b_Newsاز من گله کردند که نباید نظرم را درباره کاندیداتوری اعلام می کردم

محمد طلایی: افرادی که در شورای شهر بودند، دیگر نمی توانند به کشتی کمک کنند!

تاریخ: 1396/01/25
زمان: 23: 51
نوع: گفتگو
طلایی معتقد است افرادی که قبلا می توانستند به کشتی کمک کنند، حالا دیگر نمی توانند. چون سرشان شلوغ است!

حامد جیرودی/ این روزها، بحث های انتخاباتی داغ شده و هر چه به روزهای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نزدیک تر می شویم، شور و هیجان بیشتری در جامعه حاکم می شود. نکته جالب و البته بسیار عجیب این است که هر کسی این قابلیت را در خود می بیند که کاندیدای ریاست جمهوری شود!
در این میان، محمد طلایی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد به نکته مهمی اشاره و در صفحه اینستاگرام خود با انتشار عکس مایکل فلپس شناگر مطرح آمریکایی نوشت:« مثل مایکل باشیم. مایکل 28 تا مدال المپیکی داره اما تو هیچ انتخاباتی کاندید نشده چون مایکل می دونه هر کاری تخصص خاص خودشو می خواد...»
اما گویا این موضوع حاشیه هایی را نیز در پی داشته است و عده ای به این پست طلایی اعتراض کرده اند تا او در توضیح این پست بنویسد:« با عرض معذرت از همه بزرگان فقط نظر شخصی بنده بوده و در مورد هیچ شخص خاصی وجود ندارد. یا علی مدد».
این موضوع باعث شد تا به سراغ طلایی برویم و با او درباره پستی که گذاشته و انتخابات و همچنین شرایط تیم ملی برای سال جدید صحبت کنیم. طلایی در گفت و گویی که با «گل» داشت، معتقد است افرادی که قبلا می توانستند به کشتی کمک کنند، حالا دیگر نمی توانند. چون سرشان شلوغ است!

 

محمد آقا از تیم ملی چه خبر؟
سلامتی. ما اردوی ما به پایان رسیده و اردوی جدید هم از روز 28 فروردین ماه آغاز خواهد شد.

 

اردوی قبلی چطور بود؟
خیلی خوب بود. در این اردو روی استقامت بچه ها و حرکاتی که قرار است به کار آن ها بعد از جام جهانی اضافه شود کار کردیم تا نقاط ضعف شان برطرف شود.

 

به موفقیت در مسابقات کشورهای اسلامی امیدوار هستید؟
بله ما همیشه امیدوار هستیم و با این هدف در رقابت های مختلف شرکت می کنیم که به موفقیت برسیم.

 

فکر می کنید سطح بازی های کشورهای اسلامی بالا باشد؟
به نظرم باید خوب باشد. چون خود آذربایجان که میزبان مسابقات است از تیم های مدعی کشتی است. ضمن این که ترکیه هم قرار است شرکت کند و خود ما هم هستیم و در کل با حضور تیم های دیگری فکر می کنم مانند بازی های آسیایی باشد.

 

سالی که گذشت، با موفقیت های خوبی برای کشتی ایران همراه بود.
بله همین طور است ما بعد از 16 سال در المپیک صاحب مدال طلا شدیم و بعد از آن در جام جهانی هم به قهرمانی رسیدیم و فکر می کنم نتایج موفقیت آمیزی کسب کردیم.

 

به نظرتان در سال جدید هم بتوانید این روند را ادامه دهید؟
آرزو می کنم که این اتفاق بیفتد و با دعای خیر مردم بتوانیم به نتایج خوبی برسیم.

 

از بحث کشتی که خارج شویم، می خواهم این سوال را از شما داشته باشم که قصد ندارید در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنید؟
نه من اصلا قصد چنین کاری را ندارم.

 

آخر می دانید که این روزها افراد زیادی از اقشار مختلف جامعه برای ریاست جمهوری کاندیدا شده اند!
بله کاملا در جریان هستم. البته خود من هم یک نظری دادم که یک سری از دوستان گله کردند که چرا نظرم را عمومی اعلام کرده ام و نباید این کار را می کردم.

 

منظورتان همان پست مایکل فلپس است؟
(می خندد) بله همان پست.

 

اما شما به عنوان محمد طلایی یک شخصیت حقیقی دارید و به عنوان سرمربی تیم ملی یک شخصیت حقوقی و مشکلی ندارد که نظرتان را به گوش دوستداران ورزش برسانید.
بله اما یک سری ها از حرف های من ناراحت شدند اما من اعلام کردم که منظورم با شخص خاصی نبوده است اما آن ها معتقدند نباید این نظرم را اعلام می کردم!

 

اما شما سال های زیادی است که در ورزش حضور داشته اید و افتخارات زیادی هم به دست آورده اید اما کاندیدای جایی هم نشده اید.
بله من سال های زیادی است که در خدمت تیم های ملی کشتی هستم و اگر کمکی از دستم برآمده، در راه رشد ورزش انجام داده ام. اتفاقا سال های قبل که در فولادشهر اصفهان بودم به من پیشنهاد می شد که بروم اما من قبول نکردم. شاید هم چون آدم ساده ای هستم و ساده فکر می کنم!

 

الان تعدادی از دوستان و هم تیمی های سابق شما در شورای شهر هستند که انتقادهای زیادی به حضور آن ها می شود. البته نظر افراد متفاوت است و خودشان معتقدند حضورشان در شورای شهر لازم است و تخصص لازم را دارند و می توانند کمک کنند!
بله همین طور است. اما چیزی که من دیدم و حس کرده ام این است که اگر این افراد قبلا می توانستند به کشتی کمک کنند، الان دیگر آن قدر سرشان شلوغ است که دیگر نمی توانند این کار را بکنند. چون کسی می تواند به ورزش کمک کند که سرش خلوت باشد و بتواند زحمت بکشد!