b_Newsپزشکان گفتند برای دو بازی آخر می‌رسم

مرتضی آقاخان: برای بازی کردن لحظه شماری می‌کنم

b_News ذوب را ببریم آن وقت پیکان مدعی کسب سهمیه خواهد بود / این مصدومیت یک بدشانسی بزرگ بود اما آن را به فال نیک گرفتم
تاریخ: 1396/01/21
زمان: 12: 52
نوع: خبر
با اینکه چند هفته‌ای به خاطر مصدومیت بازی‌های پیکان را از دست داده اما هنوز هم جزو برترین و تاثیرگذاران لیگ است.

سیدیاسر رضوی / با اینکه چند هفته‌ای به خاطر مصدومیت بازی‌های پیکان را از دست داده اما هنوز هم جزو برترین و تاثیرگذاران لیگ است. مرتضی آقاخان که برای برگشت به لیگ و بازی کردن لحظه شماری می‌کند از روند خوب درمانی‌اش می‌گوید که دکتر‌ها خیلی او را برای بازی در دو هفته آخر امیدوار کرده‌اند.


از مصدومیتی که پیدا کردی و روند درمانی‌ات شروع کنیم. اوضاع چطور است؟
خدا را شکر طی این مدت که بیش از بیست روز از مصدومیتم می‌گذرد روند درمانی‌ام بسیار خوب بوده و پزشکان و فیزیوتراپ‌هایی که زیر نظر آنها کار می‌کنم از سرعت بهبودی‌ام راضی بوده و خیلی امیدوارند. ان‌شاءا... همین شرایط پیش برود طی دو، سه روز آینده نرم دویدن را آغاز می‌کنم و بعد از آن با انجام کارهای هوازی تا انتهای ماه تمریناتم را با تیم شروع خواهم کرد تا در صورت صلاحدید کادرفنی در خدمت پیکان باشم و در دو هفته باقی مانده به میدان بروم.


این برگشتن تا دو بازی آخر لیگ را نمی‌خواهی ریسک نکنی تا کار درمانی‌ات کامل انجام شود؟
باور کنید برای برگشتن به تمرینات پیکان و بازی کردن برای تیم لحظه‌شماری می‌کنم. این صحبت‌های من حرف پزشکان هستند که حسابی مرا امیدوار کردند و از روند درمانی‌ام راضی هستند. تمام تلاشم این است که با بهبودی صددرصدی برگردم تا در این مقطع حساس که تیم شانس به دست آوردن سهمیه را دارد در کنار دیگر بازیکنان باشم و اگر آقامجید صلاح دانستند کار را پیش ببرم.


بعد از بازی با استقلال که موفق به گلزنی شدی و نیمکت‌نشینی و بعد هم این مصدومیت حسابی روند خوبت را تحت الشعاع خودش قرار داد اما با این همه هنوز هم جزو برترین‌های لیگ هستی.
این که هنوز جزو برترین‌های لیگ هستم همه لطف خدا، کمک کادرفنی و بازیکنان تیم بوده است. همان طور که شما گفتید بعد از بازی با استقلال که محروم شدم و بعد هم بازی نکردم و مصدومیت پیدا کردم حسابی مرا بابت اینکه روند خوبم را چه از نظر فردی و چه تیمی نتوانستم ادامه دهم اذیتم کرد. این مصدومیت یک بدشانسی بزرگ برای من بود. با این حال این اتفاق را به فال نیک گرفتم و یک تجربه بزرگ برای من بود. با تمام قدرت کار می‌کنم تا با بهبودی کامل برگردم و امیدوارم این اتفاق بیفتد و بتوانم در خدمت تیم باشم.

 
بعد از مصدومیتت مجید جلالی آزمون و خطاهای زیادی را در سمت راست انجام داد و حتی سیامک نعمتی را هم از سمت چپ به راست آورد، به نظر می‌رسد خیلی بابت این مصدومیت تو پیکان آسیب دید و بازیکنان تیم هم جای تو را خالی دانستند؟
این مساله که لطف بازیکنان تیم است و ممنون همراهی تک تک آنها در این مدت هستم که مدام جویای احوالم بودند. من با اینکه در پست غیرتخصصی خودم بازی می‌کردم اما خوشحالم توانستم خواسته‌های آقامجید را در این منطقه به خوبی پیاده کنم و بازیکن تاثیرگذاری برای پیکان باشم هرچند که مصدومیت این اجازه را نداد تا بازهم در خدمت تیم باشم. با این همه پیکان نشان داده که تیمی متکی به بازیکن نیست و همه بازیکنان تیم آنقدر کیفیت دارند که می‌توانند در چند پست بازی کنند. قطعا اینکه می‌گویید بازیکنان جانشین من نتوانستند راحت کار را پیش ببرند یک مساله طبیعی است چون هماهنگ شدن زمان می‌برد و با یکی، دو بازی نمی‌توان در مورد عملکرد یک بازیکن بعد از تغییر پستش قضاوت کرد. مطمئن هستم در بازی با ذوب تیم ما با قدرت کار را پیش خواهد برد و به خواسته‌اش که با بدشانسی تا به حال به آن دست نیافته یعنی کسب سهمیه آسیا بیش از پیش نزدیک خواهد شد.


 بازی با پرسپولیس را دیدی؟
بله بازی را دیدم.


تیم شما در حالی باخت که اگر موقعیت‌ها را از دست نمی‌دادید، به خوبی می‌توانست برنده این بازی باشد و یک سه امتیاز حساس را به دست بیاورد. بازی را چطور دیدی؟
برخلاف اینکه همه می‌گفتند پیکان در این بازی چشم به ضدحمله‌ها دارد به خوبی و بدون ترس از نام و موقعیت حریف در جدول بازی کرد و اگر بدشانس نبود و یکی، دو موقعیت خوب گلزنی‌اش وارد دروازه می‌شد به راحتی برنده این بازی می‌شد. باور کنید اگر توپ‌های سیامک نعمتی به گل تبدیل می‌شد در همان نیمه اول یک نتیجه دیگر رقم می‌خورد اما به هرحال این فوتبال است و دیدید که دو گل حریف هم با همه احترامی که برای‌شان قائل هستم روی دو اتفاق رقم خورد و نتوانستند جلوی ما از نظر تاکتیکی به گل برسند.


به نظر تو با این همه مدعی کسب سهمیه پیکان این شانس را پیدا خواهد کرد چون بازیکنی مثل امیرحسین صادقی احتمال آن را خیلی کم دانسته بود؟
شرایط جدول و بازی‌ها به نحوی است که تیم‌ها برای یکدیگر بازی می‌کنند و بازی با ذوب یک بازی سرنوشت ساز برای ماست که در صورت برد در آن و کسب نتایج دلخواه می‌توانیم به سهمیه برسیم. ما در بازی رفت هم مقابل ذوب‌آهن که آن باران شدید می‌آمد حق‌مان باخت نبود و قطعا این بار با شرایط متفاوتی به مصاف این حریف که نتیجه آن برای ما بسیار مهم است، خواهیم رفت.