b_Newsشرایط نفت بد نیست، افتضاح است، برای بازی با فولاد جوراب نداشتیم

قاضی: حالا من هم رقیب انصاری و طارمی هستم

تاریخ: 1396/01/27
زمان: 14: 49
نوع: خبر
دو گلی که به نفت زد نتوانست حکم به برد شاگردان دایی برابر فولاد بدهد اما او را در کورس آقای گلی قرار داد.

سیدیاسر رضوی / دو گلی که به نفت زد نتوانست حکم به برد شاگردان دایی برابر فولاد بدهد اما این بازیکن را به کورس آقای گلی برگرداند تا رقابتی تنگاتنگ را در بالای جدول شاهد باشیم. محمد قاضی شرایط نفت را افتضاح و نمونه‌ای نادر که در عمر فوتبالی‌اش ندیده قلمداد می‌کند و از همت بازیکنان دایی می‌گوید که می‌خواهند با این اوضاع افتخار قهرمانی جام حذفی را از آن خودشان کنند.

 
از بازی با فولاد شروع کنیم که هر کاری کردید نتوانستید برنده این بازی باشید و نتیجه مساوی شد؟
بازی خیلی خوبی بود. نفت تهران بدون شک در هر دو نیمه سوار بازی بود. دو گل زدیم و می‌توانستیم بیشتر هم بزنیم که متاسفانه برخلاف جریان بازی دو گل خوردیم و نتوانستیم برنده این بازی باشیم. گل‌هایی که خوردیم به واسطه عدم تمرکز بچه‌های تیم بود که از نظر روحی و روانی وضعیت خوبی ندارند.

 
یعنی با اینکه بی‌خیال بدقولی‌های مدیران نفت شدید به خاطر مشکلات تیم نتوانستید در این بازی پیروز شوید؟
صددرصد! تک تک بچه‌ها با این که بی‌خیال قول‌های عملی نشده مدیران نفت شده‌اند و سعی می‌کنند خودشان باشند اما هرچقدر هم زحمت بکشند این مساله تاثیر خودش را دارد و در بازی با فولاد هم به خوبی آثارش را نشان داد.

 
با این شرایط و این تصمیمی که گرفته‌اید وضعیت را برای سه هفته باقی مانده چطور می‌بینی و آیا در لیگ و جام حذفی تیم می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد؟
در مورد شرایط نفت که همه می‌گویند بد است اما من می‌گویم افتضاح است. در دوران فوتبالی‌ام چنین چیزی ندیده بودم و همه بچه‌ها به شوق رفاقت با یکدیگر، کادرفنی و از همه مهم‌تر علی دایی دور هم جمع می‌شوند که در بازی‌های پیش رو عملکرد خوبی داشته باشیم. واقعا برای تمام مدیرانی که ابتدای فصل رودرروی تک تک بچه‌ها نشستند و دروغ گفتند متاسفم، جایی که گفتند نگران هیچ‌چیز نباشید و هزینه‌ها پرداخت می‌شود. در نفت قراردادها بالا نبود و همه بچه‌ها به جز پراهیچ که یک بازیکن خارجی و برای وجهه فوتبال ایران زشت است تقریبا 41 درصد دریافتی داشته‌اند. وقتی قرارداد می‌بستیم آنقدر حرف قشنگ زدند که فکر می‌کردیم چقدر همه چیز گل و بلبل است اما حالا یک نفر از آن آقایان را نمی‌بینیم و حتی حالا برای جوراب روز بازی با فولاد و همچنین میان وعده بعد از تمرین هم مشکل داریم. با این حال در جام حذفی که فقط به قهرمانی فکر می‌کنیم و در لیگ هم این شانس را داشتیم که طی دو، سه هفته اخیر شانس خودمان را بالا ببریم که متاسفانه کار سخت‌تر شد اما ناامید نیستیم و سه بازی باقی مانده را با قدرت پیش خواهیم برد. فقط اینجا باید یک چیز دیگر هم بگویم.

 
چه چیزی؟
آن کسانی که مدام دم از دریافتی‌های میلیونی و میلیاردی فوتبالیست‌ها می‌زدند حالا چرا با دیدن این اتفاقات چیزی نمی‌گویند. دو سال بد و بدتر را در صبا و نفت تهران تجربه کردم و باید به حال این فوتبالی که تیم لیگ برتری‌اش در حد محلات اداره می‌شود تاسف خورد.

 
در مورد وضعیت نفت در فینال جام حذفی و لیگ و اینکه آیا قهرمان این جام شده و یا می‌تواند سهمیه را با کسب عنوان چهارمی بگیرد صحبت نکردی؟
تمام بازیکنان نفت تهران با خودشان و کادرفنی عهد بسته‌اند تا در این مدت باقدرت و برای قهرمانی جام حذفی کار را پیش ببریم. مشکلات زیاد است و قطعا هرچقدر هم تلاش کنیم اثر خودش را خواهد گذاشت و اعصاب تک تک بازیکنان را بهم می‌ریزد. با این حال بزرگ‌ترین مشکل ما که تمرکز بچه‌های تیم را بهم ریخت در جایی بود که بعضی‌ها متاسفانه به ما می‌گفتند بازیکنان نفت دنبال بهانه هستند. به آن دسته از بازیکنان باید بگویم آیا خودشان چهار، پنج ماه دریافتی نداشته باشند کار را پیش می‌برند. قطعا نمی‌توانند اما ما غیرت و تعصب به خرج دادیم و با همه این حرف و حدیث‌‌ها در حال رقم زدن یک افتخار برای خودمان و علی دایی هستیم که واقعا یکی از کسانی بود که در این شرایط به بچه‌ها کمک کرد و باعث شد الان در فینال جام حذفی باشیم و حتی در لیگ هم شانس سهمیه داشته باشیم.

 
از این مساله ناراحت نیستید که با این شرایط جام را شما بگیرید و لذتش را دیگران ببرند؟
اتفاقا در مورد این مساله با علی آقا صحبت کردیم اما ایشان گفت این افتخار همیشه به نام ما ثبت خواهد شد و در کنار هم این کار بزرگ را انجام می‌دهیم. تا الان خوب کار کردیم و زحمت کشیدیم و در حالی که دیرتر از تیم‌های دیگر لیگ کار را شروع کردیم و امکانات کمتری داریم اما به بهترین شکل نتیجه گرفتیم. به تک‌تک بازیکنان تیم، کادرفنی و رفقای خوبم در نفت افتخار می‌کنم و به همه آنها بابت این همه تلاش و زحمت و افتخاری که می‌خواهیم رقم بزنیم دست‌مریزاد می‌گویم.

 
همه این بازیکنانی که به آنها افتخار کردی متفق‌القول به دنبال آقای گلی تو هستند و حتی میلاد فخرالدینی هم به آن اشاره کرد؟
همیشه گفتم یک مهاجم اگر قرار است عنوان آقای گلی را به دست بیاورد به کمک همه همبازیانش احتیاج دارد و خدا را شکر این اتفاق در نفت تهران افتاده است. میلاد یکی از دوستان خوبم است که امسال چهار پنالتی گرفته که من به گل تبدیل کردم و با کمک او و دیگر بازیکنان تعداد گل‌هایم را بالا بردم.

 
چقدر امیدواری در این سه هفته بتوانی این عنوان را به دست بیاوری؟
هفته‌های آخر جو خوبی در کورس آقای گلی برقرار است و فکر کنم همه از آن لذت ببرند. با دو گلی که در بازی فولاد زدم امیدواری‌ام برای رسیدن به این عنوان بیش از پیش شد و توانستم رقيب ساسان انصاري و طارمي شوم.