b_Newsكري‌خواني ستاره‌هاي خوب، بد، جلف تمامي ندارد

پژمان: بعد از گل اول استقلال سام آنقدر شادي گل كرد كه براي گل‌هاي بعدي چيزي نداشت!

b_News پيمان: پژمان به‌خاطر عكسي كه با شورت ورزشي دارد، كلاس مي‌گذارد!
تاریخ: 1396/01/17
زمان: 17: 49
نوع: خبر
دورهمي‌ ستاره‌هاي «خوب، بد، جلف» بهترين فرصت بود تا با آنها چند كلامي در مورد اتفاق‌هاي اخير، ركورد جالب فيلم‌شان و حتي كري‌خواني‌هاي سرخابي گپ بزنيم.

سيداحسان هاشمي / دورهمي‌ ستاره‌هاي «خوب، بد، جلف» بهترين فرصت بود تا با آنها چند كلامي در مورد اتفاق‌هاي اخير، ركورد جالب فيلم‌شان و حتي كري‌خواني‌هاي سرخابي گپ بزنيم.
پيمان قاسم‌خاني، پژمان جمشيدي و سام درخشاني در مقابل دروبين‌هاي تي‌وي‌پلاس كلي شوخي كردند و سر به سر هم گذاشتند.

پيمان نمي‌خواست بازي كند
خيلي‌ها اوج محبوبيت و شهرت آقاي نويسنده را در زمينه بازيگري در فيلم سينمايي «سن‌پطرزبورگ» مي‌دانند. حتما براي‌تان جالب خواهد بود كه بدانيد پيمان قاسم‌خاني تمام تلاشش را در آن زمان كرده تا ستاره اين فيلم پروفروش نباشد: «خيلي تلاش كردم كه خودم بازي نكنم! سراغ چند بازيگر خوب مثل گلزار، شهاب حسيني، پارسا پيروزفر و... رفتم تا آنها به جاي من بازي كنند. من نويسنده كار بودم و دوست نداشتم كه بازي كنم اما به هر حال قسمت نشد كه اين اتفاق بيفتد و چون بچه‌ها در آن زمان سر كار بودند، خودم آن نقش را بازي كردم.»
سام درخشاني در مورد اين رفتارهاي خاص پيمان مي‌گويد: «پيمان كلا دغدغه بازيگري ندارد... يك عادتي كه دارد اين است كه كارهاي خوب را رد مي‌كند و من هميشه از اين رفتار او تعجب مي‌كنم.»

سام مي‌خواست «قرمز» را بازي كند
پژمان جمشيدي كه براي دومين سال متوالي در پرفروش‌ترين فيلم‌‌هاي اكران نوروزي حضور دارد در مورد حضورش در خندوانه و مصاحبه‌اي كه با رامبد جوان انجام داد، توضيح مي‌دهد: «نمي‌دانم چرا بعضي از مصاحبه‌ها بازتاب‌هاي عجيبي دارد. در مصاحبه‌اي كه با رامبد جوان در خندوانه داشتم، او اصرار كرد تا نام چند كارگردان را بگويم. هرچند كه گفتم نام همه عزيزان توي ذهنم نيست ولي نام سه كارگرداني كه دوست دارم با آنها كار كنم را گفتم و از آقايان نعمت‌ا... ميركريمي و اصغر فرهادي نام بردم. بعد از آن يكي از دوستان خبرنگار تيتر زد كه پژمان مي‌خواهد با اصغر فرهادي كار كند!‌نمي‌دانم... اگر من بگويم كه دوست دارم جاي عطاران فيلم بازي كنم، مرا مي‌برند و جاي عطاران مي‌گذارند!»
سام هم مي‌گويد كه دوست داشته در چه فيلمي بازي كند: «خيلي دوست داشتم كه توي قرمز باشم... جاي فروتن... دوست داشتم كه در فيلم قرمز جاي فروتن بازي كنم.»
پژمان با خنده مي‌گويد: «ديدين كه گفت دوست دارد توي قرمز باشد؟! پرسپوليسي است ديگر!»

