b_Newsتمام حریفان از جمله تیم مهماندوست قابل احترام هستند

مهدی بی باک: دیگر بحث المپیکی بودن بچه ها را پیش نمی کشیم

تاریخ: 1396/01/21
زمان: 12: 34
نوع: گفتگو
تیم ملی تکواندو در سال جدید رویدادهای بسیار مهمی را پیش رو دارد. مسابقاتی که به خاطر آن بخش بیشتر تعطیلات نوروز را با تمرین در اردو سپری کردند تا امتیازات شیاپ چانگ های مختلف را به جیب بزنند.

نگار رشیدی

تیم ملی تکواندو در سال جدید رویدادهای بسیار مهمی را پیش رو دارد. مسابقاتی که به خاطر آن بخش بیشتر تعطیلات نوروز را با تمرین در اردو سپری کردند تا امتیازات شیاپ چانگ های مختلف را به جیب بزنند.

جدا از این میدان ها اما ایران نیز میزبان یک رقابت است. رقابتی با عنوان جام فجر که بیست و هشتمین دوره اش به میزبانی ساری برگزار خواهد شد. اما از آنجایی که تیم مهدی بی باک قرار است به تورنمنت یونان برود، احتمالا تنها چند نفر از شاگردانش راهی جام فجر شوند. سرمربی تیم ملی که از آرامش حاکم بر تیمش رضایت دارد، نگاه مثبتی به آینده دارد.

 

سال جدید از راه رسید و زمان هم به سرعت به سمت مسابقات پیش می رود. اردوی نوروزی چطور بود؟

بله، زمان تنها چیزی است که نمی توان نگهش داشت. خوشبختانه در تعطیلات تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم. بچه ها آرام آرام به فاکتورهای نرمال و لازم برای شرکت در مسابقه نزدیک می شوند. تمرینات بدنسازی و تکنیکی با هماهنگی انجام می شود. ما خود را برای تورنمنت یونان آماده می کنیم.

 

پس تیم شما در جام فجر حضور ندارد؟

احتمالا سه یا چهار نفر از بچه های ما به جام فجر بروند. طی چند روز آینده مشخص می شود که چه کسانی راهی این مسابقه می شوند.

 

برنامه خاصی برای تورنمنت یونان دارید؟

از حضور در این مسابقه چند هدف داریم. یکی اینکه بچه ها محک بخورند. بعضی از آنها مدت زیادی است زمین ندیده اند و با حضور در این مسابقه با میدان آشنا می شوند. از طرفی همانطور که می دانید تورنمنت یونان 20 امتیاز دارد و شرایط خوب است تا بچه های جوان و باتجربه مان بتوانند از این امتیازات استفاده کنند. در نهایت هم این مسابقه فرصت خوبی است تا با قوانین جدید آشنا شویم.

 

قصد برگزاری اردوی مشترک ندارید؟

خیر، ما اردوی مان در تهران است و فقط یکی، دو روز زودتر به محل مسابقات می رویم. یونان تورنمنتی است که حضور در آن می تواند به ما کمک کند و احتیاجی به اردوی مشترک نیست.

 

وضعیت آسیب دیدگی بچه ها چطور است؟

مسلما در ورزش های رزمی همیشه خرده آسیب هایی وجود دارد اما خوشبختانه آسیب دیدگی جدی نداریم.

 

همانطور که می دانید تیم آذربایجان هم به یونان می آید. برای تقابل با آنها برنامه ای دارید؟

ما به چنین مواردی فکر نمی کنیم. تمام حریفان برای ما قابل احترام و فقط حریف هستند. چه تیم آقای مهماندوست و چه سایر تیم ها.

 

به نظر می رسد آرامشی که می خواستید به تکواندو بازگشته است.

خدا را شکر. ما اصلی ترین کار را انجام می دهیم. باید آرامش و همبستگی که اهمیت زیادی دارد را ایجاد و آن را حفظ کنیم تا مسیر را به خوبی طی کنیم.

 

وضعیت المپیکی ها چطور است؟

بچه ها در تیم هیچ فرقی با هم ندارند. سجاد و مهدی و فرزان تا زمان مسابقه شان در المپیک، المپیکی بودند. ما هم دیگر بحث المپیکی بودن شان را پیش نمی کشیم. خوشبختانه همه بچه ها با هم زحمت می کشند و هیچ فرقی بین آنها نیست.

 

شما بیشتر تعطیلات را در اردو بودید. چند روز استراحت برای تان کافی بود؟

اردوی ما از ششم فروردین آغاز شد. ما هیچ وقت نمی توانیم از تعطیلات زیاد استفاده کنیم. من بیشتر عیدها را در اردو بودم، حالا چه به عنوان بازیکن و چه مربی. هرچند همان دو،سه روز هم شیرینی خاص خودش را دارد. اینکه در کنار خانواده باشی و سفری بروی خوب است.

 

فکر می کنید خروس 96 برای تکواندو وقت شناس است؟

راستش من اعتقادی به سال ندارم. اگر تلاش و کوشش داشته باشیم و همه عوامل دور هم جمع باشند در هر سالی می توانیم به موفقیت برسیم.

 

راستی، برای دیدن مسابقات جام فجر به ساری می روید؟

نه متاسفانه نمی توانم این کار را انجام بدهم. 18 کشور برای جام فجر اعلام آمادگی کرده اند. جام فجر هم قدمت زیادی دارد و حقش است که خیلی بهتر باشد. مازندران هم همیشه در تیمداری و میزبانی خوب عمل کرده و امیدوارم شاهد میزبانی خوبی باشیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.