b_Newsصد درصد ساسان آقای گل لیگ می‌شود

رحمانی: به‌خاطر هواداران استقلال از یک‌میلیون دلار قطرگذشتم اما منتی ندارم

b_News زمین تمرین ما چاله‌چوله زیاد دارد و در شأن فولاد نیست/ در مورد پیشنهاد جدید قطری‌ها حرف نزنم بهتر است
تاریخ: 1396/01/27
زمان: 12: 51
نوع: خبر
کاپیتان تیم فولاد خوزستان شرایط حاکم بر این باشگاه را چندان مساعد برای موفقیت نمی‌داند.

مهدی نوری / بختیار رحمانی کاپیتان تیم فولاد خوزستان شرایط حاکم بر این باشگاه را چندان مساعد برای موفقیت نمی‌داند. چراکه از نظر او تیمی مثل فولاد باید یک زمین تمرین فوق‌العاده داشته باشد نه اینکه زمین تمرین آنها پر از چاله‌چوله باشد که حتی نتوانند یک پاس ساده به یکدیگر بدهند. این شرایط نمی‌تواند باعث پیشرفت بازیکنان جوان و تیم فولاد شود.


مقابل نفت تهران مساوی کردید، بازی چطور بود؟
بازی سنگینی بود. نفت خیلی فشرده بازی می‌کرد. آنها در نیمه اول بازی را از ما بهتر شروع کردند. تیم نفت چون روی هوا هم خوب کار می‌کند بهتر از ما شروع کرد اما رفته‌رفته تیم ما بهتر شد. ما دو بار گل خوردیم و جبران کردیم. البته می‌توانستیم بازی را ببریم اما این مساوی به درد هیچ‌کدام از تیم‌ها نخورد.


نفتی‌ها مشکلات زیادی دارند و حتی مدعی شده‌اند که لباس برای بازی هم ندارند، به نظر تو چرا چنین تیمی با این‌همه مشکلات نتیجه گرفته است؟
فکر می‌کنم دلیل محکمی که برای نتیجه‌گیری نفت تهران هست علی‌آقای دایی است. البته نفت بازیکنان باکیفیتی دارد، به خصوص در خط جلو. اما علی دایی است که به بچه‌های تیمش خیلی اعتماد به‌نفس می‌دهد. حالا من این مسایلی که می‌گویند و مشکلاتی که دارند را نمی‌دانم اما نفت تهران در این چند ساله همین‌طوری بوده است.


اشاره به علی دایی کردی، واقعا یک مربی این‌قدر تاثیر دارد؟
خودم این‌طوری احساس می‌کنم که نفت تهران تحت تاثیر علی دایی است که این نتایج را گرفته است.


فولاد چرا آن‌طور که باید نتیجه نمی‌گیرد؟
ما در بعضی از بازی‌ها که مساوی کردیم موقعیت‌های خوبی داشتیم اما گل نمی‌زدیم و گل بد هم می‌خوردیم. همه بچه‌ها یعنی از خط جلو گرفته تا درون دروازه در کار دفاع تیمی یک‌مقدار ضعف داشتیم و در خیلی از بازی‌ها گل می‌خوردیم و جبران می‌کردیم. اما در بعضی از بازی‌ها هم باید می‌بردیم که نبردیم.


در مورد دلخوری‌هایی که نعیم سعداوی از باشگاه دارد چه نظری دارید؟
به هر حال یک چیزهایی هست که به من مربوط نمی‌شود. من بازیکن تیم هستم و با این باشگاه قرارداد دارم. اما من کاپیتان فولاد بوده‌ام و هستم و باید به این نکته اشاره کنم زمین تمرینی که ما داریم اصلا در شأن فولاد نیست و خودشان هم می‌دانند که زمین تمرین ما واقعا افتضاح است و حتی نمی‌شود یک بغل‌پای ساده در این زمین زد. بقیه مسایل را خود آقا نعیم اگر خواست در موردش حرف می‌زند اما در این چند ساله زمین تمرین فولاد واقعا افتضاح بوده است. ما عبدا... کرمی و میثم دورقی را به دلیل مصدومیت نداریم. به هر حال این زمین جلوی پیشرفت بازیکن را می‌گیرد. باشگاه فولاد این‌همه هزینه ورزشگاه کرده است اما زمین تمرین ما افتضاح است. چیز خاصی هم نیست چون برای فولاد کاری ندارد که زمین تمرین خوب داشته باشد.