علت فروش خوب، بد، جلف
بحث پرفروش بودن فيلم «خوب، بد، جلف» سوژه ديگري است كه ستاره‌هاي اين فيلم در موردش صحبت مي‌كنند پيمان با همان شوخ‌طبعي خاص خودش در اين مورد مي‌گويد: «اگر آتش‌بس هم فروخته، پژمان فكر مي‌كند كه به خاطر خودش بوده. هرچند كه مي‌خندد ولي يك اخلاقي دارد كه شوخي شوخي حرفش را مي‌زند و با همان پوزخندي كه آخرش مي‌زند نشان مي‌دهد كه حرفش جدي بوده. (خنده) با ما هم كه صحبت مي‌كند مي‌گويد شصت درصد فروش فيلم خوب، بد، جلف به‌خاطر او بوده!»
پژمان با شوخي پيمان حسابي مي‌خندد: «فيلمي كه پيمان نويسنده‌اش باشد معلوم است كه مي‌فروشد. توي فيلم ما، همه دوستان طرفداران خاص خودشان را دارند و همگي پرطرفدار هستند... فقط جالب اينكه ژوله هم اين وسط مدعي شده (خنده)! اما به دور از هر شوخي فيلم خوب، بد، جلف آنقدر خوب بود كه هر كس ديگري هم جاي من بازي مي‌كرد همين مي‌شد و من باز هم مي‌گفتم كه اين فيلم خوب است.»
سام از استقبال فيلم‌هاي اكران نوروز مي‌گويد و معتقد است كه سينما تنها سرگرمي مردم است: «اگر مردم براي عيد به سينما نروند چه كار بايد بكنند؟! چه سرگرمي و تفريح ديگري دارند؟ كلاه‌قرمزي هم كه خوابيد و اين يك اتفاق بد براي عيد بود.»

پژمان 500 ميليون به پيمان داد تا...
در طول اين مدت شايعات زيادي در مورد ستاره‌هاي خوب، بد، جلف به‌وجود آمد كه پژمان در موردش صحبت مي‌كند: «يكي از عجيب‌ترين شايعه‌هايي كه در مورد من درست شد اين بود كه گفتند من پانصد ميليون دادم به پيمان تا بازيگر بشوم!»
همه با شنيدن اين شايعه مي‌خندند و پژمان هم شوخي‌هايش را ادامه مي‌دهد: «حالا كه فكر مي‌كنم مي‌بينم كه پيمان زياد گرفته!»
پيمان با شوخي به ميان صحبت‌هاي پژمان مي‌آيد: «آن زمان پول نداشتي ولي الان پولدار شدي (خنده)! خدا را شكر كه اين شايعه‌ها را براي تو درست مي‌كنند. من كلا اهل حاشيه و اينجور چيزها نيستم و كسي هم برايم شايعه درست نمي‌كند.»
سام درخشاني در مورد اين موضوع خاطره تلخي دارد: «نمي‌دانم كدام را بگويم... ولي شايعه ازدواجم با نرگس محمدي خيلي پر سر وصدا شد... حتي اخبار هم اين شايعه را گفت!»

كاري به جديدي نداشتند
از ستاره‌هاي خوب، بد، جلف يك سوال مي‌پرسيم كه پاسخ دادن براي آنها كمي سخت مي‌شود: «اول هنر عكاسي خلق شد بعد عباس جديدي يا اينكه اول عباس جديدي آمد و بعد دوربين عكاسي!»
پيمان بلافاصله مي‌گويد: «سوال بعدي!» و پژمان توضيح مي‌دهد تا چند كلامي در اين مورد صحبت كند: «من نماينده ورزشي‌ها نيستم و ايشان هم نماينده سياسي‌ها... فكر مي‌كنم كه اگر در اين مورد حرف نزنيم و جواب ندهيم، بهتر است.»

پلاسكو و خراب شدن تولد پيمان
فاجعه پلاسكو يكي از تلخ‌ترين اتفاق‌هاي سال نودوپنج بود كه باعث ناراحتي ستاره‌هاي خوب، بد، جلف شد. پيمان قاسم‌خاني در اين مورد صحبت‌هاي جالبي مي‌كند: «تولد من سي‌ام دي‌ماه بود كه با توجه به ماجراي پلاسكو و فاجعه‌اي كه رخ داد، از آن به بعد تولد مرا فاجعه دي نامگذاري كردند... فاجعه پلاسكو قلب همه ما را سوزاند و همه ‌ما ناراحت شديم.»
پژمان هم در مورد فاجعه پلاسكو صحبت مي‌كند: «خيلي غم‌انگيز بود... مرد خانواده‌هايي كه زير آوار ماندند ديگر برنمي‌گردند و اين بدترين اتفاق بود. ولي خدا را شكر كه فهميديم هنوز توي اين مملكت پهلوان داريم. من باز هم با خانواده‌هايي كه عزيزي را از دست داده‌اند همدردي مي‌كنم و مي‌دانم كه چقدر به آنها سخت گذشته است.»
شنيدن صحبت‌هاي سام خالي از لطف نيست: «اين همه به كشورهاي ديگر كمك مي‌كنيم و اي كاش بخشي از اين كمك‌ها به همين مردم و كساني كه نيازمند هستند انجام شود. مي‌شود با همين پول‌ها ابزار و امكانات لازم را تهيه كرد تا اتفاق‌هايي مثل پلاسكو نيفتد.»

