b_Newsکج دار و مریز با کیانوش رستمی و قهر سهراب مرادی

نارضایتی هم تیمی های سابق سرمربی!

تاریخ: 1396/01/18
زمان: 16: 30
نوع: گزارش
ترک اردوی تیم ملی وزنه برداری توسط ستاره های المپیکی به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است.

حامد جیرودی/ وزنه برداران این روزها یکی پس دیگری سازهای مخالف شان را کوک می کنند و به نوعی جلوی تیم ملی می ایستند.موضوعی که فدراسیون در مواجه با آن حداقل درباره موضوع کیانوش رستمی به راه حل قطعی و تصمیم قاطعانه نرسید.

رستمی قهرمان المپیک 2016 ریو که قبل از این مسابقات هم به تنهایی تمرین می کرد و در اردوهای تیم ملی حضور نداشت، بعد از بازگشت از برزیل هم همان روال سابق را در پیش گرفته و با این که از سوی کادرفنی تیم ملی تهدید به دعوت نشدن به تیم ملی شده بود اما همچنان کار خود را می کند و در اردوها حضور ندارد و به تنهایی کار می کند!

 

مشکل سهراب

اما حالا مشکلات تیم ملی بیشتر شده و سهراب مرادی هم که در المپیک 2016 ریو به مدال طلا دست یافت، از شرایط خود ناراضی شده و اردوی تیم ملی را ترک کرده است! او می گوید:« نه مکملی خوب وجود دارد و نه غذای مناسب. شرایط اردوهای تیم ملی اصلاً مناسب نیست. قبل از المپیک هم شرایط به هر نحوی که بود، با آن ساختیم و با همان وضعیت طلا گرفتم اما الآن شرایط اصلاً خوب نیست. از نظر روحی هم، اوضاع مناسبی نداریم و حقوق‌های ما عقب افتاده است. امروز چنین بحثی را مطرح کنم تا اگر خدای ناکرده در رقابت‌های قهرمانی جهان حاضر شدم و نتوانستم مدالی را کسب کنم، نگویید مدال المپیک گرفت و دیگر بی‌انگیزه شد، یا مثلاً نگویند در حد مدال نبود و از این قبیل حرف‌ها!»

 

کج دار و مریز با ناراضیان

با این حال، به نظر می رسد که فدراسیون وزنه برداری هم موضع خاصی را در قبال این ستارگان خود در پیش نگرفته است و می خواهد با سیاست کج دار و مریز به کار خود با آن ها ادامه دهد.
غلامرضا سیاهپور دبیر فدراسیون وزنه برداری که دو ماه است در این سمت کار خود را آغاز کرده، در ارتباط با نارضایتی سهراب مرادی و ترک اردو توسط او می گوید:« ماجرا آن طوری نیست که اتفاق افتاده است. بالاخره تعطیلات بوده و ورزشکاران ما هم انتظاراتی دارند. در حال حاضر تیم های فوتبال با آن بحث های مالی فراوان، صدای شان درآمده است. ما هم چون هنوز در ابتدای سال هستیم، هنوز اعتبارات لازم را دریافت نکرده ایم. این بچه ها هم قهرمان هستند و انتظارات شان بالا رفته است اما وزارت ورزش و جوان و آقای سلطانی فر به فکر هستند تا بودجه لازم را به فدراسیون ها بدهند و اعتبارات توزیع شود.


فدراسیون به مرادی حق داد

وی امیدوار است که سهراب به تمرینات تیم ملی برگردد:« ان شاء ا... او به تمرینات تیم ملی برمی گردد. سهراب ورزشکار باهوشی است و می داند که در موقعیت خوبی قرار دارد و می تواند باز هم افتخار آفرینی کند. خواسته های او هم به حق است اما ما هم به زمان نیاز داریم که کمبود امکانات را جبران کنیم.»

سیاهپور درباره وضعیت کیانوش رستمی هم چنین پاسخی داد:« این مسائل و مشکلات همه جا هست و زمان می برد که حل شود! ما هم وظیفه داریم پاسخگو باشیم و رسیدگی کنیم. کیانوش از قهرمان هایی است که باز هم شانس مدال آوری در المپیک دارد. فدراسیون به دنبال تعامل با اوست تا موقعیت اش حفظ شود! البته نباید شرایط طوری شود که این کارها به بدعت تبدیل شود. ما باید طوری برنامه ریزی کنیم که از تمام استعدادهای مان به خوبی استفاده کنیم.»

این صحبت هایی است که دبیرفدراسیون وزنه برداری مطرح کرده و خود سهراب هم گفته مشکل خاصی با کسی ندارد اما این که کیانوش به تنهایی تمرین می کند و مرادی هم اردو را ترک کرده، شاید این موضوع را پر رنگ تر کند که فدراسیون باید سرمربیگری سجاد انوشیروانی که روزی هم دوره همین وزنه برداران بوده، بهتر مدیریت کند.