b_Newsاین طور شوت زدن را تمرین کرده بودیم

علی علیپور: با هواداران آزادی را برای الریانی‌ها جهنم می‌کنیم

تاریخ: 1396/01/19
زمان: 13: 16
نوع: خبر
گل زیبایی که به پیکان زد سرآغاز برد حساس پرسپولیس مقابل شاگردان مجید جلالی بود که تیم برانکو را یک قدم به قهرمانی و بالا بردن جام امیدوارتر کرد.


سیدیاسر رضوی / گل زیبایی که به پیکان زد سرآغاز برد حساس پرسپولیس مقابل شاگردان مجید جلالی بود که تیم برانکو را یک قدم به قهرمانی و بالا بردن جام امیدوارتر کرد. علی علیپور خوشحال است که توانسته پاسخ اعتماد کادرفنی را بزند و گلی به ثمر برساند که حسابی به دل همه چسبیده است. مهاجم پرسپولیس اشاره‌ای هم به بازی تیمش مقابل الریان دارد و می‌گوید با کمک هواداران یک جهنم را برای حریف قطری در آزادی رقم زده و سربلند از زمین بیرون خواهند آمد.


برد حساس و مهمی را مقابل پیکان به دست آوردید. بازی چطور بود؟
بازی خیلی خوبی بود و با توجه به اینکه همه بازی‌ها برای پرسپولیس حکم فینال را دارد با تمام قوا و قدرت پای به این میدان گذاشتیم. کار سختی مقابل تیم خوب پیکان داشتیم که به نظر من یکی از تیم‌های خوب و قدرتمند لیگ است و بی‌خود نیست که برای کسب سهمیه تلاش می‌کنند. با این حال پرسپولیس در این بازی فقط به دنبال برد بود چون می‌خواهیم بعد از سال‌ها در ایران یک رکورد به ثبت برسانیم و قبل از اتمام لیگ جشن قهرمانی را برپا کنیم و خوشبختانه با این برد یک قدم به این خواسته نزدیک‌تر شدیم.

شما هفته قبل باخت بدی به نفت آبادان دادید و در این بازی هم پیکان یکی، دو موقعیت خوب گلزنی داشت که شاید با خوش شانسی پرسپولیس تبدیل به گل نشد. به نظرت اگر این موقعیت‌ها گل می‌شد می‌توانستید با استرسی که از نزدیک شدن رقبا به خودتان داشتید کار را جبران کنید؟
برد، باخت و مساوی همیشه جزيی از فوتبال بوده و همین اتفاقات است که آن را جذاب می‌کند. نمی‌دانم بگویم متاسفانه یا خوشبختانه اما هر رقیبی که جلوی پرسپولیس قرار می‌گیرد انگیزه مضاعف پیدا کرده و انگار بازیکنان آن‌ها به جای یک شش دو تا شش برای نفس کشیدن دارند. در بازی با نفت آبادان روی اتفاقات نتیجه را واگذار کردیم اما مطمئن باشید اگر در همان دقایق ابتدایی از پیکان گل می‌خوردیم بازهم آنقدر انگیزه برای برد داشتیم که آنها را جبران کرده و با برد زمین را ترک می‌کردیم.


گل قشنگی به پیکان زدی و حسابی از موقعیتی که نصیبت شده بود بهره بردی.
در این فصل جدا از اینکه در بحث پاس گل و پنالتی گرفتن به تیم کمک کردم اما از نظر گلزنی روی من فشار بود و در این مسابقه تمام عزم خودم را جزم کرده بودم که هم گل بزنم تا فشار از رویم برداشته شود و هم دل هواداران را شاد کنم که خدا را شکر در این مسیر موفق بودم و واقعا خوشحال هستم که جواب اعتماد کادرفنی و شخص برانکو را با کمک دیگر بازیکنان تیم به خوبی دادم.


خودت فکر می‌کردی در این مسیر چنین گلی بزنی؟
اینکه هواداران گل من را قشنگ دیدند نظر لطف آنهاست اما این نحوه گل زدن را زیر نظر برانکو و با بقیه بازیکنان تمرین کرده بودیم و اگر دقت کرده باشید در جریان بازی موقعیت‌های دیگری هم بود که با بدشانسی روی آنها به گل نرسیدیم و این یعنی حسابی برای این بازی برنامه داشتیم. به خوبی با آنالیز برانکو روی نقاط ضعف و قوت حریف کار کرده بودیم و این گل من هم در چارچوب همین تمرینات صورت گرفت.


ماجرای فیلمی که در رختکن از تو منتشر شد و بعد از گل بابت فشاری که روی تو بود گریه کردی چه بود؟
من چون سال اول به پرسپولیس آمدم و توانستم به عنوان جوانترین بازیکن لیگ در داربی گلزنی کنم یک مقدار از من توقعات بالا رفته بود و انتظار زیادی از من داشتند. در همه مسابقاتی که به میدان رفتم تمام تلاشم این بود که دل هواداران را شاد کنم و در مسیری که هر بازی حکم فینال برای ما دارد یک بازیکن تاثیرگذار باشم که خدا را شکر این اتفاق افتاد. گریه من هم از سر شوق و خوشحالی بود که دل هواداران فهیم پرسپولیس را به دست آوردم و به نوعی جواب کسانی را دادم که طی این مدت خیلی به من حمله کرده بودند و حسابی اذیت شده بودم.


تنها چند قدم دیگر به قهرمانی پرسپولیس باقی مانده اما یکسری تیم‌ها از جمله استقلال چشم به کسر شش امتیاز دارند. به نظرت با این شرایط این مساله کی اتفاق می‌افتد و جام قهرمانی را بالای سر می‌برید؟
من در جریان این مساله نیستم اما فقط می‌دانم من و دیگر بازیکنان پرسپولیس کاری با این صحبت‌ها نداریم و وظیفه خودمان که فوتبال بازی کردن و نتیجه گرفتن است را با قدرت پیش می‌بریم. اگر دقت کرده باشید تمام هم و غم بازیکنان پرسپولیس شاد کردن دل هواداران است و می‌خواهیم قبل از اینکه سوت اتمام بازی‌های لیگ به صدا در بیاید جشن قهرمانی را برگزار کنیم.


از بازی با الریان بگو که گفته می‌شود نتیجه گرفتن در این مسابقه می‌تواند حکم خداحافظی پرسپولیس از آسیا باشد.
الریان تیم بسیار خوبی است و بدون شک بازی سخت و دشواری در آزادی مقابل آنها داریم. با این همه ما یک برگ برنده مقابل الریان داریم که داشتن یار دوازدهمی به اسم هوادار است که حریف قطری ما از آن محروم است. شک ندارم با حضور هواداران، جهنمی برای الریان در آزادی درست خواهیم کرد و به امید خدا با تلاش بچه‌ها سربلند از این بازی بیرون خواهیم آمد.


با این همه چقدر امیدوار به صعود پرسپولیس در آسیا به مرحله بعد هستی؟
چرا امیدوار نباشیم. جایگاه خوبی در جدول داریم و با یک باخت اتفاقی برای ما نیفتاده که نگران باشیم. شک ندارم با قدرت کار را پیش می‌بریم و با کسب نتایج درخور جواز صعود به مرحله بعد را به دست خواهیم آورد.