b_Newsدر جواب به ادعاي كريمي در مورد چشمداشت او به نيمكت‌ پرسپوليس

دایی: جواب کریمی را نمی‌دهم، گذشت زمان همه‌چیز را مشخص می‌کند

b_News همين حالا با برانكو قرارداد بلندمدت ببندند
تاریخ: 1396/01/28
زمان: 10: 36
نوع: خبر
پرسپولیس با قهرمانی در لیگ شانزدهم توانست دل خیلی‌ها را شاد کند. یکی از کسانی که بابت این قهرمانی در پوست خود نمی‌گنجد علی دایی است.

احد علوی/ پرسپولیس با قهرمانی در لیگ شانزدهم توانست دل خیلی‌ها را شاد کند. یکی از کسانی که بابت این قهرمانی در پوست خود نمی‌گنجد علی دایی است. او که تجربه زیادی در قهرمانی دارد اما قهرمانی‌هایش با پرسپولیس در جام حذفی جزو بهترین خاطرات زندگی‌اش به حساب می‌آید.
در آستانه قهرمانی پرسپولیس واکنش‌های عجولانه و غیرمنطقی کریمی نسبت به دفاع دایی از شاگردان سابقش همه را تعجب‌زده کرد و در حالی که همه توقع پاسخگویی از جانب شهریار را داشتند اما او سکوت کرد و جواب همبازی سابقش را نداد.
دایی با این کارش نه تنها آتش به راه افتاده از سوی جادوگر را خاموش کرد بلکه با این کار باعث شد تا حلاوت و شیرینی قهرمانی پرسپولیس در لیگ به کام هواداران تلخ نشود.
دایی اگر رفتارهای ضدونقیض و غیرحرفه‌ای مسوولان باشگاه نفت تهران جلوی کارش را نمی‌گرفت شاید الان یکی از مدعیان قهرمانی بود که شانه‌به‌شانه پرسپولیس تا روز آخر می‌آمد.
با علی دایی به‌طور اختصاصی صحبت کردیم و او در گفت‌وگو با گل درباره قهرمانی پرسپولیس، برانکو و رفتارهای چند روز اخیر کریمی صحبت کرد.

 

پرسپولیس سه هفته قبل از پایان مسابقات قهرمان شد، این قهرمانی برای علی دایی لذتبخش است؟
بله همین‌طور است که می‌گویید. از قهرمانی پرسپولیس لذت بردم و قبل از بازی هم قهرمانی را پیشاپیش تبریک گفته بودم. مطمئنا شایسته‌ترین تیم در لیگ امسال برای قهرمانی پرسپولیس بود.

 

چون سه هفته پیش از پایان مسابقات قهرمان شدند می‌گویید شایسته‌ترین تیم بود؟
نه این‌طور نیست. پرسپولیس از این نظر شایسته قهرمانی بود چون از اول با اقتدار کار کرد و حالا هم سه هفته قبل از پایان مسابقات قهرمان شده که جا دارد مجددا به هواداران و بچه‌های باشگاه پرسپولیس تبریک بگویم.

 

نقش هواداران را در این قهرمانی چطور می‌بینید؟
خداوکیلی هواداران امسال سنگ‌تمام گذاشتند. ان‌شاءا... این حمایت‌ها ادامه داشته باشد تا قهرمانی در آسیا.

 

نفت هم با شما می‌توانست مدعی قهرمانی باشد، اما مشکلاتی که بارها اعلام کرده‌اید نگذاشت.
دیگر صحبت کردن در مورد مشکلات نفت تکراری شده است. نمی‌شود گفت اگر این مشکلات وجود نداشت قهرمان می‌شدیم اما مطمئن باشید مشکلات نبود جزو سه تیم اول بودیم. حالا هم نمی‌شود درباره این جور مسایل چیزی گفت. قسمت ما این بوده که کارمان این‌طوری پیش برود.

 

فکر می‌کنید در لیگ امسال جز پرسپولیس تیم دیگری هم لیاقت قهرمانی داشت؟
خوشحالم جام قهرمانی به تیمی رسید که لیاقت قهرمانی را داشت. امیدوارم این قهرمانی‌ها برای پرسپولیس ادامه‌دار باشد.

 

نقش شما را در این قهرمانی می‌توان لحاظ کرد چون چند تا از شاگردانی که شما به پرسپولیس آوردید تاثیرگذار بودند مثل طارمی یا حتی عالیشاه.
آنها زحمات خودشان را کشیده‌اند و این مساله ربطی به من ندارد. همه‌‌‌شان فوتبالیست‌های بزرگی هستند و مطمئن هستم اگر از این تیم حمایت شود سال آینده قهرمان آسیا می‌شود.

 

پیش از قهرمانی پرسپولیس صحبت‌های علی کریمی کام هواداران را تلخ کرد. در این‌باره نظری دارید؟
دیگر جواب کسی را نمی‌دهم. همان‌طور که در کنفرانس خبری بعد از بازی هم اعلام کردم. ببینید گذشت زمان همه‌چیز را مشخص می‌کند. من درباره شاگردانم صحبت کردم و تا آخرش هم از آنها دفاع می‌کنم.

 

شما از شاگردان‌تان دفاع کردید اما این علی کریمی بود که به شما تاخت.
من به این فوتبال نیامده‌ام که جواب کسی را بدهم. ببخشید گفتم که در این‌باره صحبتی ندارم. بگذارید به وقتش، زمان همه‌چیز را مشخص می‌کند.

 

شما با برانکو کار کرده‌اید. فکر می‌کنید نقش برانکو در این قهرمانی چقدر بود و به نظر شما برانکو باید در پرسپولیس بماند؟
برانکو مربی بزرگ و باشخصیتی است. ان‌شاءا... باشگاه پرسپولیس یک قرارداد بلندمدت با برانکو ببندد. برانکو با این قهرمانی بار دیگر توانایی‌اش را نشان داد و من به برانکو بابت این قهرمانی تبریک می‌گویم. او به بهترین وجه ممکن کار کرد.

 

فکر می‌کنید برانکو باید در پرسپولیس حفظ شود؟
بهترین کار این است که همین الان قرارداد برانکو را برای بلندمدت تمدید کنند تا سال آینده با خیالی آسوده تیمی قدرتمند ببندد تا ان‌شاءا... همان‌طور که گفتم قهرمانی آسیا را جشن بگیریم.