b_Newsجاور هم قهرمان شود من پست اینستاگرامی برایش می گذارم

محسن محمدسیفی: حالا چهارمین طلای جهان را می خواهم/نبود آمریکایی ها در جام پارس حس نشد

تاریخ: 1396/01/28
زمان: 08: 54
نوع: گفتگو
پرونده ششمین دوره جام پارس با تکرار قهرمانی تیم پارس جنوبی در مجموع دو بخش ساندا و تالو بسته شد که محسن محمدسیفی سهم مدال طلایش را از این مسابقه برداشت.

نگار رشیدی

پرونده ششمین دوره جام پارس با تکرار قهرمانی تیم پارس جنوبی در مجموع دو بخش ساندا و تالو بسته شد. در این قهرمانی نقش محسن محمدسیفی کسب طلای وزن 70- کیلوگرم بود. او که هدف اصلی اش را روی کسب چهارمین طلای مسابقات قهرمانی جهان گذاشته، با طلای جام پارس روحیه خوبی گرفته است.

او در گفت و گو با «گل» از استراحت دو ماهه تا برگزاری اردوی تیم ملی خبر داد و امیدوار بود تا بتواند با یک سفر خانوادگی خستگی را از بدن خارج کند.

 

یک طلای دیگر به کارنامه تان اضافه شد. مسابقه چطور بود؟

جام پارس رقابت خوبی است. بعد از قهرمانی جهان و قهرمانی آسیا مهم ترین رویداد بین المللی است که حدود 15،10 کشور در آن شرکت می کنند. خدا را شکر می کنم برای قهرمانی جهان استارت خوبی زدم و بازی تدارکاتی خوبی برای من بود. در این میدان توانستم نقاط ضعف و قوتم را بشناسم و اشکالاتم را برطرف کنم. ان شاءا... از تیر که وارد اردوی تیم ملی می شویم با آمادگی بهتری حضور خواهم داشت تا چهارمین مدال طلای جهانم را به دست بیاورم.

 

با این روحیه باید از الان طلای جهان را برای شما بدانیم.

من در تمام مسابقات سعی می کنم با تمام وجود تلاش کنم. چه این مسابقه جهانی باشد چه قهرمانی کشور و استانی. این مدال هم اول سال روحیه مضاعفی به من داد.

 

رقیب پاکستانی تان در فینال چطور بود؟

معمولا آنهایی که به این مسابقه می آیند سطح پایین تری از ما دارند. نماینده پاکستان هم حریف بدی نبود اما نه آنطور که بتواند من را اذیت کند و امتیاز زیادی بگیرد. ولی من هم توانستم کارهای سختی که در تمرین داشتم را اجرا کنم. تمام ضربات پا و مشت را انجام دادم و به نتیجه ای که می خواستم رسیدم.

 

با توجه به مسابقات پیش رو دو ماه تعطیلی اردو زیاد نیست؟

نه با توجه به تاریخ مسابقات رسمی مشکلی پیش نمی آید. لازم نیست تمام طول سال در اردو باشیم. این دو ماه هم فرصت خوبی برای ماست. البته من چه زنجان باشم و چه تهران روزی دو بار تمرینم را انجام می دهم. حتی می توانم بگویم در زنجان تمریناتم سخت تر است.

 

همسرتان مهسا جاور خیلی زود با انتشار پستی در اینستاگرام به شما تبریک گفت.

بله من واقعا از این کار انرژی و روحیه می گیرم. این یکی از شیرین ترین حس هایی است که بعد از پیروزی می توانی تجربه کنی. اگر مهسا هم چنین موفقیتی داشت، من اولین نفری بودم که در اینستاگرام برایش پست می گذاشتم.

 

برنامه ای برای دو ماه تعطیلی تان دارید؟

یکسری کارهای شخصی دارم که باید انجام شان بدهم. مثل کارهای کارشناسی ارشدم که از مهر در کلاس ها حاضر باشم. اگر بتوانیم با مهسا هماهنگ کنیم که یک هفته کنار هم باشیم حتما به سفر می رویم چون واقعا به یک سفر خوب نیاز داریم. اما متاسفانه همیشه یک روز می توانیم کنار هم باشیم و اگر خیلی اتفاق نادری بیفتد دو روز.

 

دوره پیش تهران میزبان جام پارس بود. به نظر شما سمنان در میزبانی موفق بود؟

بله واقعا این میزبانی جای تشکر دارد. از استاندار گرفته تا مدیر کل اداره ورزش سمنان و ریاست هیات ووشوی استان سمنان سنگ تمام گذاشتند و تمامی شرایط ایده آل بود. هم از نظر خوابگاه هم از نظر تغذیه، اسکان، رفت و آمد و سالن مسابقه هیچ مشکلی نداشتیم. این میزبانی اگر به اندازه جام پارس تهران نباشد، بهتر از آن بود.

 

برخلاف دوره پیش، در این دوره نماینده ای از آمریکا حضور نداشت.

بله، بیشتر کشورها از جنوب شرق آسیا آمده بودند. کشورهایی مثل هند، افغانستان، بلاروس که تیم قوی داشت و سنگاپور که با تیم ملی و اصلی خود آمده بودند در جام پارس شرکت کردند. بنابرتین نبود آمریکایی حس نشد.

 

ووشوی ایران تقریبا در جهان جایگاهش را به دست آورده است. با توجه به این موضوع نیاز اصلی ووشو برای پیشرفت بیشتر را چه چیزی می دانید؟

ووشوی ما از سال 88 در روند رو به رشد خیلی خوبی قرار گرفته است. ما در آن سال توانستیم در کانادا برای اولین بار با پنج مدال طلا نایب قهرمان جهان شویم و بعد از آن در این مسابقات روند خوبی داشتم. در بازی های آسیایی هم سه مدال طلا گرفتیم. در رده جوانان هم با رامین موحدنیا برای اولین بار قهرمان دنیا شدیم. در این سال ها روند ما همینطور بوده و حالا هم امیدوارم با تدابیر دکتر علی نژاد که قطعا برنامه ریزی هایی کرده اند، این پیشرفت روند سریع تری داشته باشد. هرچند قطعا در این راه نیاز است که همه کمک کنند و کاری نیست که بتوان به تنهایی انجام داد. وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید کمک کنند. ما امسال و سال آینده مسابقات مهمی از جمله بازی های آسیایی را داریم که ووشو هم از امیدهای اول کسب مدال است.

 

در جام پارس اتفاق ماندگاری برای تان افتاد؟

اتفاق خاص که نه، اما در این میدان به این نتیجه رسیدم تا زمانی که آمادگی صددرصد نداشتم در هیچ مسابقه ای شرکت نکنم. چون دوست دارم در هر رقابتی با تمام توان و آمادگی جسمانی کامل حاضر باشم و اگر درصدی از انتظارم کمتر باشم خودم از نظر روحی بهم می ریزم و خودم ناراضی می شوم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.