b_Newsمصاف اول با فایتر برزیلی

علی اکبری: اولین کمربند قهرمانی MMA را برای ایران می گیرم

تاریخ: 1396/01/26
زمان: 10: 55
نوع: گفتگو
امیر علی اکبری فایتر ایران در مسابقات MMA روز یکشنبه باید به مصاف گرونیمو موندراگون برزیلی برود تا گام اول را برای گرفتن کمربند قهرمانی رایزین محک بردارد.

نگار رشیدی

11 دی 1395 امیر علی اکبری در فینال رقابت های MMA مقابل میکرو فیلیپوویچ حاضر شد اما نتوانست کمربند قهرمانی این مسابقات را از چنگ حریف باتجربه اش در بیاورد و به جایزه 85 هزار دلاری مسابقه اکتفا کرد. البته این جایزه چیزی نبود که این فایتر ایران دنبالش بود. او هنوز نگاهش به کمربند قهرمانی است تا بر بالاترین سطح MMA بایستد.

علی اکبری همان زمان گفت تجربه کمترش نسبت به حریف او را از قهرمانی دور کرد. حالا اما این فایتر سختکوش دوباره به ژاپن برگشته تا در شهر توکیو با حریفان سرشاخ شود. علی اکبری برای این مسابقات هم علیرضا استکی را در کنار خود دارد. مربی تیم ملی بوکس که اعتقاد زیادی به شاگردش دارد و دیدن او روی سکوی قهرمانی را دور از دسترس نمی داند.

استاد و شاگرد پیش از سفر به ژاپن به جمکران رفتند تا یک ریکاوری روحی داشته باشند. علی اکبری در نخستین دیدار باید روز یکشنبه رقیب برزیلی را از پیش رو بردارد. او در گفت و گو با «گل» ابراز امیدواری کرد بتواند کمربند قهرمانی را در این دوره از آن خود کند.

 

بعد از چند ماه دوباره به ژاپن برگشتید تا با تجربه بیشتر رقابتی دیگر داشته باشید. این تجربه چقدر به شما در راه رسیدن به قهرمانی کمک خواهد کرد؟

خدا را شکر این بار خیلی باتجربه تر از مسابقه قبل هستم و خیلی بهتر تمرین کردم. امسال مسابقات به صورت تک بازی است و امیدوارم بتوانم با توجه به تمریناتی که داشتم و تجربه ای که از فایت های قبلی به دست آوردم، در این بازی خیلی بهتر از سال گذشته عمل کنم.

 

در اولین گام هم باید به مصاف حریف برزیلی بروید.

بله، گرونیمو موندراگون حریفی قدیمی و خیلی باتجربه است. او نزدیک 55 بازی حرفه ای دارد. بیشتر بازی هایش را دیده ام و آنالیز خوبی روی او داشتیم. ان شاءا... این آنالیزها جواب دهد.

 

مسابقه بعدی تان چه زمانی برگزار می شود؟

دو مسابقه در برج 9 و 10 میلادی برگزار می شود که من در یکی از آنها شرکت می کنم. اما هنوز برنامه را به من ندادند. قرار است بعد از بازی برنامه را به من بدهند.

 

علیرضا استکی گفته یاد دادن بوکس به کشتی گیر سخت است اما گویا شما پیشرفت خوبی در بوکس داشتید. برای شما هم سخت است؟

من نمی خواهم بوکسور شوم. شاید نسبت به کسی که تا حالا ورزش نکرده سخت تر باشد. کسی مثل من که چندین سال کشتی گرفته به خاطر عضلاتی که دارد سخت تر باشد. ضرباتی که ما در MMA می زنیم با ضرباتی که در خود بوکس زده می شود کمی متفاوت است. علی آقا هم تا جایی که می توانسته به من کمک کرده و خدا را شکر از تمریناتی که داشتیم راضی هستم.

 

برای این مسابقه هم آهنگ اختصاصی تان را می گذارید؟

بله این آهنگی که خواننده ای به نام سوگند زحمت کشیدند را تا جایی که امکانش باشد و شرایطش پیش بیاید استفاده می کنم. چون آهنگ به اسم خودم است و از آن انرژی می گیرم و آن را خیلی دوست دارم، فکر می کنم تا سال ها از این آهنگ استفاده کنم.

 

کمربند این دوره را برای امیر علی اکبری بدانیم؟

به امید خدا. امسال تمام تلاش من این است که بتوانم کمربند رایزین را بگیرم. دست خدا که همیشه همراه مان هست، امیدوارم امسال بیشتر کمک مان کند تا بتوانیم اولین کمربند حرفه ای MMA را برای ایران به ارمغان بیاوریم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.