b_Newsبه آنهایی که فحاشی کردند نگویید هوادار

هاشمی‌نسب: طارمی، با تو حال می‌کنیم چون رو کم می‌کنی

b_News طارمی نباشد پرسپولیس برای همین 2 امتیاز هم به مشکل می‌خورد/ از یک آدم حرفه‌ای مثل برانکو بعید بود در مورد مهدی این‌گونه حرف بزند
تاریخ: 1396/01/23
زمان: 08: 57
نوع: خبر
مدافع سابق و جنجالی پرسپولیس، روزهایی را که طارمی تجربه می‌کند را تجربه کرده و چه‌بسا روزهای بسیار سخت‌تری را پشت‌سر گذاشته است.

مهدی نوری/ مهدی هاشمی‌نسب مدافع سابق و جنجالی پرسپولیس، روزهایی را که طارمی تجربه می‌کند را تجربه کرده و چه‌بسا روزهای بسیار سخت‌تری را پشت‌سر گذاشته است. او از مهدی طارمی خوشش می‌آید چون معتقد است طارمی در زمین هر کاری که دوست دارد می‌کند و رو کم می‌کند. به همین دلیل نباید هواداران و برانکو چنین رفتاری را در بازی پرسپولیس- الریان با او می‌کردند چراکه طارمی 70درصد پرسپولیس این فصل بوده و اگر او نبود امروز پرسپولیس رتبه هفتم جدول را هم نداشت.

بازی پرسپولیس و الریان را چطور دیدید؟
بازی خوبی بود. پرسپولیس خوب بازی کرد اما از موقعیت‌ها نتوانست استفاده کند. فوتبال یک قانون نانوشته دارد که می‌گوید تیمی که گل نزند، گل می‌خورد. اما این قانون با پرسپولیس در این بازی مهربان بود و پرسپولیس هنوز امید برای صعود دارد. اگر قرار بود پرسپولیس به خاطر گل‌هایی که نزد، جریمه می‌شد روزهای سختی در انتظارش بود.

در کل از این بازی لذت بردید؟
بله، بازی پرهیجان و بسیار دیدنی بود. ما هم از این بازی لذت بردیم چون بازی با هیاهو همراه با خلق موقعیت‌های زیاد روی دو تا دروازه بود. به نظر من از نظر فنی بازی کیفیت بسیار خوبی را داشت.

در مورد پنالتی مهدی طارمی که چیپ زد و از دست رفت، چه صحبتی دارید؟
اتفاق است و می‌افتد. هیچ صحبتی نمی‌شود کرد. این مسایل در فوتبال پیش می‌آید.

چرا طارمی باید در چنین بازی حساسی چیپ بزند؟
چرا چیپ نزند؟ چرا نزند؟

چون پنالتی چیپ ریسک بسیار بالایی دارد و در چنین بازی حساسی عقلانی بود که ضربه‌ای با ضریب اطمینان بیشتری بزند. این‌طور نیست؟
به هر حال اتفاق می‌افتد. مهدی زحمت خودش را کشیده، پنالتی را هم خودش گرفته و خودش هم بیرون زده. عمدا که بیرون نزد. حالا برانکو می‌گوید تا وقتی من هستم طارمی دیگر پنالتی نمی‌زند. تماشاگران هم آن‌طوری برخورد می‌کنند. من می‌گویم همین الان مهدی طارمی را از تیم بیرون بگذارند، پرسپولیس برای گرفتن همین دو امتیاز برای قهرمانی به مشکل می‌خورد. 70درصد پرسپولیس روی کاکل طارمی می‌چرخد و یک بازی نباشد به مشکل می‌خورند و نمی‌توانند یک موقعیت خلق کنند. از برانکو بعید بود که به عنوان یک آدم حرفه‌ای چنین حرفی را بزند. برانکو می‌داند طارمی با بقیه فرق می‌کند. طارمی همه‌کاره پرسپولیس است. زهر پرسپولیس طارمی است. اما این‌طوری با او برخورد می‌کنند. افسوس و حیف که چنین برخوردی با او می‌کنند. واقعا بی‌انصافی است در حق طارمی که این برخوردها را با او می‌کنند.

هواداران هم علیه طارمی فحاشی کردند. در مورد این حرکت هواداران پرسپولیس چه نظری دارید؟
این حرکات طبیعی است. اما نگویید هوادار. هواداران واقعی هیچگاه چنین رفتاری را از خود نشان نمی‌دهند.

