b_Newsاین بازی وقت چیپ زدن نبود

درخشان: طارمی باید به هوادار احترام بگذارد چون هرچه دارد از هواداران است

تاریخ: 1396/01/23
زمان: 11: 37
نوع: خبر
سرمربی سابق پرسپولیس عقیده دارد، در بازی‌های بزرگ نباید تک فرصت‌ها را از دست داد چرا که همین نتیجه را عوض مي‌کند‌.


آرش جعفری / حمید درخشان مي‌گوید پرسپولیس بازی خوبی انجام داد ولی در گلزنی دقت عمل نداشتند و همین باعث شد نتوانند برنده شوند‌. البته هنوز فرصت جبران هست ولی کار خیلی سخت شده و باید دو بازی آینده را حتما ببرد تا بتواند صعود کند‌.    


بازی با الریان چطور بود‌؟
بازی خوبی بود، پرسپولیس همه کار کرد جز گل زدن‌. در چنین بازی‌هایی که بزرگ و حساس است، شما بیشتر از 2 تا 3 شانس و بخت مسلم گلزنی پیدا نمي‌کنید که اگر از آن هم خوب استفاده نکنید نمي‌توانید برنده شوید و حتی این امکان هست که نتیجه را واگذار کنید‌. شما اگر توجه کرده باشید، الریان در دقایق پایانی دو بخت مسلم گلزنی داشت که با خوش شانسی پرسپولیس گل نشد‌.


منظورتان پنالتی است‌؟
بله پنالتی هم یکی از آن چند شانس بود که پرسپولیس به راحتی آن را از دست داد‌. اگر پنالتی گل مي‌شد شرایط بازی هم عوض مي‌شد چون تیم به لحاظ روحی و روانی انرژی بیشتری مي‌گرفت و حتی مي‌توانست گل‌های دوم و سوم را به ثمر برساند اما در مقابل گل نشدن پنالتی باعث شد حریف روحیه بهتری بگیرد و مقاوم تر شود و در مقابل نیز حتی به دنبال فرصت گلزنی بگردد تا برنده شود.


شما هم با چیپ زدن طارمی مخالف بودید‌؟
ابتدا باید بگویم یک بازیکن باید شرایط حساس یک بازی بزرگ را درک کند و بداند که مي‌تواند سرنوشت یک تیم را عوض کند و شاید دیگر چنین فرصتی به دست نیاورد‌. طارمی بازیکن بزرگی است، پس دیگر نباید به او این شرایط را گوشزد کرد‌. متاسفانه او در حساس‌ترین زمان، بدترین تصمیم را گرفت و بهترین فرصت گلزنی را از دست داد‌. طارمی مي‌توانست به شکل دیگری ضربه بزند تا پرسپولیس به گل برسد‌. باور کنید اگر او به صورت ساده ضربه می‌زد و توپ گل نمي‌شد هیچکس اینقدر ناراحت نمي‌شد‌.


طارمی نه تنها پنالتی را گل نکرد بلکه آخر بازی هم  در واکنش به اعتراض هواداران  واکنش نشان داد  که جالب نبود؟
متاسفانه همینطوراست او باید در هر حال به هواداران احترام بگذارد‌. واکنش نشان دادن او به اعتراض هواداران بزرگ‌ترین اشتباه بود‌. شما وقتی اشتباه می‌کنید مطمنا با واکنش هوادار مواجه مي‌شوید بنابراین باید صبور باشید. ما هرچه داریم از هواداران داریم پس آنها قابل احترام هستند. بنابراین نباید به آنها بی‌احترامی کرد. کاش طارمی خویشتن‌دار بود، باور کنید‌. اگر او پنالتی را ساده مي‌زد و گل نمي‌شد هواداران اینقدر به او اعتراض نمي‌کردند.


طارمی در بازی با پیکان هم این کار را کرده بود که با واکنش بازیکن پیکان مواجه شد. فکر نمي‌کنید این راه در آینده برای او دردسرساز شود و باشگاه نباید دخالت کند؟
 طارمی باید خویشتن دار باشد‌. متاسفانه در این چند بازی او مثل همیشه آرامش همیشگی را نداشت‌. او اگر بخواهد این روند را ادامه دهد خیلی ضربه مي‌خورد. طارمی نباید مقابل هواداران قرار بگیرد، باشگاه هم باید او را کنترل کند تا بیشتر به خودش و تیم ضربه نزند.


آیا با این تساوی پرسپولیس شانس صعود دارد؟
هنوز شانس صعود دارد ولی کار خیلی سخت شده است. آنها باید الهلال را در قطر شکست دهند و سپس در تهران از سد تیم اماراتی بگذرند‌. امیدوارم که پرسپولیس بتواند به مرحله بعد صعود کند.


آیا این تساوی در ادامه لیگ روی کار تیم تاثیر نمي‌گذارد؟
بعید مي‌دانم. پرسپولیس برای قهرمانی فقط به یک پیروزی احتیاج دارد و کار تقریبا تمام شده است‌. من فکر مي‌کنم برانکو و بازیکنان  باید تمام تمرکزشان را روی آسیا بگذارند تا به مرحله بعد صعود کنند.


حضور رامین رضاییان مي‌توانست به تیم کمک کند؟
مطمنا اگر رامین بود مي‌توانست به تیم کمک کند البته نه این دیدار بلکه در ادامه راه هم مي‌توانست عصای دست برانکو و پرسپولیس باشد ولی دیگر صحبت در این مورد فایده‌ای ندارد.


رامین جزو سرمایه باشگاه بود و به قول شما به درد این بازی و ادامه کار در آسیا مي‌خورد، آیا بهتر نبود برانکو موضوع را مدیریت مي‌کرد تا چنین روزهایی به مشکل نخورد‌؟‌  
به نظر من باشگاه باید موضوع را مدیریت می‌کرد تا مشکل حل شود‌. باشگاه باید یکی به نعل مي‌زد و یکی به میخ. باید طوری کار مي‌کرد که نه برانکو ناراحت شود و نه رامین را از دست مي‌داد‌. به هر حال موضوع تمام شده و دیگر کاری نمي‌شود کرد‌.


نیمکت پرسپولیس هم خالی است، در این مورد چه نظری دارید‌؟‌
متاسفانه همینطور است، برانکو گزینه تعویض مناسب نداشت البته بازیکنان خوبی چون علوان‌زاده و کرملاچعب را در روی نیمکت داشت ولی استفاده از این جوان‌ها ریسک است‌. اما اگر در ادامه لیگ که قهرمانی مشخص شده از این جوان‌ها استفاده کند می‌تواند برای آینده روی این بازیکنان در آسیا و نیز بازی‌های سخت در فصل بعد هم حساب کند چون تجربه بازی را به دست آورده‌اند‌. 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.