اگر کاری ندارد پس چرا مسوولان باشگاه این موضوع را پیگیری و حل نمی‌کنند؟
نمی‌دانم. از خود مسوولان بپرسید.


واقعا این مشکل را به گوش مسوولان باشگاه رسانده‌اید؟
وقتی زمین تمرین ما این‌همه چاله‌چوله دارد، گفتن دارد؟ زمین تمرین ما آن‌قدر چاله‌چوله دارد که نمی‌شود یک پاس ساده داد. چیزی نیست که ما حرف بزنیم و مسوولان می‌توانند به راحتی آن را درست کنند. فولاد باید یک زمین تمرین فوق‌العاده داشته باشد. حتی زمین تمرین ما از زمین بازی هم باید بهتر باشد. این فصل در حال تمام شدن است اما ان‌شاءا... در سال‌های بعد این زمین را درست کنند.


ساسان انصاری در بازی مقابل نفت تهران دو گل زد، البته ساسان قبلا مدعی شده بود ابزار لازم را ندارد چون فرصتی برای او ایجاد نمی‌شود. در مورد این مسایل چه صحبتی دارید؟
(خنده) برای ساسان خیلی خوشحالم که در این بازی دو گل زد. ساسان در بازی‌های قبل موقعیت‌های زیادی داشته که متاسفانه توپ‌هایش گل نمی‌شد. شاید چون ساسان از اول فوتبالش مهاجم نبوده روی کارش در این پست تاثیر گذاشته است. اگر ساسان از اول مهاجم بود تا الان 25 گل زده بود. اما ساسان همیشه کناره‌های زمین و گوش بازی می‌کرد و این گل‌هایی هم که می‌زند برای بازیکنی که از اول مهاجم نبوده خوب است. ساسان بازیکن پرتلاش و باهوشی است. ما دوست داریم ساسان گل بزند اما اولویت همه ما موفقیت تیم است. در این بازی دو تا پاس گل به ساسان دادم و ساسان هم گل زد.


در مورد رقابت سختی که ساسان و مهدی طارمی برای آقای گلی دارند، چه نظری دارید؟
مهدی هم بازیکن خوبی است. ضمن اینکه بازیکنان خوبی هم پشت سر طارمی بازی می‌کنند و خیلی خوب او را تغذیه می‌کنند. ساسان هم همین‌طور است و تلاش می‌کنیم تا او را خوب تغذیه کنیم. در نهایت هر کسی که باهوش‌تر باشد و تمرکز بیشتری داشته باشد می‌تواند آقای گل شود. اما اول موفقیت تیم مهم است بعد آقای گلی و ما هم تلاش می‌کنیم تا تیم موفق باشد.


خودت فکر می‌کنی چه کسی آقای گل لیگ شود؟
صد درصد ساسان می‌شود.


ساسان انصاری می‌گفت اگر هافبک‌های پرسپولیس پشت سر او بودند قطعا بیشتر از این‌ها گل می‌زد، تو هم این فرضیه را قبول داری؟
هافبک‌های پرسپولیس که خیلی خوب هستند اما ساسان اگر از موقعیت‌هایش بهتر استفاده می‌کرد الان گل‌های زده بیشتری داشت. ان‌شاءا... سال‌های بعد ساسان بهتر هم می‌شود. در فولاد تلاش کردیم تا ساسان به جایی‌که می‌خواهد برسد. فکر می‌کنم همه هافبک‌ها کاری می‌کنند که مهاجم در موقعیت گل قرار بگیرد اما یکسری جاها هم آدم باید خودش زرنگ باشد.


ساسان انصاری یکسری گل‌هایی را هم نمی‌زند که حرص همه را در می‌آورد، قبول داری؟
بله، گاهی‌اوقات عصبی می‌شود و یکسری موقعیت‌ها را از دست می‌دهد. اما با دوندگی و تلاش جبران می‌کند. ما در فولاد مهاجمان جوان خوبی داریم اما مهاجم اصلی ما ساسان است که امیدواریم آخر فصل ثمره تلاش بچه‌ها و ساسان را بگیریم.


