b_Newsاین کری خوانی ها و جر و بحث ها و هل دادن ها در فایت طبیعی است

امیر علی اکبری: فایتر برزیلی نتوانست از دستم فرار کند!

b_News به رئیس رایزین اشاره می کردم تا هر چه زودتر مسابقه کمربند را برایم برگزار کند
تاریخ: 1396/01/28
زمان: 22: 55
نوع: گفتگو
امیر علی اکبری ابراز امیدواری کرد که امسال بتواند کمربند مسابقات جام ریزین را به دست آورد.

حامد جیرودی/ امیر علی‌اکبری رقابت‌های جدید خود در رشته هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) را با پیروزی آغاز کرد. مقابل حریف برزیلی خود در همان راند اول صاحب پیروزی شد. این ستاره ایرانی شنبه در ژاپن به مصاف جرونیمو دوس سانتوس از برزیل رفت. این دو که در مراسم وزن کشی با یکدیگر دچار درگیری جزئی هم شدند، مبارزه را با اجرای تکنیک های فراوان سرعتی آغاز کردند ولی این نماینده ایران بود که خیلی زود ابتکار عمل را در دست گرفت و در  فاصله یک دقیقه به پایان راند اول حریف خود را ناک اوت کرد. آمار دو مبارز تفاوت های فاحش با هم داشت. حریف برزیلی در ۵۶ مبارزه رسمی خود ۳۹ پیروزی و ۱۷ شکست داشته و مقابل علی‌اکبری هجدهمین شکست را تجربه کرد اما نماینده کشورمان که علی استکی مربیگری اش را بر عهده دارد، در شش مبارزه اخیر خود تنها یک شکست در کارنامه داشت و این ششمین پیروزی او بود.
این پیروزی خوب باعث شد تا به سراغ علی اکبری برویم و با او درباره مبارزه اش با این فایتر برزیلی صحبت کنیم. وی در گفت و گویی که با «گل» داشت، ابراز امیدواری کرد که امسال بتواند کمربند مسابقات جام ریزین را به دست آورد.

 

از مسابقه ات با این فایتر بزریلی بگو. ویدیوئی که از این مبارزه گذاشته بودی نشان می داد که خیلی با انگیزه و پر قدرت ظاهر شدی؟
بله خب من برای این فایتر خیلی تمرین کرده بودم و با توجه به باختی که در بازی آخر سال گذشته داشتم، برایم خیلی مهم بود که با یک برد خیلی خوب به مسابقات برگردم. این فایتر هم خیلی با تجربه بود و برای همین خیلی سفت و محکم وارد رینگ شدم تا از لحاظ روانی بر حریفم مسلط باشم و خدا را شکر می کنم که توانستم او را شکست دهم.

 

این حریف ات خیلی بدجور از تو کتک می خورد. زور دوس سانتوس کم بود یا تو ماشاء ا... خیلی قوی شده ای؟
این آقای دوس سانتوس از فایترهای حرفه ای دنیاست که نزدیک به 60 فایت برگزار کرده و آخرین فایت اش هم WSO روسیه بود که در آن سازمان هم قهرمان شده بود. فایتر بدی نبود اما بنده خدا گیر افتاد زیر دست من. نه اون ضعیف بود و نه من خیلی قوی ولی در یک پوزیشنی قرار گرفت که نمی توانست فرار کند.

 

بعد از آن هم داور برای قطع مسابقه پرید روی هر دوی شما. این جزو قانون مسابقه است؟
بله داور هر جا که تشخیص بدهد که بازی در حال تمام شدن است و فایتر دارد آسیب می بیند خودش را می اندازد وسط و بازی را قطع می کند.

 

قبل از مسابقه و در زمان وزن کشی هم گویا با فایتر برزیلی بحث ات شده بود و دعوا کردید!
این کری خوانی ها و جر و بحث ها و هل دادن ها در فایت طبیعی است و معمولا بین فایترها پیش می آید. البته این فایتر برزیلی بعد از مسابقه هم پیش من آمد و به خاطر اتفاقاتی که پیش آمده بود عذر خواهی کرد و ما همدیگر را در آغوش کشیدیم و حالا هم دوست هستیم.

 

عکس العمل مردم و حاضران در سالن مسابقات چطور بود؟
خدا را شکر بعد از بازی همه راضی بودند. چه آن هایی که در سالن مسابقات حضور داشتند و چه کسانی که از ایران مسابقه من را دنبال می کردند راضی بود و خدا را شکر کسی تا الان از من بد نگفته است. البته باز هم نظر مردم متفاوت است و لی خودم با آن هایی که در ارتباطط بودم همه راضی بودند.

 

این شادی ات بعد از پیروزی هم خیلی جالب توجه بود و همه سالن به وجد آمده بودند!
این شادی ها و کری خوانی ها جزئی از فایت است و من چون خودم را مستحق این می دانم که رایزین برای مسابقه کمربند برایم بازی بگذارد و برای همین بعد از پیروزی در فایت داشتم به رئیس رایزین اشاره می کردم تا هر چه زودتر این مسابقه را برایم برگزار کند.

 

حالا مشخص شده که این مسابقه چه زمانی برگزار می شود؟
راستش را بخواهید هنوز چیزی اعلام نکرده اند اما احتمالا زمان آن تا 10، 15 روز دیگر مشخص می شود.

 

امیدوار هستی که امسال بتوانی کمربند MMA را به دست آوردی؟
من همیشه تلاش خودم را می کنم که بهتریمن نتیجه را به دست آورم و تمریناتم را بیشتر می کنم تا بتوانم کمربند را به دست بیاورم و بقهیه اش هم دست خداست. حالا چه در فایت و چه در مسابقاتم در ژاپن و چه در کری خوانی هایم همیشه این را گفته ام که می خواهم بازی هایم برای کسب کمربند باشد و حالا هر چه خدا بخواهد همان می شود.

 

جایزه مالی این مسابقات هم جوری هست که همه فایترها برای کسب آن انگیزه زیادی داشته باشند؟
درآمد هر فایتر بستگی به قراردادی دارد که با آن رایزین بسته است و قطعا این ورزش یک ورزش حرفه ای است و سازمان رایزین هم جزو تاپ های دنیاست. درآمدشان هم حرفه ای است و قطعا بالاست.

 

همه ورزشکاران معمولا برای شرکت در مسابقات مختلف اسپانسر دارند. تو خودت هم اسپانسری داری که از تو حمایت کند؟
بله اسپانسر من شرکت PHM است که ایرانی هم هست و ما هفت هشت ماه است که با این شرکت قرارداد داریم و همکاری می کنیم.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.