b_Newsگفتند دو تیم ملی می سازیم اما یک تیم ملی هم ساخته نشده/ اوضاع از وقتی رفته ام، خیلی بدتر شده!

حسین رضازاده: به ما حسادت می کنند، ورزشی های شورای شهر از خیلی ها بهتر بوده اند!

b_News سهراب می گوید با خورشت خوردن نمی شود قهرمان شد/دعا می کردیم سرمان را بالا بگیریم اما نشد
تاریخ: 1396/01/28
زمان: 11: 31
نوع: گفتگو
رضازاده به این موضوع اشاره کرد که ورزشکاران شورای شهر از خیلی ها بهتر بوده اند!

حامد جیرودی/ صحبت با حسین رضازاده همیشه جالب و خواندنی است. قهرمان سابق وزنه برداری المپیک و جهان که در چهارمین دوره شورای شهر تهران که چند ماه پایانی فعالیت خود را سپری می کند حضور داشت، قصد دارد برای حضور در دوره پنجم شورای شهر هم ثبت نام کند. در این میان با این که انتقادهایی از حضور ورزشکاران مطرح در این دوره از شورای شهر تهران شده بود اما رضازاده معتقد است که عملکرد ورزشکاران سابق در شورای شهر از خیلی ها بهتر بوده و حرف هایی که مطرح می شود از روی حسادت است.
رضازاده که از سال 1388 تا 93 هم ریاست فدراسیون وزنه برداری را بر عهده داشت، به انتقاد از مجموعه فعلی این فدراسیون پرداخته و در گفت و گوی اختصاصی خود با «گل» به این موضوع اشاره کرد که ورزشکاران شورای شهر از خیلی ها بهتر بوده اند!

 

قصد دارید در دوره جدید شورای شهر تهران هم شرکت کنید؟
بله توکل به خدا در دوره جدید هم برای حضور در انتخابات ثبت نام کرده ام.

 

فکر می کنید رای بیاورید؟
این دیگر به نظر مردم بستگی دارد. مردم به هر فردی که دوست داشته باشند رای می دهند و امیدوارم من هم جزو این افراد باشم.

 

به نظرتان توانستید در این چهار سال نظر مثبت مردم را جلب کنید؟
ما که خودمان نمی توانیم بگوییم. این مردم هستند که باید نظر بدهند ولی ما سعی کردیم که به نفع شهروندان تهرانی کار کنیم. من خودم در کمیته ورزش بودم و سعی کردیم که اقدامات مثبت زیادی را انجام دهیم. از تجهیز 400 مجموعه ورزشی گرفته تا رسیدگی به 70 ، 80 بوستان ورزشی که زیر نظر سازمان ورزش شهرداری تهران بودند و وسایل ورزشی فرسوده ای داشتند که آن ها را نو کردیم تا شهروندان از آن ها استفاده کنند.

 

البته برخی هم مخالف نظر شما هستند و معتقدند چهره های ورزشی شورای شهر مثل شما، علیرضا دبیر، عباس جدیدی و هادی ساعی، تخصص و کارایی لازم را در شورای شهر نداشته اید و حضورتان نفعی برای شهر نداشته است!
این ها همه حرف هایی است که نزدیک انتخابات مطرح می شود. همیشه افرادی هستند که حسادت می کنند و مثلا می گویند که افراد ورزشی تخصصی ندارند. ما همه تحصیل کرده هستیم. شورای شهر از کمیسیون های مختلف تشکیل شده. آقای دبیر در کمیسیون برنامه و بودجه است. آقای ساعی در کمیسیون معماری و شهرسازی است. من در کمیسیون فرهنگی و ورزشی هستم و آقای جدیدی هم در کمیسیون نظارت. من فکر می کنم بچه های ورزشی خیلی هم خوب بوده اند و چه کارهایی که برای شهر نکرده اند! به نظر من این بچه ها خیلی زحمت کشیده اند و حتی از خیلی ها هم بهتر بوده اند!

 

درباره ثبت نام بیش از دو هزار نفر از اقشار مختلف مردم در انتخابات ریاست جمهوری چه نظری دارید؟
این اتفاق کمی عجیب بود. چرا که افراد زیادی با شرایط سنی مختلف و مدارک تحصیلی متفاوت برای ثبت نام در انتخابات آمده بودند. از بچه کم سن و سال گرفته تا بعضی ها که خواندن و نوشتن بلد نبودند! به نظر من، باید برنامه ای ریخته شود تا ثبت نام هم شرایط خاصی داشته باشد و هر کسی نرود. از بچه های خبرنگاری که در وزارت کشور بودند بپرسید می گویند چه افرادی با چه شرایط عجیبی آمده بودند!

