b_Newsروس ها وقتی دیدند نمی توانند پیروز شوند رفتند سراغ ناداوری

سامان عبدولی: سعید فقط به خاطر آبروی کشتی فرنگی آمد

تاریخ: 1396/01/18
زمان: 10: 27
نوع: گفتگو
سامان عبدولی معتقد است تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات آینده نتایج بهتری خواهد گرفت.

حامد جیرودی/ تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در حالی در جام جهانی 2017 که در آبادان برگزار شد، به میدان رفت که در غیاب حمید سوریان در وزن 59 کیلوگرم، از دو کشتی گیر دیگر یعنی سامان عبدولی و محسن حاجی پور در این وزن استفاده کرد. سامان عبدولی در مسابقه دوم تیم ملی برابر مینگیان سیمینوف از روسیه سه بر یک بازنده شد اما در کشتی رده بندی موفق شد حامد رستم از ترکیه را 9 بر صفر شکست دهد. عبدولی در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که در جام جهانی ناداوری های زیادی صورت گرفته و در کشتی او با حریف روس اش هم این اتفاق افتاده است.

 

مسابقات جام جهانی چطور بود؟
مسابقات خوبی بود. ما قبل از این که به آبادان برویم، همه همدل شده بودیم که تیم را به قهرمانی برسانیم و بچه ها واقعا از تمام وجودشان مایه گذاشتند و خیلی ها حتی از سطح خودشان هم بهتر کشتی گرفتند اما روس ها آمده بودند تا به هر ترتیبی که شده جام را ببرند و قهرمان شوند و بهترین نفرات خود را آورده بودند اما وقتی دیدند نمی توانند رفتند سراغ ناداوری و در نهایت هم قهرمان شدند.

 

اما ما که با جمشید خیرآبادی مربی سابق تیم ملی صحبت می کردیم معتقد بود در کشتی علی ارسلان، پای او به کفش کشتی گیر روس خورده و خطا بوده است و ناداوری صورت نگرفته.
من که ندیدم در حالت اجرای فن او خطایی صورت گرفته باشد. با این حال، این در تشخیص من یا مربی نیست و باید کارشناسان داوری نظر بدهند. البته به نظر من اگر در سرعت دستش به پای حریف می خورد پوئن اخطار داشت اما حالا فکر نمی کنم که مشکلی بوده باشد.

 

از کشتی های خودت در جام جهانی راضی بودی؟
نه راضی نبودم. به دلیل این که من طوری برنامه ریزی کرده بودم که به قول علی آقا هم داور را ببرم هم کشتی گیر را و می خواستم پوئن اخطار اول را بگیرم. فیلم کشتی هم هست من به سمت کشتی گیر روس حمله می کردم اما داور به او اخطار نمی داد و من ترسیدم که اعتراض کنم و به همین خاطر سعی کردم که از حریفم امتیاز بگیرم اما این اتفاق نیفتاد و در نهایت بازنده شدم و در کشتی رده بندی هم که حریف ترکیه ای ام را بردم.

 

شرایط سعید برادرت چطور بود؟
سعید فقط به خاطر آبروی کشتی فرنگی آمد. البته صحبت های آقای رسول خادم و علی اشکانی هم تاثیر داشت اما وقتی سعید به اردو آمد همه بچه ها انرژی خاصی گرفتند و از بودن او انگیزه پیدا کردند. سعید هم با ان که در شرایط آمادگی کامل نبود اما تلاش خودش را کرد و کشتی گیر آلمان را برد اما به حریف روس اش باخت اما در بقیه کشتی ها هم با اینکه مسابقه نداد اما به بچه ها روحیه و انرژی می داد.

 

او الان هم در اردو است؟
سعید در این اردو نبود اما از اردوی بعد که از 28 فروردین شروع می شود، به طور منظم حضور خواهد داشت.

 

فکر می کنی برای بازی های کشورهای اسلامی شرایط تیم ملی بهتر شود؟
بله بهتر می شود. ما از دهم اردوی مان شروع شده و تا 23 فروردین ادامه خواهد داشت. در این مدت هم ریکاوری داشته ایم و برنامه های سبک تر را دنبال کرده ایم و فکر می کنم که می توانیم نتایج بهتری بگیریم. ما سه چهار کشتی گیر خیلی خوب داریم که آینده دار هستند. سید مصطفی صالحی زاده و محمد علی گرایی. با این که در جام جهانی چند کشتی گیر مطرح ما مانند حمید سوریان، قاسم رضایی و امید نوروزی حضور نداشتند اما علی اشکانی تیم خوبی ساخت و خدا هم کمک اش کرد و مطمئنا ما در آینده به موفقیت های بیشتری خواهیم رسید.

 

خودت هم به کسب مدال فکر می کنی؟
قطعا همین طور است. ما از زن و بچه و پدر ومادر و دوستان دور هستیم و در اردوها شرکت می کنیم به این امید که بتوانیم برای ایران افتخار آفرینی کنیم و امیدوارم که با کمک خدا و تلاش خودم بتوانم در مسابقات آینده به موفقیت برسم.