b_Newsشایعه کردند من از مسلمان خوشم نمی‌آید اما او برند خودش است نه من

برانکو: از کی‌روش انتظار دارم در مورد محسن جدی‌تر فکر کند

b_News سيدجلال تمديد كرد، سروش هم پایان فصل تمدید می‌کند
تاریخ: 1396/01/24
زمان: 12: 41
نوع: خبر
مهندس مسلمان لقبی است که هواداران پرسپولیس به او داده‌اند.

احد علوی/ مهندس مسلمان لقبی است که هواداران پرسپولیس به او داده‌اند. همان‌هایی که دو فصل پیش هیچ شانسی برای بازی کردنش در پرسپولیس قائل نبودند و حتی خرید او از سوی باشگاه را تحمیلی می‌دانستند. در آن برهه وقتی محسن مسلمان و ایمان صادقی به پرسپولیس آمدند شایعه دلال‌بازی برای جذب آنها از سوی اطرافیان طاهری درست به مانند ماجرای اوکراینی‌ها در این فصل مطرح شد. با این تفاوت که مسلمان ماند و مهندس شد ولی اوکراینی‌ها آن‌قدر بی‌کیفیت بودند که جدا شدند.
زمانی‌که مسلمان با چشم‌های خونین به دلیل بیماری عفونی بر سر تمرین پرسپولیس حاضر شد، جلد روزنامه گل به این حضور پرداخت و مسلمان را خریدی نه‌چندان خوب عنوان کرد که البته آن زمان بازی نکردن او و عدم حضورش در ترکیب 18نفره پربیراه نبود.
مهندس این روزهای فوتبال ایران کسی بود که حاضر شده بود به‌خاطر هزار تومان به استقلال منصوریان برود. اما حالا با میلیاردها هم حاضر نیست از دم دفتر باشگاه استقلال هم رد شود چرا که محبوب پرسپولیسی‌ها شده است.
محسن مسلمان در دو فصل اخیر آن‌قدر چشم‌نواز بازی کرد که حتی حضور سروش رفیعی هم خللی در عملکرد او ایجاد نکرد.
برانکو دو فصل پیش و درست در شرایطی که مسلمان تصمیم به جدایی از پرسپولیس گرفته بود به او می‌گوید: «یا باید مبارزه کنی و خودت را به من ثابت کنی یا اینکه می‌توانی به  دیگر تیم‌های پایین جدول بپیوندی و مثل یک بازیکن معمولی به فوتبالت ادامه دهی.»
آن زمان حتی مسلمان طبق گفته نزدیکانش یک روز در آشپزخانه درفشی‌فر آن‌قدر عصبانی می‌شود که بغضش می‌ترکد و صحبت‌های یکی از نزدیکانش با او تصمیمش برای جدایی را به تعویق می‌اندازد. حتی همان زمان گفته می‌شود مسلمان قصد داشته بعد از بازگشت از مراسم تشییع هادی نوروزی برای رضایتنامه به دفتر باشگاه برود. ولی اطرافیان او جلوی این کارش را گرفتند تا در نهایت در بازی مقابل پیکان برانکو به او میدان دهد. هرچند در آن بازی مسلمان عملکرد خوبی نداشت اما برانکو بدون توجه به نظر رسانه‌ها و پیشکسوتان چیزهایی در مسلمان دید که به میدان دادن به او امیدوار شد. اتفاقات آن زمان پیش‌زمینه‌ای شد تا مهندس پرسپولیس به این جایگاه برسد.
با برانکو درخصوص مسلمان و همچنین تمدید قرارداد سروش رفیعی صحبت کردیم.


فکر می‌کردید مسلمان را که روزی نمی‌خواستید اینگونه به مرد اول خط میانی‌تان تبدیل شود؟
مسلمان فصل گذشته به پرسپولیس آمد و دیر به ما ملحق شد. در هشت هفته نخست فصل در رقابت با سایر بازیکنان در ترکیب اصلی قرار نگرفت. آن زمان شایعه کردند که من او را نمی‌خواستم یا اینکه از مسلمان خوشم نمی‌آمده. در دنیا بازیکنی وجود ندارد که مربی او را نخواهد یا از او بدش بیاید. بلکه مربی تلاش می‌کند بهترین بازیکنان را که با تفکرات او آشنا هستند به میدان بفرستد. همه بازیکنان باید تلاش کنند و خودشان را در خدمت تیم بگذارند. مسلمان هم همین کار را کرد و بعد از یک مدت با تیم تطبیق پیدا کرد و دیدید که بعد از هشت هفته به تیم اضافه شد.


خیلی‌ها می‌گویند شما با مسلمان کاری کردید که تبدیل به یک برند در پرسپولیس شد و راحت بگویم امضای شما پای بازی مسلمان دیده می‌شود.
مسلمان برند من نیست بلکه برند خودش است. هر کاری که می‌کند نتیجه‌اش را خودش می‌بیند. من و دستیارانم اینجا هستیم تا به بازیکنان کمک کنیم. مسلمان یک خصوصیت خوبی دارد که می‌خواهد مدام پیشرفت کند.


جدا از سایر ملی‌پوشان خیلی از هواداران پرسپولیس علاقه دارند تا بازی‌های مسلمان را در تیم‌ملی ببینند.
من هم چنین انتظاری دارم. از کی‌روش این انتظار می‌رود که در مورد مسلمان جدی‌تر فکر کند.


شما یک مهندس دیگر هم دارید و آن سروش رفیعی است. فکر می‌کنید فصل آینده در پرسپولیس بماند؟
بله جای نگرانی نیست. سروش در پرسپولیس می‌ماند و قراردادش را در پایان فصل تمدید می‌کند.