b_Newsاستقلال در دور برگشت عالی کار کرده است ولی صبا به دنبال برد است

مرفاوی: سمت من نیایند ناراحت نمی شوم اما به بازیکنی نمی گویم سمت کسی برود

تاریخ: 1396/01/25
زمان: 14: 44
نوع: خبر
سرمربی صبای قم گفت: سعی می کنیم برابر استقلال نتیجه خوبی بگیریم و باید از حیثیت و شرافتمان دفاع کنیم.

به گزارش سایت روزنامه گل، صمد مرفاوی در کفنرانس خبری پیش از مسابقه با استقلال تهران گفت: بازی با استقلال برای هر دو تیم مهم و حساس است. ما سعی داریم شرایطمان در پایین جدول بهتر کنیم و استقلال هم می خواهد نایب قهرمانی را به دست بیاورد. استقلال تیم خوب و قابل احترامی است و زمانی در آن بازی و مربیگری کردم. هواداران استقلال را از خودم می دانم و یک خانواده هستیم ولی شرایط طوری است باید بتوانیم از حیثیت و شرافت خودمان دفاع کنیم.
وی با بیان اینکه سعی داریم بازی خوبی ارائه دهیم، ادامه داد: استقلال تیم قابل احترامی است ولی ما هم به دنبال نمایش خوب هستیم تا سه امتیاز را بگیریم. باید سعی کنیم اشتباهات کمتری داشته باشیم تا به خواسته خودمان برسیم. امیدوار هستیم با انگیزه و روحیه بچه ها با تلاش و انگیزه بیشتر نتیجه خوبی بگیریم تا در جدول به نفعمان باشد که امیدوار به انجام این کار هستیم.
سرمربی صبای قم تصریح کرد: استقلال در نیم فصل اول مشکلاتی داشت ولی در دور برگشت بازی و نتایج خوبی ارائه می دهد. تنها نتیجه گیری را قبول ندارم و نمایش و با برنامه بودن تیم هم مهم است که استقلال نتایج خوبی همراه با عملکرد قابل قبولی داشته و به همین دلیل نتایج خوبی گرفته است. امیدوار هستم استقلال در آسیا موفق شود.
مرفاوی  درمورد اینکه برنامه ای برای آشتی رحمتی و عمران زاده دارد، گفت: من با هیچ بازیکنی صحبت نمی کنم. بازیکنان خودشان عاقل و بالغ هستند و می دانند سمت چه کسی بروند یا نه. اصلا اعتقادی به این موضوع ندارم که طرف کسی بروید یا نروید. اگر بازیکن استقلال هم سمت من نیاید ناراحت نمی شوم. فوتبال است و بازیکن باید تمرکز داشته باشد. به نظر شخص من اگر بازیکنی دوست دارد به سمت شخص دیگری برود همان در بیرون از رختکن این کار را انجام دهد وگرنه روی نیمکت خیلی اعتقاد ندارم بازیکن یا شخص دیگری به سمت کسی برود اما در فرهنگ و فوتبال ما این مسائل مرسوم بوده و خیلی خوب است اما اگر بازیکنی هم نیامد به شخصه گله ای نمی کنم.
وی ادامه داد: جایگاه ما پایین جدول نیست چون نیم فصل را بیهوده هدر دادیم. رتبه ما این نیست که الان باید برای بقا بجنگیم ولی وضعیت همین است و ما باید 100 درصد هم ردیفان خود را ببینیم و در بازی کارمان را به درستی انجام دهیم.
سرمربی استقلال درخصوص تاثیر بازی استقلال برای آنها گفت: هر دو تیم در مسابقه فردا از هم شناخت دارند و آنالیز کردند. بازیکنانی که در ازبکستان بازی نداشتند مطمئنا برایشان برنامه ریزی صورت گرفته تا مقابل ما به میدان بروند. خیلی ها مقابل لوکوموتیو به زمین نرفتند که شایستگی زیادی داشتند و حتی بالاتر هم بودند اما استقلال، استقلال است. چه با خسرو حیدری و چه با وریا غفوری، فرشید اسماعیلی یا حقدوست. فرقی نمی کند. همه بازیکنان استقلال خوب هستند.
مرفاوی پیرامون تصمیم خداحافظی عنایتی اظهار کرد: تصمیمی است که آقای عنایتی گرفته تا با هواداران استقلال خداحافظی کند چون در این تیم نیست. مقابل هوادارش هم قرار نمی گیرد و به دلیل اینکه چندین سال در استقلال بوده، برای آن زحمت کشیده و در همین تیم آقای گل شده است تصمیم داشت در این بازی خداحافظی داشته باشد. گرچه در فوتبال ما به این موضوعات اهمیتی قائل نمی شونداما فکر می کنم کار خوبی بود که آقای عنایتی انجام داد تا برابر کسانی که دوستش دارند و آنها هم به او علاقه دارند و چندین سال برایشان زحمت کشیده است، خداحافظی و تجلیل کند.
وی تصریح کرد: من نوعی یا عنایتی هر چیزی در فوتبال به دست آوردیم و در فوتبال ایران مطرح شدیم و حتی مربیگری یا بازی می کنیم، مدیون هوادارانی هستیم که در گرما و سرما به ورزشگاه آمدند و ما را تشویق و حمایت کردند. جا دارد از تماشاگرانی که فردا به ورزشگاه می آیند تشکر داشته باشم و عنایتی هم همین کار را می کند.
سرمربی استقلال درباره شایعه کم شدن سهمیه آسیایی ایران در لیگ قهرمانان آسیا گفت: هر سال این موضوع را می گویند اما چنین اتفاقی نیافتاده و سهمیه نصفه ای هم که داریم، می رویم و با پیروزی می گیریم. یادم می آید با تیم استقلال سوم شدیم ولی چون صمد مرفاوی سرمربی استقلال بود، می خواستند من را کوچک کنند گفتند با مرفاوی سهمیه آسیایی ایران را هم از دست دادیم و این شایعه را گفتند. این شیطنت ها وجود داشت و با من خیلی خوب بودند!
مرفاوی عنوان کرد: این شایعات را گفتند ولی سال بعد که آقای مظلومی آمد، با همان سهمیه به آسیا رفت. چه اتفاقی افتاد؟ هر سال در استقلال و پرسپولیس می خواهند یک نفر را خراب وضعیف کنند و با آن لجبازی داشته باشند که آن سال نوبت ما بود و خیلی هم شلوغش کردند ولی از آنجایی که خدا عالم است و خودش خیلی ها را رو سیاه می کند این اتفاق نیافتاد.الان هم همین است و می گویند سهمیه کم می شود. شایعات را درست می کنند.
وی تاکید کرد: فوتبال ایران همین است و جایگاه اول آسیا را دارد و با یک برد دیگر به جام جهانی خواهد رفت. حالا هم التعاون، الفتح، لوکوموتیو و ... در فوتبال آسیا چه چیزی در فوتبال آسیا دارند. مگر ما از آنها کمتر هستیم؟ شاید بخاطر مسائلی مثل بدهی امکان چنینی چیزی باشد ولی به لحاظ فنی فوتبال ما در سطح آسیا کیفیتی خوبی دارد و نمونه آن تیم ملی است. کدام تیم ملی در آسیا کیفیت ما را دارد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.