b_Newsبازی بعد آسیایی را در فولادشهر ببریم تقریبا صعودمان قطعی شده است

احسان پهلوان: رفتن به استقلال؟! یک سال دیگر با ذوب آهن قرارداد دارم

تاریخ: 1396/01/24
زمان: 14: 01
نوع: خبر
هافبک گلزن ذوب‌آهن برد مقابل بنیادکار را یک پیروزی دلچسب برای بالا رفتن شانس صعود شاگردان مجید حسینی مي‌داند‌.


سیدیاسر رضوی / هافبک گلزن ذوب‌آهن برد مقابل بنیادکار را یک پیروزی دلچسب برای بالا رفتن شانس صعود شاگردان مجید حسینی مي‌داند‌. احسان پهلوان در لیگ هم شانس آسیایی شدن تیمش را بالا مي‌داند و در مورد اینکه گفته مي‌شود امسال از ذوب‌آهن جدا خواهد شد هم گفت که یک سال دیگر با این تیم قرارداد داشته و همه چیز در انتهای فصل مشخص خواهد شد اما اولویت نخست‌اش را همچنان سبزپوشان نصف جهان مي‌داند‌.  


برد خوبی برابر بنیادکار به دست آوردید که ذوب‌آهن را برای صعود از گروه مدعی کرد‌. بازی چطور بود؟
بازی سختی بود و واقعا تیم بنیادکار ما را در این مسابقه اذیت کرد و فشار آورد‌. بازی قبل را باخته بودند و مقابل ما نمایش خیلی خوبی داشتند‌. با این حال ما موقعیت‌هاي زیادی داشتیم که اگر تبدیل به گل مي‌شد با اختلاف بیش از دو گل آنها را شکست مي‌دادیم‌. با این وجود خدا را شکر برنده این بازی مهم و دشوار شدیم و توانستیم دل هواداران ذوب‌آهن را شاد کنیم‌.


با این پیروزی و با توجه به مدعی شدن خودتان و همچنين دو بازی سختی که پیش رو دارید چقدر امیدوار به صعود ذوب‌آهن هستید؟
گروه سختی داریم‌. از یکسو با العین امارات بازی داریم که سال قبل فینالیست لیگ قهرمانان آسیا شد و الاهلی عربستان هم از بهترین تیم‌هاي این کشور است‌. مقابل الاهلی دیدید که بازی خوبی به نمایش گذاشتیم و به نظرم یک بازی در فولادشهر داریم که اگر با برد تمامش کنیم به احتمال فراوان صعود مي‌کنیم‌.


ذوب‌آهن اندک شانسی هم برای آسیایی شدن دوباره در لیگ دارد‌. این هفته با پیکان بازی دارید که یک بازی مهم و سرنوشت ساز است‌. کار تیم را برای لیگ و دوباره آسیایی شدن چطور مي‌بینی؟
در این چند هفته اخیر ذوب‌آهن بازی‌هاي خوبی را به نمایش گذاشت. با اینکه خوب گل مي‌زدیم ولی روی غفلت گل مي‌خوردیم و بازی مساوی مي‌شد‌. ان‌شاء‌ا.‌.. این سه، چهار هفته را با قدرت کار را پیش ببریم تا در صورت برد تراکتورسازی و شکست تیم نفت بتوانیم و کسب رتبه چهارم سهمیه آسیا را به دست بیاوریم‌. بازی با پیکان هم خیلی سخت است چون تیم خوبی هستند و بازی آنها را مقابل پرسپولیس دیدیم‌. امیدوارم در یک بازی سخت بتوانیم یک نمایش خوب داشته باشیم و در این بازی خارج از خانه که مهم و سرنوشت ساز است با برد به اصفهان برگردیم‌.


در خبرها آمده بود که احتمالا از ذوب آهن جدا مي‌شوی و با توجه به استقلالی بودن پدرت گفته مي‌شود مقصد بعدی تو این تیم است؟
من یک سال دیگر با ذوب‌آهن قرار دارم و هنوز هیچ چیز مشخص نیست چون در فوتبال ایران همه چیز در آخرین دقایق مشخص مي‌شود و فعلا زود است در مورد این مسایل صحبت کنیم و با هیچ کس یا تیمی در این مورد صحبتی نکرده ام و همه حرف هایی که در مورد من گفته مي‌شود به هیچ وجه درست نیست‌.  


این یعنی به جدایی هم فکر مي‌کنی و به نظرت آیا ذوب‌آهن شرایط لازم را دارد تا تو را دوباره به تیم ملی برساند و به قولی دیگر برای فوتبال آن را کوچک نمی‌بینی؟
اصلا اینگونه نیست چون ذوب آهن بدون شک یکی از بهترین تیم‌هاي ایران است و همه این را مي‌دانند‌. تیمی که برای دو سال مداوم قهرمان جام حذفی شده و اگر امسال هم بدشانسی نمی آورد یکی از مدعیان قهرمانی بود‌. تیمی با ساختار مدیریتی و خوب که از هر لحاظ بهترین تيم ایران است‌. من در ذوب‌آهن بزرگ شده‌ام و با اینکه هیچ چیز مشخص نیست و قرارداد دارم اما همیشه اولویتم ذوب است چون تیم کوچکی نیست و در آن راحت هستم.