b_Newsبالاخره دعوت مي‌شود يا خير؟!

مسلمان؛ اسير لجبازي بزرگترها!

تاریخ: 1396/01/26
زمان: 12: 40
نوع: خبر
خيلي‌ها اعتقاد دارند كه براي بازيكني مثل مسلمان خيلي زود است كه از لقب پرطمطراقي مثل مهندس استفاده شود.

شاهين تهراني / خيلي‌ها اعتقاد دارند كه براي بازيكني مثل مسلمان خيلي زود است كه از لقب پرطمطراقي مثل مهندس استفاده شود اما در هر حال بايد پذيرفت كه وي در فصل جاري يكي از اصلي‌ترين موتورهاي حركتي پرسپوليس بوده و كار دشوار بازي سازي در اين تيم را برعهده داشته است. كاري كه مدت‌ها بود هيچ‌كدام از هافبك‌هاي سرخ موفق به انجام درستش نشده بودند. با اين وجود كارلوس كي‌روش اعتقادي به حضور وي در تيم ملي ندارد و به شكلي باورنكردني در برابر دعوت وي به اردو مقاومت مي‌كند.
با تمام اينها در روزهاي اخير اتفاقاتي رخ داده كه به نظر مي‌رسد نحوه نگاه كي‌روش به بازي‌ساز اين روزهاي پرسپوليس را تغيير بدهد. درست يك روز بعد از آنكه برانكو در مصاحبه با گل، توانايي‌هاي مسلمان را ستود و كي‌روش را از نظر فوتبالي و فني ملزم و مجبور به دعوت وي دانست، شاهد آن بوديم كه كنفدراسيون فوتبال آسيا هم نام مسلمان را در ليست بهترين بازيكنان ليگ قهرمانان باشگاه‌هاي آسيا قرار مي‌دهد تا به نوعي زير حكمي كه پروفسور صادر كرده مهر تاييدي محكم زده باشد.
حالا و در اين شرايط خيلي خاص، بايد ديد كه حركت بعدي كي‌روش چيست. آيا تعريفي كه برانكو از مسلمان كرده در نهايت – با توجه به روابط نه چندان دوستانه‌اي كه بين برانكو و كي‌روش حاكم است! – به ضرر محسن تمام خواهد شد و او را در عين شايستگي از تيم ملي دورتر خواهد كرد تا لجبازي‌هاي دو مربي بزرگ حاضر در فوتبال ما ادامه پيدا كند يا سرمربي نامدار تيم ملي براي تقويت خط مياني تيمش، قيد لجبازي را مي‌زند و نظر فني تاييد شده ايوانكوويچ را به اجرا درخواهد آورد تا مسلمان هم رسما به مردان ملي‌پوش اضافه شود؟
البته كي‌روش پيش از اين هم نشان داده كه در مجموع افكارش با بازيكنان خلاق و تكنيكي خيلي سازگار نيست. او پيش از اين هم مرداني چون علي كريمي، مجتبي جباري، محمدرضا خلعتبري و... را از تيم ملي دور كرده و ثابت كرده بود كه به بازيكنان تاكتيكي كه راحت‌تر در پازل تيمي قرار مي‌گيرند علاقه بيشتري دارد. با تمام اين‌ها بايد صبر كرد و شاهد آينده مسلمان در تيم ملي بود. اتفاقي كه اگر اين روزها رخ ندهد شايد ديگر هرگز هم رخ ندهد چون او به واقع در بهترين فرم و شرايط فني و بدني خودش قرار دارد و اين باكيفيت‌ترين نمايش‌هاي اوست. كيفيتي كه شايد با دعوت نشدن‌هاي مكرر به تيم ملي دچار سرخوردگي شده و كاهش پيدا كند!

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.