ببرد تا هرچه زودتر قهرمان شود و بتواند خيال مردم و هواداران را راحت كند.

در مورد تيم‌ملي چه صحبتي داري، بازي‌هاي تيم‌ملي را ديدي؟
تيم‌ملي حرف ندارد... خيلي خوب است. به نظر من بايد از كي‌روش تشكر كرد. كي‌روش يك كاري با تيم‌ملي كرده كه خيال همه راحت شده. تيم‌ملي ايران در آسيا قدرت خوبي دارد و به جايگاه خوبي رسيده. همين كه تيم‌ملي اين همه جوان شده و اين همه وقت گل نخورده خيلي خوب است و  در آسيا قدرت فوتبال ايران را نشان مي‌دهد.

اما كي‌روش هم منتقداني دارد.
به نظر من خوب است اگر كسي حرفي مي‌زند، با دليل حرف بزند. حرف زدن كه كاري ندارد! هر كسي مي‌تواند دهانش را باز كند و حرف بزند! مهم اين است كه اگر كسي حرف مي‌زند و ايرادي مي‌گيرد، دليل و منطقي داشته باشد. حتما بايد بگويد كه چرا ايراد مي‌گيرد و از چه چيزي ايراد مي‌گيرد. مثلا بگويند كه تيم‌ملي پير شده! گل مي‌خورد! نتيجه نمي‌گيرد! و هر چيز ديگري! من كه در تيم‌ملي ايران مشكلي نمي‌بينم و فكر مي‌كنم كه تيم‌ملي ايران هم خوب بازي مي‌كند و هم خوب نتيجه مي‌گيرد. تيم ايران تا الان خوب نتيجه گرفته و بدون شك اين خواسته هر ايراني است كه تيم‌ملي به‌ جام‌جهاني برود. اينكه يك تيم بعضي وقت‌ها افت كند طبيعي است ولي مهم اين است كه تيم‌ ايران امتياز بازي‌ها را گرفته و تا اينجاي كار عالي بوده است. كل ايران دوست دارند كه تيم‌شان به جام‌جهاني برود و من نمي‌دانم چرا وقتي تيم‌ملي در يك‌قدمي روسيه است، چرا بعضي‌ها سنگ جلوي پاي اين تيم مي‌اندازند.

حمايت تو از كي‌روش قابل توجه است.
آخر بعضي اتفاق‌ها براي خود من هم افتاده و آن را درك مي‌كنم. من هم در ايران بازي مي‌كردم و وقتي كه حتي خوب بازي مي‌كردم، از من ايراد مي‌گرفته و انتقاد مي‌كردند. راحت در موردم حرف مي‌زدند و بعضي‌ها مي‌گفتند كه اشپيتيم خوب نيست. اما كسي نمي‌گفت كه چرا چنين حرفي مي‌زند و چنين قضاوتي مي‌كند. سوال من اين است... چرا يكي مثل علي دايي چنين حرف‌هايي نمي‌زند؟ مگر علي دايي جزو اسطوره‌هاي فوتبال ايران نيست؟ مگر فيفا او را براي مراسم‌هايش دعوت نمي‌كند؟ چرا او از تيم‌ملي و كي‌روش تعريف مي‌كند؟ دليلش اين است كه دليلي براي دايي وجود ندارد كه به كي‌روش حسادت كند. به نظر من بعضي‌ها به كي‌روش حسادت مي‌كنند و به همين دليل اين حرف‌ها را مي‌زنند.

به عنوان يك مهاجم نظرت در مورد مهاجمان تيم‌ملي چيست؟
طارمي گل زد و تيم‌ملي برد تا كسي به راحتي در موردش حرف نزند ولي كلا فشار زيادي روي فورواردهاست و به نظر من اين خيلي خوب است كه تيم‌ملي ايران مهاجمان خوبي دارد. طارمي و انصاري‌فر تقريبا يك استايل دارند و گوچي و سردار هم تقريبا شبيه هم هستند. تيم‌ملي چهار مهاجم خوب دارد و اين كي‌روش است كه براي هر بازي مي‌تواند مهاجم ايده‌آلش را انتخاب كند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.