b_Newsطارمی تقصیری نداشت، مقصر برانکو بود که پنالتی را به او داد

عربشاهی: تاکتیک خاصی از برانکو ندیده‌ام و روی خلاقیت بچه‌ها نتیجه می‌گیریم

b_News به طارمی گفتم نگران نباش و روحیه‌ات را از دست نده/ رامین باید حفظ می‌شد چون نیمکت ما خیلی ضعیف است
تاریخ: 1396/01/26
زمان: 11: 23
نوع: خبر
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس از عملکرد برانکو در این تیم انتقاد می‌کند چراکه از نظر او پرسپولیس برانکو تاکتیک خاصی ندارد.

سحر خسروجردی/ ضیاء عربشاهی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس از عملکرد برانکو در این تیم انتقاد می‌کند چراکه از نظر او پرسپولیس برانکو تاکتیک خاصی ندارد و نیمکت تیم هم برای حضور در تورنمنت معتبر و مهمی مثل لیگ قهرمانان آسیا بسیار ضعیف است و به همین دلیل پرسپولیس در این رقابت‌ها دچار مشکل شده است و صعود تیم از گروهش به اما و اگر کشیده است.

پرسپولیس در آزادی مقابل الریان قطر به تساوی رسید، بازی چطور بود؟
الریان تیم خیلی خوبی بود. قبل از بازی هم گفتم که الریان فوتبال را خیلی خوب بلد است. چون آنها از خط دفاع بازیسازی را شروع می‌کنند و یک مثلث قوی در خط حمله دارند. در بازی هم دیدید که مهاجمان آنها خیلی خوب پشت هافبک‌های ما توپ می‌گرفتند و از فضای پشت کامیابی‌نیا خوب استفاده می‌کردند.

پرسپولیس در این بازی موقعیت‌های زیادی داشت، اما چرا نتوانست برنده شود؟
درست است پرسپولیس موقعیت داشت اما من تعجب می‌کنم که چرا برانکو فقط با یک تاکتیک بازی می‌کند و سیستم بازی تیمش را عوض نمی‌کند. وقتی مدافعان آنها قدبلند هستند ما روی ضربات ایستگاهی نباید این‌قدر سانتر کنیم بلکه می‌توانستیم در عمق دفاع آنها صاحب موقعیت شویم. الریان خیلی خوب بازی کرد و پرسپولیس هم برای برد به زمین رفته بود اما روی کارهای تاکتیکی خوب کار نکرد. الریان با برنامه به آزادی آمده بود و روی ضدحمله خیلی خیلی خطرناک بودند و هر ضدحمله آنها بوی گل می‌داد.

مهدی طارمی در این بازی پنالتی چیپ زد که گل نشد. در مورد آن صحنه صحبت می‌کنید؟
من طارمی را مقصر نمی‌دانم. بلکه برانکو مقصر است. چون در آن لحظات فشار زیادی روی طارمی بود. طارمی یکی، دو تا موقعیت را از دست داده بود و روحیه‌اش افت کرده بود. مهم‌ترین اصل برای زدن پنالتی روحیه است و آن ضربه پنالتی را به نظر من باید سروش رفیعی، حسین ماهینی یا محسن مسلمان می‌زد. وقتی در حضور آن‌همه تماشاچی طارمی موقعیت خراب کرد، روحیه‌اش پایین آمده بود و نباید پنالتی می‌زد. در زدن پنالتی مهم‌ترین اصل مسایل روحی و روانی است و طارمی شرایط روحی خوبی نداشت و نباید آن ضربه را می‌زد.

در مورد انتقادات زیادی که از طارمی بعد از آن بازی شد، چه نظری دارید؟
اصلا کار قشنگی نیست. نفس کار غلط است. من دو، سه بار تا طارمی صحبت کردم و به او گفتم نگران نباش و اگر موقعیت خراب کردی روحیه‌ات را از دست نده چون مهاجم چهار تا موقعیت را خراب کند اتفاقی نمی‌افتد. اما همان مهاجم یکی از موقعیت‌ها را گل می‌کند و همان کافی است. مشکل اصلی برانکو بود. چرا او پنالتی را به طارمی داد؟ ضمنا اگر طارمی پنالتی را گل می‌کرد باز هم این‌طور نبود که ما سه، چهار تا به الریان بزنیم چون در بازی رفت هم گل اول را ما زدیم اما در نهایت باختیم و نمی‌شود گفت اگر آن پنالتی گل می‌شد چه اتفاقی می‌افتاد و پرسپولیس حتما برنده می‌شد. برای پرسپولیس مهم این است که از گروهش در آسیا بالا بیاید، حالا سوال من این است که چرا برانکو نباید نیم‌فصل بازیکن بگیرد؟ چرا اوکراینی‌ها که بازیکنان به‌درد نخوری بودند را به پرسپولیس آورد؟ نیمکت ما در حال حاضر ضعیف است و باید رامین رضاییان را تا آخر فصل حفظ می‌کردند. رامین یکی از مهره‌های تیم ملی است و زحمت کشیده تا به اینجا رسیده است. اگر او را نگه می‌داشتند رامین سر جای خودش در دفاع راست بازی می‌کرد و محرمی یک خط جلوتر می‌آمد. با این شرایط رامین همان بازیکن نیم‌فصل اول می‌شد و محرمی هم پیشرفت می‌کرد. چون صادق محرمی اعتمادبه‌نفس بالایی دارد و در فاز حمله خیلی خوب کار می‌کند.

چه تصوری از بازی امروز پرسپولیس مقابل ماشین‌سازی دارید؟
ماشین‌سازی سقوط کرده و این بازی برای آنها فقط از نظر حیثیتی مهم است. چون ماشین‌سازی یک تیم تبریزی است و می‌خواهد از ماهیت خودش دفاع کند. پرسپولیس هم قهرمان شده و من این قهرمانی را تبریک می‌گویم. اما مهم آسیاست. وقتی فوتبال ما در رنکینگ فیفا تیم اول آسیاست، تیمی که چهل میلیون هوادار دارد نباید نیمکت آن این‌قدر ضعیف باشد. مهم‌تر اینکه پرسپولیس تاکتیک خاصی ندارد و اکثر بازی‌ها را با یک گل برده است. که آن‌هم فقط روی خلاقیت فردی بچه‌ها بوده که نتیجه گرفته و تاکتیک خاصی از برانکو ندیده‌ایم. برانکو تنها کاری که می‌کند این است که تیم را خوب تمرین می‌دهد و در زمین حریف را خوب پرس می‌کند که من هم با تیم نوجوانانم همین کار را می‌کردم و حریفان را خوب پرس می‌کردم. اما پرسپولیس نیاز به تاکتیک‌های بیشتری دارد تا بتواند در بازی‌های مهم نتیجه بگیرد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.