 

در این شرایط، برگزاری انتخابات اردیبهشت ریاست جمهوری را چگونه می بینید؟
من فکر می کنم این دوره از انتخابات هم خیلی پر شور باشد و همه مردم ایران هم ان شاء ا... مشارکت می کنند تا انتخابات خوبی در روز 29 اردیبهشت ماه برگزار شود.

 

از بحث انتخابات که خارج شویم، اوضاع و احوال تیم ملی وزنه برداری را دنبال می کنید؟
بله کم و بیش پیگیر اخبار تیم ملی هستم. متاسفانه اوضاع وزنه برداری خوب نیست. در این دو سالی که من از فدراسیون رفته ام و دوستان آمده اند، دعا می کردم که وزنه برداری موفق باشد تا ما هم بتوانیم سرمان را بالا بگیریم اما هر کسی که به من می رسد می پرسد چرا از وزنه برداری خبری نیست؟ به نظرم اوضاع نسبت به گذشته خیلی بدتر شده. آن طوری که رسانه ها می نویسند، تیم بزرگسالان ما شرایط خوبی ندارد و ستاره های تیم هم نیستند. دوستان گفتند ما دو تا تیم ملی می خواهیم بسازیم اما یک تیم ملی هم ساخته نشده و آن طور که شنیده ام چند نفری هم که هستند، رکوردهای خوبی ندارند. شما خودتان خوب می دانید که مسابقات جهانی با آسیایی زمین تا آسمان فرق دارد و اگر رکوردهای خوبی نداشته باشیم، به موفقیت نمی رسیم.

 

در این میان تمرین نکردن کیانوش رستمی با تیم ملی و قهر سهراب مردای هم حاشیه ساز شده!
بله همین طور است. البته کیانوش که قبل از المپیک هم با تیم ملی تمرین نمی کرد اما در کل این شرایط خیلی بد است و نباید اردوی تیم ملی این طور باشد. کادر فنی تقصیر را می اندازد گردن فدراسیون و فدراسیون هم می اندازد گردن کادر فنی. خب این که قهرمان های ما در المپیک یعنی سهراب و کیانوش ناراحت باشند، خیلی بد است. باید شرایط برای تمرین حرفه ای آن ها مناسب باشد. سهراب می گوید که با خورشت خوردن نمی شود قهرمان شد. این یک حرف کاملا منطقی است و باید وضعیت تمرین و استراحت ملی پوشان مناسب باشد تا آن ها با آسودگی خیال بتوانند به کسب مدال فکر کنند و دچار آسیب نشوند.

 

در این مدت شما با کیانوش و سهراب صحبتی داشته اید؟
نه من با هیچ کدام از بچه ها صحبتی نداشته ام.

 

درباره بهداد سلیمی امیدوار هستید او بتواند جایگاه سابق خود را در وزنه برداری جهان به دست آورد؟
من خودم وزنه بردار دسته فوق سنگین بوده ام و شرایط بهداد را کاملا درک می کنم. او با این که پایش را عمل کرده بود اما غیرت کرد و در المپیک ریو حضور پیدا کرد. خیلی سخت است که با پای آسیب دیده در چنین مسابقاتی شرکت کنید اما او یک ضرب را خوب زد و در دو ضرب هم که آن مشکلات برایش به وجود آمد. نکته ای که وجود دارد این است که الان سن بهداد بالا رفته و این پای آسیب دیده در لیگ هم به او فشار آورد. او باید طوری برنامه ریزی کند که به او فشار نیاید تا آسیب دیدگی اش دوباره تشدید نشود و بتواند با وضعیت خوبی در مسابقات شرکت کند.

 

سعید علی حسینی هم که مدتی دیگر محرومیت اش تمام می شود. فکر می کنید او بتواند با سایرین رقابت کند؟
سعید وزنه بردار خیلی خوبی است. او چند سال نبوده اما فکر می کنم که در این مدت تمریناتش را انجام داده و با این که سن اش بالاتر رفته اما فکر می کنم که بتواند با تلاش به موفقیت برسد.

 

از این موضوعات که بگذریم.به عنوان نماینده تهران درباره قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر فوتبال ایران چه نظری دارید؟
( می خندد) من پرسپولیسی نیستم. استقلالی هم نیستم اما خودم ورزشکار بوده ام و می دانم چه زحماتی کشیده می شود تا یک تیم قهرمان شود. حالا هم می دانم مردم و طرفداران پرسپولیس از این قهرمانی چقدر خوشحال هستند و این قهرمانی را به آن ها تبریک می گویم.