b_Newsباشکست الریان راه صعود هموار می‌شود

درخشان:‌ای‌کاش رامین می‌ماند ولی باید به نظر برانکو احترام گذاشت

تاریخ: 1396/01/19
زمان: 09: 36
نوع: خبر
مربی سابق پرسپولیس عقیده دارد، این تیم 80درصد راه قهرمانی را رفته است و به همین جهت بیشتر باید روی بازی‌های آسیایی تمرکز کند.

آرش جعفری/ مربی سابق پرسپولیس عقیده دارد، این تیم 80درصد راه قهرمانی را رفته است و به همین جهت بیشتر باید روی بازی‌های آسیایی تمرکز کند.
حمید درخشان می‌گوید با توجه به نتایجی که این هفته رقم خورد، پرسپولیس برای قهرمانی راه سختی در پیش ندارد و فقط به سه امتیاز احتیاج دارد، هرچند که نباید تا روز آخر هیچ حریفی را دست‌کم گرفت. درخشان به رفتن رامین رضاییان هم اشاره دارد و می‌گوید باید به نظر برانکو احترام گذاشت چرا که هیات مدیره هم نظر اورا تایید کرده است.

بازی با پیکان را چطور دیدید؟
بازی خوبی بود، پیکان برای گرفتن سهمیه به میدان آمده بود و پرسپولیس هم برای قهرمانی به این سه امتیاز نیاز مبرم داشت خصوصا که بازی با نفت را هم واگذار کرده بود. لذا پرسپولیس از همان ابتدا بازی را خوب شروع کرد و موقعیت‌های خوبی ایجاد کرد ولی به گل نرسید. در نیمه دوم بازهم این پرسپولیس بود که بازی را بهتر شروع کرد و در نهایت با دو گلی که به ثمر رساند قدم بلندی برای قهرمانی برداشت.

برانکو در این چند بازی تغییرات زیادی در ترکیب داشته خصوصا در دفاع‌های چپ و راست نظر شما در خصوص این تغییرات مداوم چیست؟
صادق محرمی در راست خوب کار کرده و نوید یک دفاع راست خیلی خوب را در آینده می‌دهد. اما در چپ هنوز برانکو به بازیکن ایده‌آل خود نرسیده و شاید علت تغییرات زیاد همین باشد. اما در کل باید بگویم فرقی بین نفرات ذخیره و فیکس نیست مثلا محرمی توانسته جای ماهینی را پر کند.

اما بیرون گذاشتن ماهینی که تمام بازی‌ها را فیکس بود جای تعجب داشت؟
ماهینی بازیکن خوبی است و من فکر می‌کنم بیرون ماندن او به دلیل فنی نبوده بلکه به احتمال زیاد می‌خواسته به او استراحت دهد آن‌هم در آستانه بازی با الریان. ماهینی چند بازی فشرده را پشت هم بازی کرده بود برای همین خواست فشار را از او بردارد. به عقیده من این استراحت هم به نفع او بود.

طارمی بازهم گلزنی کرد، او در تیم‌ملی هم خوب کار کرده بود، اما بازهم نوسان دارد؟
طارمی ماشین نیست. من قبلا هم گفته بودم بازهم می‌گویم اگر او خوب تغذیه شود می‌تواند گل بزند در ثانی من نمی‌دانم این چه توقعی است که او باید در هر بازی دو یا سه گل بزند؟ اگر روی او فشار باشد باعث می‌شود نتواند خوب کار کند هرچقدر استرس او کمتر باشد او راحت‌تر کار می‌کند و می‌تواند گلزنی کند.

شانس آقای گلی دارد؟
شک نکنید او شانس نخست آقای گلی لیگ است.

برانکو، بالاخره رامین رضاییان را کنار گذاشت، نظر شما چیست آیا جای بخشش وجود نداشت؟
من خیلی دوست داشتم این مشکل حل شود و رامین به تیم برگردد ولی از آنجایی که در تیم نبودیم و از ماجرا خبر نداشتیم باید به نظر برانکو احترام گذاشت و از سوی دیگر وقتی که هیات مدیره این موضوع را تایید می‌کند دیگر جای هیچ حرفی نیست. البته باید بگویم رامین به لحاظ فنی خیلی خوب بود و در چند بازی به داد پرسپولیس رسید‌ای کاش این ماجرا طوری حل می‌شد که رامین در تیم می‌ماند.

بازی با الریان را چطور می‌بینید؟
بازی سختی است، این تیم در بازی رفت پرسپولیس را شکست داده و از طرفی سرمربی این تیم پرسپولیس را به خوبی می‌شناسد برای همین در تهران هم کار سختی مقابل آن‌ها داریم. البته حضور هواداران در تهران خیلی تاثیر دارد و همین مساله می‌تواند به پرسپولیس کمک کند که از سد الریان بگذرد. نتیجه این دیدار در صعود پرسپولیس به دور بعد خیلی تاثیر دارد برای همین باید با استفاده از تمام ابزار از هوادار گرفته تا حمایت پیشکسوتان و نیز حضور بهترین بازیکنان در زمین این تیم را شکست دهند. الریان شکست‌ناپذیر نیست و پیروزی در این دیدار راه صعود را هموار می‌کند.

صحبت از لادروپ شد که او پرسپولیس را خوب می‌شناسد اما همین مربی به تیم شما باخت آیا برانکو می‌تواند بعد از دو شکست این طلسم را بشکند؟
ببینید شرایط در زمان من فرق می‌کرد. در آن بازی هم یک اتحاد همه جانبه به وجود آمد از هواداران گرفته تا پیشکسوتان و بازیکنان همه و همه دست به دست هم دادند که لخویا را ببریم. ما در لیگ اذیت شده بودیم و باید در آسیا جبران می‌کردیم که خدارا شکر در نخستین بازی آسیایی توانستیم برنده از زمین بیرون بیاییم. من فکر می‌کنم الان برانکو هم بعد از دو بازی با لادروپ شناخت خوبی از او پیدا کرده و می‌تواند در تهران او را شکست دهد.

آیا قهرمانی پرسپولیس در لیگ مسجل شده؟
به عقیده من کار پرسپولیس در لیگ تمام شده و این تیم با کسب سه امتیاز دیگر قهرمان می‌شود ولی در عین حال نباید در چهار بازی باقی‌مانده هیچ حریفی را دست‌کم بگیرند تا با اقتدار قهرمان شوند. درهمین راستا من عقیده دارم پرسپولیس باید بیشتر تمرکزش را روی آسیا بگذارد تا راه صعودش هموار شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.