b_Newsدر حاشیه گران شدن بلیت پرسپولیس- الریان

تاوان عشق!

تاریخ: 1396/01/20
زمان: 13: 48
نوع: خبر
شاهین تهرانی

گران کردن بلیت بازی پرسپولیس و الریان،‌بخش دوم درخواست کمکی است که باشگاه از هواداران خودش داشته تا با پایان دادن به پرونده بزرگ و گرانقیمت ژوزه، بخشی از بی‌تدبیری‌های مدیران گذشته هم به انتها برسد و این‌بار هم مردم تاوان اشتباهات مسوولان را بدهند. اما آیا این اقدام می‌تواند در زمره کارهای مثبتی که طاهری و همکارانش در پرسپولیس کردند قرار بگیرد؟
شکی نیست که بالا رفتن قیمت بلیت، به معنای آن است که بخشی از هواداران اصلی سرخ‌ها که در اغلب بازی‌های خانگی، هرطور شده خود را به استادیوم می‌رساندند، این‌بار مجبور می‌شوند که از طریق تلویزیون به تماشای تیم محبوب‌شان بپردازند و از آنجا که به قول کی‌روش، پرسپولیس یک تیم کارگری است و هوادارانش را هم عمدتا طبقه کم‌بضاعت جامعه تشکیل می‌دهند، شاید تعداد این افراد کم هم نباشد. کارگران، سربازان، دانشجویان و دانش‌آموزانی که پشت در می‌مانند و نمی‌توانند شاهد هنرنمایی ستاره‌های‌شان برابر رقیبان آسیایی باشند. اما این اتفاق ناخوشایند- اما گذرا- شاید در قبال آنچه که باشگاه به دست می‌آورد از اهمیت کمتری برخوردار باشد و بتوان از کنار آن عبور کرد.
البته هستند کسانی که می‌گویند آنچه از این راهکار، حاصل «باشگاه به شدت بدهکار پرسپولیس» خواهد شد، در قیاس با مبلغی که سرخ‌ها باید دودستی تقدیم ژوزه و دوستانش بکنند، به هیچ‌وجه قابل توجه نیست، اما آیا راهکار دیگری هم برای مدیریتی که باید جوابگوی اشتباهات گذشتگان خود باشد، باقی مانده است که حالا بشود به این یکی انتقاد کرد؟
هواداران پرسپولیس در فاز اول درخواست کمک باشگاه، طبق آنچه طاهری بر زبان آورد، حدود 600 میلیون تومان کمک کرده‌اند و باتوجه به افزایش قیمت بلیت اگر در دو بازی آسیایی باقی‌مانده سرخ‌ها استادیوم پر شود، حدود دو میلیارد تومان دیگر هم نصیب پرسپولیسی‌ها خواهد شد. مبلغی که با اتکا به آن می‌توان وارد مذاکره با ژوزه شد و شاید با پایانی خوشحال و امیدوارکننده از جلسه بیرون آمد!
پرسپولیس در فصل جاری آن‌قدر زیبا بازی کرده که حالا آن بخش از هوادارانی که می‌توانند و دست‌شان به دهن‌شان می‌رسد، به میان آمده و به نوعی دین خود را ادا کنند تا سهمی که از افتخارات نصیب‌شان می‌شود حلاوت بیشتری پیدا کند و بیشتر به دل‌شان بچسبد. یادمان باشد که در گذشته‌های نه چندان دور، تعداد دیدارهایی که توسط باشگاه سرخپوش تهرانی رایگان اعلام شده‌اند کم نبوده است و حالا به نظر نمی‌آید اشکالی داشته باشد اگر دو بازی هم از آن‌سو به ماجرا نگاه کنیم و جهت معامله عوض شود، هواداران نباید فراموش کنند که درآمد این گرانی گذرا تمام و کمال به باشگاه‌شان می‌رسد و فرصت را برای بهبود وضع اقتصادی پرسپولیس مهیا می‌کند. این تاوان عشقی است که هوادار می‌پردازد و اتفاقا در روزهایی که تیم در حال درخشیدن و قهرمان شدن است و سربلندش کرده، راحت‌تر می‌تواند برای پرداخت آن دست به جیب شود. مدیران باشگاه حق دارند که از این «اوکازیون» نگذرند!

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.