پس چه بگوییم؟ آنها چه کسانی هستند؟
من هنوز هم با هواداران واقعی پرسپولیس در ارتباط هستم و با آنها رفت و آمد خانوادگی دارم. آنها از خیلی از کسانی که به استادیوم می‌روند و پرچم می‌برند و صورت‌شان را رنگ می‌کنند پرسپولیسی‌تر هستند. این‌هایی که به طارمی بی‌حرمتی کردند هوادار نیستند بلکه آنهایی که من می‌شناسم هوادار واقعی پرسپولیس هستند. الان مدام می‌گویند ما بهترین هواداران را داریم و بیشترین تعداد هوادار در آسیا را ما داریم. تعداد مهم نیست، شعور و معرفت و فرهنگ‌شان چقدر است. ای کاش کم‌تماشاگرترین تیم آسیا بودیم اما بافرهنگ‌تر بودیم. سه‌شنبه روز مرد است. بیایید مردتر باشیم و صندلی‌های استادیوم را نشکنیم. انگار پرسپولیس و طارمی ارث پدری‌شان است که همیشه باید ببرند. فرهنگ این نیست که وقتی داربی را می‌بازی تیم را تشویق کنی. فرهنگ این است که وقتی طارمی پنالتی خراب می‌کند تشویقش کنند و به او روحیه بدهند تا حس همدلی و همکاری در تیم بیشتر شود نه اینکه به او فحش بدهند و طارمی هم عکس‌العمل نشان بدهد. دمش گرم که طارمی عکس‌العمل نشان داد. اگر او نبود الان پرسپولیس هفتم جدول هم نبود.

فکر می‌کنید این اتفاقات روی طارمی تاثیر می‌گذارد؟
نمی‌دانم، من خصوصیات اخلاقی طارمی را نمی‌دانم. اما از نظر فنی آن‌قدر قوی هست که در مستطیل سبز جواب همه را فنی می‌دهد. دمت گرم طارمی با تو حال می‌کنیم چون رو کم می‌کنی.

وضعیت پرسپولیس در این گروه پیچیده شد، فکر می‌کنید پرسپولیس از این گروه صعود می‌کند؟
باید ببینیم به دنبال چه چیزی هستیم. اگر دنبال قهرمانی در آسیا یا حضور در چهار تیم آسیا هستیم که باید آن را در خواب ببینیم. اگر بخواهیم منطقی صحبت کنیم به زور شاید از گروه‌مان صعود کنیم. یعنی شاید یکی، دو تا از تیم‌های ما به زور از گروه‌شان صعود کنند اما قهرمانی آسیا را باید در خواب ببینیم. با این شرایطی که داریم یعنی امکانات و بضاعتی که ما داریم فعلا در خواب هم نمی‌بینیم که جزو چهار تیم نهایی آسیا باشیم.

پرسپولیس در لیگ باید با ماشین‌سازی بازی کند. این بازی را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
در لیگ که پرسپولیس قهرمان است و اصلا شک نکنید چون بهترین تیم ایران است. پرسپولیس امسال خوب است و خوب هم نتیجه گرفته است. پرسپولیس خوب هم بازی می‌کند و مستحق قهرمانی است و صد درصد قهرمان می‌شود اما این رفتاری که با طارمی می‌شود ناراحت‌کننده است.

البته خودت هم این روزها را به‌نوعی تجربه کرده‌ای.
من خیلی بدتر از این‌ها را تجربه کرده‌ام. مشکلات من خیلی بیشتر از این بود. گفتم طارمی را دوستش دارم چون آن‌قدر قوی بازی می‌کند که هر وقت اراده کند، در زمین هر کاری می‌کند.

در مورد کنار گذاشتن رامین رضاییان از پرسپولیس چه نظری دارید؟
این حق طبیعی مربی است که راجع به بی‌انضباطی بازیکن تصمیم بگیرد. اما طارمی بی‌انضباطی نکرده که برانکو این‌گونه در موردش صحبت می‌کند. خود من مقابل الانصار لبنان در جام باشگاه‌های آسیا پنالتی خراب کردم. علی پروین در رختکن به من گفت اگر 50تا پنالتی دیگر هم بشود تو می‌زنی و تا روزی که من هستم پنالتی‌زن اول من هستی. این حرف علی پروین خیلی روی من تاثیر گذاشت و هفته بعد هم گل زدم و هفته بعدش هم گل زدم. ما فراموشکار شده‌ایم که طارمی برای ما چه‌کار کرده و اگر نبود الان حال و روزمان در جدول چه بود.

به نظر تو طارمی الان نیاز به روحیه دارد و باید به او روحیه بدهند؟
شک نکن. البته او نیاز به روحیه دادن امثال این آقایان ندارد و نیاز نیست، مهدی خودش روحیه دارد.

یعنی طارمی باقدرت برمی‌گردد؟
او هست و نیازی نیست که برگردد. طارمی فعلا هست و رو کم می‌کند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.