خیلی‌ها معتقدند گل‌های مهدی طارمی باارزش‌تر از ساسان انصاری بوده چرا که طارمی پنالتی نزده اما بیشتر گل‌های ساسان از روی نقطه پنالتی بوده. در این رابطه چه نظری داری؟
این حرف‌ را قبول ندارم. اکثر پنالتی‌ها را خود ساسان گرفته و تبدیل به گل هم کرده. پنالتی زدن هم خودش هنر می‌خواهد.


مثل همان پنالتی که طارمی مقابل الریان خراب کرد؟
حالا من به مهدی کاری ندارم اما کریس رونالدو سالی 40 تا گل می‌زند که 15 تای آنها پنالتی است. مسی هم سالی 10 تا پنالتی می‌زند. پارسال هم که طارمی آقای گل شد چند تا از گل‌هایش از روی نقطه پنالتی بود. پنالتی هم جزیی از فوتبال است و تک‌به‌تک خیلی سخت‌تر است.


شایعه شده می‌خواهی فصل بعد به قطر بروی. این شایعات صحت دارد؟
برمی‌گردم به اوایل فصل، من پیشنهاد خیلی خوبی از قطر داشتم یعنی یک میلیون‌دلار به من می‌دادند که خیلی خوب بود. چون من با تراکتورسازی در لیگ قهرمانان آسیا خیلی خوب کار کرده بودم و پیشنهادات خوبی هم رسیده بود اما نرفتم. البته فصل را در استقلال شروع کردم و بعد به فولاد آمدم. اگر در فولاد شرایط مهیا باشد فصل بعد می‌مانم و کارم را انجام می‌دهم اما اگر باشگاه نتواند خواسته‌های مربی را برآورده کند آن‌وقت تصمیم می‌گیرم. این چند بازی را با تمام توان برای فولاد بازی می‌کنم و اگر شرایط مهیا باشد فصل بعد هم می‌مانم. باید ببینیم بعد از این سه بازی چه اتفاقی می‌افتد.


از قطر پیشنهاد جدیدی رسیده است؟
حرفش را نزنم بهتر است.


برای انتخاب تیم فصل آینده‌ات پول چقدر مهم است؟
امسال برایم خیلی مهم بود چون فصل خیلی بد شروع شد اما خدا را شکر نیم‌فصل دوم به فولاد آمدم و از نظر روحی و بدنی بهتر شدم. در مورد پول هم باید بگویم که در این چند ساله من سرباز بودم و مصدوم هم شدم و از نظر مالی آن چیزی نبود که من می‌خواستم. از آن پول قطر که گذشتم به‌خاطر هواداران استقلال بود. کسی امروز به راحتی از این پول‌ها نمی‌گذرد. اما منتی هم نیست چون من دوست داشتم به استقلال بروم و رفتم. برایم مهم است جایی باشم که از فوتبال لذت ببرم و تیمم هم در کورس رقابت باشد. فولاد اگر می‌خواهد در کورس رقابت باشد نیاز به حمایت و زمان دارد چون بازیکنان ما خیلی جوان هستند و اگر دنبال موفقیت فولاد هستیم نیاز به زمان داریم. من همیشه دوست دارم در تیمی باشم که مدعی قهرمانی باشد و در کنارش پول هم می‌آید. این‌طوری نیست که پول مهم نباشد. در این چند ساله من پولی نگرفتم و آمدنم به فولاد از نظر مالی به من لطمه زد اما پشیمان نیستم. من 900میلیون از استقلال می‌خواستم که از آن گذشتم و حرفی هم نزدم. نیم‌فصل دوم پیشنهادات خوبی داشتم اما دوست داشتم به فولاد بیایم چون تیم خودم بود و در کنار دوستان خودم هستم. اما دوست دارم از فوتبال لذت ببرم. لذت از فوتبال از بحث مالی خیلی بیشتر ارزش دارد.