در بحث فوتبال پژمان رييس است
نكته جالب در مورد ستاره‌هاي خوب، بد، جلف اين است كه همه آنها به‌شدت فوتبالي هستند. هرچند پيمان قاسم‌خاني، محراب و پژمان پرسپوليسي‌ هستند ولي سام درخشاني كه استقلالي هم هست به‌تنهايي از پس دوستان پرسپوليسي‌اش برمي‌آيد پيمان قاسم‌خاني كه كارگردان آخرين فيلم پژمان است، مي‌گويد كه پژمان در بحث فوتبال به نوعي احساس رياست مي‌كند: «وقتي فوتبال بازي مي‌كنيم و بحث فوتبال پيش مي‌آيد رفتارهاي پژمان عوض مي‌شود. به نوعي احساس رياست مي‌كند و دليلش هم اين است كه چون پژمان با شورت ورزشي عكس دارد، چنين روحيه‌اي دارد و اينجوري رفتار مي‌كند.» پيمان قاسم‌خاني به‌عنوان كارگردان فيلم خوب، بد، جلف در مورد وجود روحيه ورزشي در سينما و فيلمش مي‌گويد. پيمان ايده جالبي در مورد وجود روحيه ورزشي در سينما مي‌گويد: «به‌خاطر روحيه حرفه‌اي و ورزشي كه پژمان دارد، شرايط خوبي در كار به‌وجود آمد كه برايم جالب بود. شايد بعضي‌ها بگويند كه يك فوتباليست وارد كار هنري شده ولي من مي‌گويم چقدر خوب است كه اين روحيه ورزشي و فوتبالي با كار هنري تركيب شود و به نظر من اگر اين اتفاق بيفتد خيلي خوب است. پژمان و سام روحيه جالب و خوبي داشتند. كلي با هم رفيق بودند و اين باعث مي‌شد تا كار بهتر و روان‌تر پيش برود.»

كري فوتبالي داغ شد
هرچند كه بچه‌ها تلاش مي‌كنند تا با هم رفيق باشند ولي بالاخره بحث كري و سرخابي پيش مي‌آيد. پژمان مثل هميشه شروع‌كننده بحث است: «من همه تيم‌ها را دوست دارم ولي دوست دارم كه پرسپوليس اول شود و استقلال دوم!»
سام: «بعد از ده سال به صدر جدول رسيديد و حق داريد كه اينقدر خوشحال باشيد.»
پژمان: «اختلاف امتيازها نشان مي‌دهد كه وضعيت چطور است... حرفي براي گفتن نداريد كه اينطوري حرف مي‌زنيد.»
پيمان: «ما به دنبال قهرماني هستيم و بهتر است كه الكي در مورد اين چيزها حرف نزنيد... فعلا صحبت ما در مورد قهرماني است.»
جالب است بدانيد كه اين گروه خشن با هم فوتبال تماشا مي‌كنند و اكثر داربي‌ها را با هم تماشا مي‌كنند خاطره‌اي كه پژمان در مورد داربي تعريف مي‌كند شنيدني است: «توي آخرين داربي وقتي استقلال گل اول را زد، سام هر كاري كه بلد بود انجام داد! هرچي شادي گل بلد بود انجام داد و وقتي تمام حركات و شادي‌هايش را انجام داد، نشست. به همين دليل وقتي استقلال گل‌هاي دوم و سوم را زد، سام ديگر چيزي نداشت. ديگر هيچ حركتي بلد نبود انجام بدهد.»
پيمان كه مثل پژمان پرسپوليسي است مي‌گويد كه خيالش از بابت پرسپوليس راحت است و به‌رغم ماجراي داربي و شكست اخير پرسپوليس، اميدوار است كه تيمش قهرمان ليگ شود.»

ماجراي آشنايي پيمان و پژمان
ماجراي آشنايي پژمان و پيمان هم شنيدني است. جمشيدي در مورد اين موضوع هم توضيح مي‌دهد: «راستش را بخواهيد من طرفدار پيمان بودم و او را از طريق بهاره رهنما مي‌شناختم. وقتي به خانه‌شان دعوت شدم با ذوق به آنجا رفتم و پيمان را ديدم.»
تعريف پژمان از پيمان شبيه آن چيزي است كه خيلي‌هاي ديگر به آن معتقد هستند: «پيمان اخلاق‌هاي خاص خودش را دارد. جزو معدود آدم‌هايي است كه از نزديك جذاب‌تر است تا از دور. به هر حال آشنايي من و پيمان از آنجا بود و خوشحالم با او دوست هستم.»
جالب اينكه شروع آشنايي و دوستي پژمان و سام هم از فوتبال بوده: «آن زماني كه من پرسپوليس بازي مي‌كردم، يك بازي دوستانه بين تيم هنرمندان و فوتبالي‌ها برگزار شد. من منتظر يك بازي خوب و دوستانه بودم ولي آن روز سام مصاحبه كرد و گفت: من مامور مهار پژمان جمشيدي هستم!... به جان خودم راست مي‌گويم... من حتي روزنامه‌اش را دارم كه سام چنين حرفي زده (خنده) به‌هر حال ما بازي كرديم و ده بر صفر تيم سام را برديم تا مامور مهار من مشخص شود! (خنده) به دور از شوخي الان چهارده‌سال است كه من و سام با هم دوست هستيم و او از بهترين دوستان من است.»