b_Newsامید ابراهیمی تمدید کند خسرو را هم نگه می‌دارد

یا هردو یا هیچ کدام!

تاریخ: 1396/01/24
زمان: 12: 43
نوع: خبر
سرنوشت خسرو حیدری در استقلال هنوز نامشخص است. شماره دو آبی‌ها در سن 34 سالگی توان بدنی و آمادگی فنی سال‌های گذشته را ندارد.

مهدی اسماعیل‌پور / سرنوشت خسرو حیدری در استقلال هنوز نامشخص است. شماره دو آبی‌ها در سن 34 سالگی توان بدنی و آمادگی فنی سال‌های گذشته را ندارد. البته منتقدان خسرو معتقدند که فوتبال او در همان سال جام جهانی برزیل یعنی حدود سه سال پیش تمام شد. درست از وقتی که کارلوس کی‌روش هم روی نام او خط قرمز کشید و نفراتی چون رامین رضاییان، وریا غفوری و عقیل کعبی را جایگزین او کرد. آخرین فصلی که خسرو بازی‌های درخشانی انجام داد به لیگ دوازدهم حرفه‌ای یعنی آخرین قهرمانی استقلال در لیگ برتر برمی‌گردد.


سیر نزولی شماره 2
حیدری به دلیل مصدومیت تقریبا نصف بازی‌های لیگ سیزدهم را از دست داد. با این وجود سه پاس گل به هم‌تیمی‌هایش داد. خسرو در لیگ چهاردهم هم با مشکل مصدومیت دست و پنجه نرم می‌کرد اما عملکرد نسبتا قابل قبولی داشت. پنج پاس گل و یک گل زده کارنامه او در آخرین سال مربیگری قلعه‌نویی در استقلال بود. او در تیم پرویز مظلومی عملکرد متوسطی داشت. چهار پاس گل داد و یکبار هم پنالتی گرفت. سیر نزولی شماره دو در این فصل هم ادامه داشت تمام کارنامه حیدری در لیگ پانزدهم به دو پاس گل خلاصه می‌شود. یکی در هفته دوم مقابل استقلال خوزستان که با شکست دو بر یک شاگردان علیرضا منصوریان همراه بود و دیگری در هفته بیست و دوم برابر ذوب‌آهن که استقلال دو بر صفر برنده از میدان خارج شد. خسرو در لیگ قهرمانان آسیا هم مقابل الاهلی امارات یک پاس گل به امید ابراهیمی داد اما با گل دقایق آخر حریف اماراتی این گل و پاس گل هم بی‌ثمر ماند.


امید به ماندن خسرو
امید ابراهیمی باثبات‌ترین بازیکن این فصل استقلال و از موثر‌ترین بازیکنان سال‌های اخیر آبی‌پوشان است. از طرف دیگر تنها استقلالی است که همیشه مورد نظر کی‌روش قرار داشته و در تمام اردو‌ها حاضر بوده است. علیرضا منصوریان روی تمدید قرارداد امید ابراهیمی تاکید می‌کند و در کنار کاوه رضایی و امید نورافکن اصرار فراوانی روی تمدید قرارداد این سه نفر دارد. اما شنیده می‌شود امید برای ماندن روی حفظ خسرو حیدری هم تاکید دارد. البته حیدری تا پایان لیگ هجدهم با استقلال قرارداد دارد. یعنی او تا فصل 98-97 بازیکن استقلال محسوب می‌شود. با وجود قرارداد سه ساله‌ای که خسرو در ابتدای فصل با نظر علیرضا منصوریان امضا کرد نمایش ضعیف او باعث شده تا صحبت‌هایی درباره قرار گرفتن نامش در لیست مازاد شنیده شود. حتی جانشین‌های احتمالی او هم مشخص شده‌اند. عقیل کعبی، رامین رضاییان و مهدی شیری که در نفت شاگرد منصوریان بود و امسال بیشتر از خسرو در پیکان پاس گل داده است از جمله گزینه‌های مطرح شده هستند. خسرو کسی بود که امسال به کمک علیمنصور آمد و امید را برای او در استقلال حفظ کرد. به نوعی می‌شود گفت سرمربی استقلال وام‌دار خسرو است. برای همین هم منصوریان در کنار رحمتی از حیدری به عنوان دست چپ و راست خودش نام برد. لقبی که ستاره‌هایی چون بختیار رحمانی و کاوه رضایی هم نگرفتند. حالا می‌گویند در صحبت‌های ابتدایی به صورت تلویحی اعلام کرده با بودن خسرو در استقلال می‌ماند. اگر مسایل فنی و آمار تحلیلی بگوید خسرو دیگر در حد استقلال نیست اما شماره شش می‌تواند تمام این تحلیل‌ها را وتو کند.


معادله حیدری، ابراهیمی و منصوریان
نقش خسرو در استقلال بیشتر از یک بازیکن است. در روزهایی که رابطه منصوریان و مهدی رحمتی شکرآب شده بود این خسرو بود که در کنار ابراهیمی خلاء کاپیتان اول را در تیم پر کردند و دست چپ و راست علیمنصور شدند. البته در این ماجرا نباید شایعه‌هایی که شنیده می‌شد را هم نادیده گرفت. می‌گفتند رحمتی با توجه به ناآمادگی خسرو نسبت به بازی کردن او معترض بود و از منصوریان می‌خواست تا از بازیکن دیگری در این پست استفاده کند اما آنجا هم خسرو و امید در یک جبهه بودند و سرانجام هم کفه ترازو به سود آنها سنگینی کرد! با توجه به شنیده و تجزیه و تحلیل‌ها از حالا می‌شود گفت خسرو هم با ماندن امید در استقلال می‌ماند. البته او باید بپذیرد که دیگر بازیکن فیکس نیست. موضوعی که بازی‌های اخیر نشان می‌دهد شماره دو با آن کنار آمده و احتمالا پذیرفته است. در دو فصل یا حداقل یک فصل پیش رو حیدری می‌تواند به عنوان یک بازیکن باتجربه و بزرگ‌تر در بیرون زمین و یک تعویض طلایی داخل زمین عصای دست منصوریان باشد و به کار سرمربی جوان آبی‌ها بیاید. به خصوص اگر پای ماندن یا رفتن یک امید ابراهیمی شگفت‌انگیز در میان باشد!