b_News355 هزار دلار بدهی شطرنج

ایران با فیده تسویه حساب می کند؟

تاریخ: 1396/01/17
زمان: 17: 50
نوع: خبر
مهلتی که از سوی فدراسیون بین المللی شطرنج برای تکمیل جوایز نقدی مسابقات زنان جهان به ایران داده شده بود، این هفته به پایان می رسد.

مهلتی که از سوی فدراسیون بین المللی شطرنج برای تکمیل جوایز نقدی مسابقات زنان جهان به ایران داده شده بود، این هفته به پایان می رسد.

برگزاری مسابقات شطرنج قهرمانی زنان جهان، هزینه های زیادی به دوش شطرنج و مجموعه ورزش ایران گذاشت طوری که از مجموع هزینه های این میزبانی بزرگ، فقط ۴۵۰ هزار دلار هزینه جایزه نقدی ۶۳ بازیکن شرکت کننده بود. این هزینه باید خیلی وقت پیش از آغاز مسابقات در تهران به حساب فدراسیون جهانی (فیده) واریز می شد اما مشکلات مالی و تامین نشدن این هزینه، پرداخت آن را تا آغاز مسابقات به تاخیر انداخت.

فدراسیون شطرنج در جریان برگزاری سه هفته ای مسابقات زنان جهان در تهران، طی دو مرحله به ترتیب ۱۰۰ و ۶۰ هزار دلار بابت جایزه نقدی بازیکنان در اختیار فیده قرار داد. این فدراسیون طی مرحله سوم هم بخش دیگری از جوایز نقدی مسابقات را تامین و پرداخت کرد اما هنوز مبلغی را بابت میزبانی مسابقاتی که داشته و جوایز نقدی آن به فیده بدهکار است.

از مجموع ۴۵۰ هزار دلار جایزه نقدی مسابقات شطرنج قهرمانی زنان جهان، فیده بابت ۱۸۰ هزار دلار آن هنوز از فدراسیون ایران طلبکار است. این مبلغ جدا از ۱۷۵ هزار دلاری است که فدراسیون کشورمان باید بابت هزینه های جانبی باقی مانده به فیده پرداخت کند.

پهلوان زاده رییس فدراسیون شطرنج در این مورد گفت: قطعا طی همین هفته بدهی خود را بابت جوایز نقدی مسابقات شطرنج زنان جهان به فیده پرداخت می کنیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.