b_Newsطارمی مثل پیوس و دایی است و تا دقیقه 90 بوی گل می‌دهد

فنونی‌زاده: نورافکن باید به لحاظ شخصیتی خودش را بالا ببرد

b_News صبا چرک بازی می‌کند اما نمی‌تواند جلوی استقلال مقاومت کند/ برزای زودتر به زمین می‌آمد لکوموتیو را می‌بردیم
تاریخ: 1396/01/24
زمان: 11: 23
نوع: خبر
پیشکسوت باشگاه استقلال معتقد است بازیکنی مثل امید نورافکن که با 20 سال سن در یکی از بهترین تیم‌های آسیا بازی می‌کند باید به لحاظ شخصیتی هم خودش را بالا ببرد.

به گزارش سایت گل، مهدی فنونی‌زاده پیشکسوت باشگاه استقلال معتقد است بازیکنی مثل امید نورافکن که با 20 سال سن در یکی از بهترین تیم‌های آسیا بازی می‌کند باید به لحاظ شخصیتی هم خودش را بالا ببرد و به هم‌تیمی‌ها و بزرگ‌ترهای خودش در باشگاه احترام بگذارد. نه اینکه چنین مسایل حاشیه‌ای را ایجاد کند و از ترکیب خارج شود.

 

استقلال در تاشکند مقابل لکوموتیو به تساوی رسید، بازی چطور بود؟
نیمه اول چنگی به دل نمی‌زد اما در نیمه دوم با آمدن خسرو حیدری و بهنام برزای استقلال بهتر شد. احساس کردم وریا غفوری خسته است و آسیب‌دیده‌ هم بود و اگر مهره‌‌چینی منصوریان بهتر بود، احتمال داشت سه امتیاز را بگیریم.

 

لکوموتیو را چطور تیمی دیدید؟
به نظر من آن تیمی که در تهران مقابل ما بازی کرد بهتر بود. آنها در تهران بهتر بازی کردند اما در آنجا فکر می‌کردند چون میزبان هستند تیم سرحال‌تر و قبراق‌تری‌اند و می‌توانند راحت نتیجه بگیرند اما این‌طور نشد. حتی دقیقه 90 ضربه کاشته کاوه رضایی هم باید گل می‌شد که متاسفانه نشد. به نظر من بهنام برزای باید زودتر به زمین می‌آمد و منصوریان اگر او را زودتر می‌آورد استقلال برنده زمین بود.

 

در مورد اتفاقاتی که پیرامون امید نورافکن رخ داده، چه نظری دارید؟
من در جریان اتفاقات داخل تیم نیستم اما چند تا بازی از امید نورافکن دیده‌ام. او آینده بسیار درخشانی دارد و یکی از بهترین هافبک‌های ایران خواهد شد. به‌شرطی که روی اعصابش تسلط داشته باشد. او باید از نظر شخصیتی بهتر شود. چون بازیکنی که با 20 سال سن در یکی از بهترین تیم‌های آسیا بازی می‌کند باید از نظر شخصیتی خودش را بالا ببرد.

 

نورافکن دو بازی نبود و استقلال نتوانست ببرد، به نظر شما عدم حضور او تا این حد در روند تیمی استقلال نقش دارد؟
نه، به او ربطی ندارد. اما یک‌مقدار تاثیرگذار هست چون نورافکن با امید ابراهیمی هماهنگ شده بود و تیم بهتر کار می‌کرد. امید نورافکن باید بداند در چه جایگاهی است و خوشایند نیست که او با دوست و همبازی‌اش در هنگام بازی روی نیمکت درگیر شود چراکه آن‌ همه تماشاگر و بیننده تلویزیونی آن صحنه‌ها را می‌بینند. ضمن اینکه یعقوب کریمی از او قدیمی‌تر است و یک مقدار احترام به بزرگ‌تر در باشگاه خوب است.

 

استقلال این هفته با صبا بازی دارد، چه تصوری از این بازی دارید؟
صبا نیم‌فصل دوم تیم خیلی خوبی نشان داده، البته از صبا تیم آنچنانی ندیدم اما دو، سه تا مهره خیلی خوب دارند. هرچند که نمی‌توانند جلوی استقلال مقاومت کنند. صبا یک‌مقدار چرک بازی می‌کند. آنها در نیم‌فصل دوم خوب امتیاز گرفتند و بازی آسانی نداریم. منصوریان می‌داند مقابل این‌جور تیم‌ها چطوری بازی کند و می‌رویم استادیوم تا پیروزی استقلال را مقابل صبا جشن بگیریم.

 

پرسپولیس هنوز قهرمان لیگ نشده، ممکن است سرنوشت قهرمانی در این هفته‌های آخر عوض شود؟
نه، پرسپولیس تیم خیلی خوبی است و خوب هم بازی می‌کند و قهرمانی‌اش مسجل شده. اما من می‌خواستم در مورد مهدی طارمی صحبت کنم چون در بازی الریان آن پنالتی چیپ را زد و هواداران، رسانه‌ها و پیشکسوتان پرسپولیس به او پریده‌اند. به نظر من چنین رفتاری با بازیکن بزرگی مثل طارمی خوب نیست. مهدی یک بازیکن زحمتکش و گلزن و خوب است. او پارسال آقای گل لیگ شد و امسال هم بهترین گلزن لیگ است. باید یک مقدار به او روحیه بدهند. چون مهدی مثل فرشاد پیوس و علی دایی است و تا دقیقه 90 بوی گل می‌دهد. مهدی طارمی یک‌مقدار احساسی است و اگر روی اعصابش نروند می‌تواند گل بزند. قطعا در تمرینات پرسپولیس تمرین پنالتی هم شده و مهدی بهترین پنالتی‌زن تیم بوده که ضربه پنالتی را به او دادند. به هر حال پنالتی هم خراب می‌شود اما اگر با اعصاب او بازی نمی‌کردند مطمئنا مهدی تا دقیقه 90 یک گل برای پرسپولیس می‌زد. اما متاسفانه اجازه ندادند او کارش را بکند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.